Weinig vuurwerk verwacht op eerste 5G-veiling
GRONINGEN (ANP) - Tijdens de veiling voor frequenties voor onder meer 5G wordt deze week weinig vuurwerk verwacht. De grote drie telecomproviders KPN, VodafoneZiggo en T-Mobile hebben aangegeven mee te doen, maar geen andere partijen. Het bedrag dat de Nederlandse staat ophaalt, ligt dan naar verwachting niet veel hoger dan het minimum van ruim 900 miljoen euro.
"Het lijkt er niet op dat er verassingen staan te gebeuren", zegt Tim Poulus van marktonderzoeker Telecompaper. Hij wijst op het relatief hoge minimumbedrag. "Dat lijkt wel aan te geven dat de overheid er niet in geslaagd is om meer bieders te vinden." Bovendien zijn de regels van de veiling zo opgezet dat geen van de partijen alle beschikbare frequenties kan kopen. "Als ze verstandig bieden en elkaar wat gunnen, kan het snel voorbij zijn."
De veiling van dit jaar is dan ook een opmaat voor de veiling van frequenties op de 3,5 GHz-band. "Die frequenties zijn geschikter voor het behalen van de hoge snelheden die bij 5G worden beloofd", legt Poulus uit. "De golven reiken wel minder ver, dus zijn er meer antennes nodig." Die frequenties worden op zijn vroegst volgend jaar geveild.
Wanneer een uitslag te verwachten valt, is nog niet bekend laat het Agentschap Telecom weten. Na de eerste ronde die maandag begonnen is, volgt nog een toewijzingsronde. Op zijn vroegst komt daardoor eind deze week een resultaat naar buiten.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De dieselprijs is in Duitsland in het paasweekend gestegen naar een recordhoogte van gemiddeld 2,44 euro per liter, maakte de autovereniging ADAC bekend. Nederlandse automobilisten betalen echter nog altijd fors meer. Zij moeten gemiddeld 2,80 euro neertellen, 36 cent meer dan in Duitsland.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.
7 uur geledenDUIVEN (ANP) - IKEA heeft zijn winkel in Duiven maandag noodgedwongen dichtgehouden, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat is een domper voor de meubelketen, want tweede paasdag is normaal juist een dag dat veel mensen traditiegetrouw naar de woonboulevards trekken.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin is maandag voor het eerst sinds 25 maart weer boven de 70.000 dollar gekomen. Ook andere cryptomunten stegen in waarde, terwijl handelaren berichten verwerkten dat Iran nadenkt over een plan voor een vrede of wapenstilstand met de Verenigde Staten.
8 uur geleden