'Weinig zorgen Nederlanders om behoud baan'
DEN HAAG (ANP) - Ondanks de crisis als gevolg van de uitbraak van het coronavirus maken weinig Nederlanders zich zorgen om hun baan. Dat meldt hypotheekverstrekker MUNT Hypotheken dat onderzoek liet doen onder ruim duizend Nederlanders. Van hen is slechts een op de vijf bang zijn of haar baan te verliezen.
Een derde van de ondervraagden zegt gestrest te raken bij de gedachte werkloos te worden. Bij mensen die in de horeca werken gaat dat zelfs om 60 procent. Opvallend is dat relatief weinig mensen die een vitaal beroep hebben veel stress ervaren over mogelijk baanverlies. In die groep gaat het om ongeveer een kwart.
Als mensen hun baan kwijt raken zegt ruim twee derde zijn hypotheek minimaal een jaar door te kunnen blijven betalen. Ongeveer een kwart denkt binnen een halfjaar in de knel te komen met de maandelijkse betalingen of weet het simpelweg niet. Nog eens 9 procent voorziet direct problemen met het aflossen van de hypotheek bij baanverlies.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse deelstaat Saksen-Anhalt kan te maken krijgen met grote economische problemen als de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) zondag daar de verkiezingen wint. Dat hebben economen en topbestuurders uit het Duitse bedrijfsleven gezegd in Duitse media.
7 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Turkije heeft zondag zijn verwachtingen voor de economische groei verlaagd om de aanhoudende Iranoorlog. De daaruit voortvloeiende stijging van de energieprijzen heeft het afremmen van de inflatie in Turkije bemoeilijkt.
8 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China steekt miljarden in zijn grootste banken en verzekeraars. Hiermee probeert de overheid in Beijing de balansen te versterken en de economische groei op peil te houden.
8 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - Oliekartel OPEC+ gaat zijn productiedoelstellingen volgende maand niet verder verhogen. Een kerngroep van zeven leden, waaronder Saudi-Arabië en Rusland, heeft zondag na een onlinebijeenkomst bekendgemaakt dat de huidige quota gehandhaafd blijven.
10 uur geledenABUJA (ANP/BLOOMBERG) - De Nigeriaanse mededingingsautoriteit onderzoekt het plotselinge vertrek van taxi-app Uber uit het Afrikaanse land. Afgelopen week staakte het Amerikaanse techbedrijf er abrupt zijn activiteiten zonder gebruikers vooraf te waarschuwen.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Jaguar Land Rover staat op het punt om de komende twee jaar 4000 banen te schrappen, meldt de Britse krant The Times. De grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk kampt al langer met stijgende kosten en dalende verkopen. Ook heeft het bedrijf last van Amerikaanse importheffingen.
15 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Medeoprichter Martin Lorentzon van muziekstreamingdienst Spotify wil Zweden verlaten als het land een nieuwe rijkentaks invoert. Dit heeft de Zweedse miljardair gezegd tegen persbureau Bloomberg.
16 uur geleden