Wekelijkse levering coronavaccins dag vertraagd in Europa
MADRID (ANP/AFP/RTR) - De wekelijkse levering van coronavaccins van Pfizer-BioNTech is voor acht Europese landen een dag vertraagd. De Spaanse minister van Gezondheid Salvador Illa zei maandag tijdens een persconferentie dat de levering dinsdag aankomt in plaats van maandag.
Alle EU-landen hebben vorige week al inentingen gekregen van de farmaceut, waardoor de start van het vaccinatieprogramma niet in gevaar komt. Volgens Illa zijn de doses die dinsdag aankomen ook direct te gebruiken.
Pfizer/BioNTech levert iedere week nieuwe doses inentingen aan. Spanje krijgt iedere week 350.000 doses binnen. Het middel wordt vanuit het Belgische Puurs door Europa vervoerd.
Illa zei tijdens zijn persconferentie ook dat hij verwacht dat in augustus 70 procent van de Spaanse bevolking is ingeënt tegen het coronavirus.
Meer uit Buitenland
QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
18 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
3 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.
3 uur geleden