Weinig vuurwerk verwacht op eerste 5G-veiling
GRONINGEN (ANP) - Tijdens de veiling voor frequenties voor onder meer 5G wordt deze week weinig vuurwerk verwacht. De grote drie telecomproviders KPN, VodafoneZiggo en T-Mobile hebben aangegeven mee te doen, maar geen andere partijen. Het bedrag dat de Nederlandse staat ophaalt, ligt dan naar verwachting niet veel hoger dan het minimum van ruim 900 miljoen euro.
"Het lijkt er niet op dat er verassingen staan te gebeuren", zegt Tim Poulus van marktonderzoeker Telecompaper. Hij wijst op het relatief hoge minimumbedrag. "Dat lijkt wel aan te geven dat de overheid er niet in geslaagd is om meer bieders te vinden." Bovendien zijn de regels van de veiling zo opgezet dat geen van de partijen alle beschikbare frequenties kan kopen. "Als ze verstandig bieden en elkaar wat gunnen, kan het snel voorbij zijn."
De veiling van dit jaar is dan ook een opmaat voor de veiling van frequenties op de 3,5 GHz-band. "Die frequenties zijn geschikter voor het behalen van de hoge snelheden die bij 5G worden beloofd", legt Poulus uit. "De golven reiken wel minder ver, dus zijn er meer antennes nodig." Die frequenties worden op zijn vroegst volgend jaar geveild.
Wanneer een uitslag te verwachten valt, is nog niet bekend laat het Agentschap Telecom weten. Na de eerste ronde die maandag begonnen is, volgt nog een toewijzingsronde. Op zijn vroegst komt daardoor eind deze week een resultaat naar buiten.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia ging donderdag licht omhoog op de beurzen in New York. De grootste verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) behaalde afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten door de aanhoudende grote vraag naar chips voor AI-datacenters. Volgens topman Jensen Huang verloopt de bouw van AI-fabrieken met "uitzonderlijke snelheden" en is sprake van de "grootste expansie van infrastructuur in de menselijke geschiedenis".
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversvereniging AWVN denkt dat het wetsvoorstel voor loontransparantie voor "vervelende situaties" op de werkvloer kan zorgen. Ook voorziet de vereniging, net als werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, veel administratieve lasten voor werkgevers.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Vliegtuigbouwer Airbus en luchtvaartmaatschappij Air France zijn in hoger beroep door een rechtbank in Parijs schuldig bevonden aan dood door schuld voor de crash van een vliegtuig in 2009, waarbij 228 mensen om het leven kwamen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Autoconcern Stellantis gaat zijn investeringen voortaan vooral richten op de vier kernmerken Jeep, Ram, Peugeot en Fiat om de winstgevendheid te verbeteren. Traditionele merken als Chrysler, Alfa Romeo en Opel krijgen daarbij een kleinere rol.
6 uur geleden