Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weinig vuurwerk verwacht op eerste 5G-veiling

Weinig vuurwerk verwacht op eerste 5G-veiling

GRONINGEN (ANP) - Tijdens de veiling voor frequenties voor onder meer 5G wordt deze week weinig vuurwerk verwacht. De grote drie telecomproviders KPN, VodafoneZiggo en T-Mobile hebben aangegeven mee te doen, maar geen andere partijen. Het bedrag dat de Nederlandse staat ophaalt, ligt dan naar verwachting niet veel hoger dan het minimum van ruim 900 miljoen euro.

"Het lijkt er niet op dat er verassingen staan te gebeuren", zegt Tim Poulus van marktonderzoeker Telecompaper. Hij wijst op het relatief hoge minimumbedrag. "Dat lijkt wel aan te geven dat de overheid er niet in geslaagd is om meer bieders te vinden." Bovendien zijn de regels van de veiling zo opgezet dat geen van de partijen alle beschikbare frequenties kan kopen. "Als ze verstandig bieden en elkaar wat gunnen, kan het snel voorbij zijn."

De veiling van dit jaar is dan ook een opmaat voor de veiling van frequenties op de 3,5 GHz-band. "Die frequenties zijn geschikter voor het behalen van de hoge snelheden die bij 5G worden beloofd", legt Poulus uit. "De golven reiken wel minder ver, dus zijn er meer antennes nodig." Die frequenties worden op zijn vroegst volgend jaar geveild.

Wanneer een uitslag te verwachten valt, is nog niet bekend laat het Agentschap Telecom weten. Na de eerste ronde die maandag begonnen is, volgt nog een toewijzingsronde. Op zijn vroegst komt daardoor eind deze week een resultaat naar buiten.

Meer uit Financieel

Gemengd beeld op beurzen New York, Oracle hard omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met een gemengd beeld gesloten. Een tegenvallend kwartaalbericht van softwareconcern Oracle leidde tot zorgen over hoge kosten en waarderingen in de AI-sector. Beleggers weken uit naar aandelen in andere sectoren, die daardoor aan waarde wonnen.

1 uur geleden
Ingenieursbureau Arcadis benoemt Amerikaanse tot topvrouw

AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een nieuwe topbestuurder aangekondigd. De Amerikaanse Heather Polinsky wordt vanaf 1 maart de nieuwe bestuursvoorzitter van het Nederlandse bedrijf. De huidige topman Alan Brookes vertrekt na drie jaar leiding te hebben gegeven aan Arcadis.

5 uur geleden
Griekse minister van Financiën nieuwe voorzitter Eurogroep

BRUSSEL (ANP) - De Griekse minister Kyriakos Pierrakakis is gekozen tot nieuwe voorzitter van de Eurogroep. De ministers van Financiën van de eurolanden verkozen hem boven de andere kandidaat, de Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting).

6 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam sluit met winst, tech onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten om voor de derde keer op rij de rente te verlagen, wat eerder al voor opluchting zorgde op Wall Street. Tegelijkertijd drukte een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle op techaandelen op het Damrak.

6 uur geleden
Weber in Bild: geen volledig EU-verbod verbrandingsmotor per 2035

BRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod op de verbrandingsmotor in auto's, zegt de voorzitter van de grootste partij in het Europees Parlement EVP, Manfred Weber, tegen de Duitse krant Bild. Eerder is afgesproken dat per 2035 nieuw gemaakte auto's in de EU geen CO2 meer mogen uitstoten. Weber zegt dat dat nu is teruggebracht naar 90 procent. Die aanpassing zou volgende week bekendgemaakt worden door de Europese Commissie.

6 uur geleden
Handtekening EU onder Mercosur-verdrag lijkt nog niet zeker

BRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.

6 uur geleden
Sanderink voerde wanbeleid bij Centric, stellen rechters vast

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.

6 uur geleden