Weinig vuurwerk verwacht op eerste 5G-veiling
GRONINGEN (ANP) - Tijdens de veiling voor frequenties voor onder meer 5G wordt deze week weinig vuurwerk verwacht. De grote drie telecomproviders KPN, VodafoneZiggo en T-Mobile hebben aangegeven mee te doen, maar geen andere partijen. Het bedrag dat de Nederlandse staat ophaalt, ligt dan naar verwachting niet veel hoger dan het minimum van ruim 900 miljoen euro.
"Het lijkt er niet op dat er verassingen staan te gebeuren", zegt Tim Poulus van marktonderzoeker Telecompaper. Hij wijst op het relatief hoge minimumbedrag. "Dat lijkt wel aan te geven dat de overheid er niet in geslaagd is om meer bieders te vinden." Bovendien zijn de regels van de veiling zo opgezet dat geen van de partijen alle beschikbare frequenties kan kopen. "Als ze verstandig bieden en elkaar wat gunnen, kan het snel voorbij zijn."
De veiling van dit jaar is dan ook een opmaat voor de veiling van frequenties op de 3,5 GHz-band. "Die frequenties zijn geschikter voor het behalen van de hoge snelheden die bij 5G worden beloofd", legt Poulus uit. "De golven reiken wel minder ver, dus zijn er meer antennes nodig." Die frequenties worden op zijn vroegst volgend jaar geveild.
Wanneer een uitslag te verwachten valt, is nog niet bekend laat het Agentschap Telecom weten. Na de eerste ronde die maandag begonnen is, volgt nog een toewijzingsronde. Op zijn vroegst komt daardoor eind deze week een resultaat naar buiten.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.
8 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.
11 uur geledenRIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.
13 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.
13 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
1 dag geleden