Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weinig 'vergistoeristen' bij Rijksmuseum

Weinig 'vergistoeristen' bij Rijksmuseum

AMSTERDAM (ANP) - Minder fietsers bij de stoplichten, minder mensen in de metro's en ook het anders druk bezochte Rijksmuseum ligt er verlaten bij. Het openbare leven in Amsterdam staat vrijdagochtend zichtbaar op een lager pitje nu musea gesloten zijn en mensen vaker thuiswerken.

In de tunnel onder het Rijksmuseum is het klokslag 09.00 uur muisstil. In het museum, dat op dat tijdstip normaal gesproken opent, wordt door een aantal mensen nog gewerkt, maar de ingang is gesloten. Drie Spaanse toeristen kijken er verwonderd naar. "Wij hadden tickets om het museum vanaf 09.00 uur te bezoeken. Voor elke ochtend hadden we een museumbezoek gepland, maar daar moeten we nu iets anders op verzinnen."

Even later komen er drie medewerkers aangelopen die namens het Rijksmuseum mensen moeten opvangen die het nieuws van de tijdelijke sluiting niet hebben meegekregen. Een Australisch stel van middelbare leeftijd had het nieuws gehoord, maar komt het gebouw bekijken. "Wij hebben ook kaartjes voor het Van Gogh Museum. Ik vind het belachelijk, al deze angst", zegt de man, terwijl zijn vrouw instemmend knikt. "We gaan de komende twee dagen maar gewoon door de stad wandelen."

Beieren

Even later staan de medewerkers van het Rijks twee Duitse toeristen te woord. "Maar we hebben betaald", zegt een van de Duitsers. Zij zijn gisteren uit de Duitse deelstaat Beieren naar Nederland gereisd. "We hoorden al op de radio dat bijeenkomsten met meer dan honderd mensen zijn afgeblazen", aldus de Duitse toerist. "Ik begrijp het wel." De man en zijn dochter waren van plan om het Koninklijk Paleis en Nemo nog te bezoeken. "We gaan tot zondag maar gewoon een wandeling maken en rondkijken."

Meer uit Binnenland

Schrijfster Yvonne Keuls overleden na kort ziekbed

DEN HAAG (ANP) - Na een kort ziekbed is zondagavond in Den Haag de schrijfster Yvonne Keuls (93) overleden. Dat maakte haar familie bekend.

2 uur geleden
Roetdeeltjes en brandresten bij nablussen brand Middelharnis

MIDDELHARNIS (ANP) - Tijdens het gecontroleerd uitbranden en nablussen van een oude zeilmakerij aan de Westhavendijk in Middelharnis zijn roetdeeltjes en brandresten in de omgeving terechtgekomen. Dat meldt de veiligheidsregio.

2 uur geleden
Code geel in Waddengebied voor maandagochtend

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code geel afgegeven voor het Waddengebied maandagochtend tussen 06.00 en 10.00 uur. Er kunnen bij buien windstoten voorkomen van rond de 90 kilometer per uur uit noordelijke richting. Hiervan kunnen verkeer en buitenactiviteiten hinder ondervinden.

4 uur geleden
Eerste officiële vorst, temperatuur zakt ook in De Bilt onder nul

DE BILT (ANP) - Ook in De Bilt is de temperatuur zondagavond onder nul gezakt. Daarmee is de eerste officiële vorst van het najaar gemeten, meldt Weeronline. Het vroor in De Bilt voor het laatst op 27 maart.

5 uur geleden
Tweede NL-Alert voor brand in leeg pand Middelharnis

MIDDELHARNIS (ANP) - Voor de brand in een leegstaand pand in Middelharnis (Zuid-Holland) is zondagavond een tweede NL-Alert verstuurd. Het vuur kan door draaiende wind opnieuw oplaaien. Dat kan zorgen voor extra rookoverlast, meldt de veiligheidsregio.

7 uur geleden
Lokaal eerste vorst van najaar gemeten, meldt Buienradar

HILVERSUM (ANP) - Lokaal is de eerste vorst van dit najaar gemeten. Buienradar meldt dat op het weerstation in het Drentse Eelde de temperatuur zondag om 18.40 uur daalde naar -0,1 graad.

8 uur geleden
Aantal schademeldingen na aardbeving Zeerijp boven de duizend

GRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp vrijdag is opgelopen tot boven de duizend. Tot 16.00 uur kreeg het IMG 1077 meldingen.

10 uur geleden