Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weinig spektakel verwacht op beurzen richting jaarwisseling

Weinig spektakel verwacht op beurzen richting jaarwisseling

AMSTERDAM (ANP) - De financiële markten maken zich op voor de laatste beursdagen van 2024 en het begin van het nieuwe jaar. Tijdens de verkorte handelsweek wordt een rustige handel verwacht, aangezien veel bedrijven dicht zijn en veel beleggers vrij hebben. Toch staan er nog verschillende macro-economische cijfers in de agenda.

Dit jaar rest de Amsterdamse beurs nog een volle handelsdag op maandag en een halve op dinsdag. Op 31 december sluiten de Euronext-markten, waaronder die in Amsterdam, om 14.00 uur. Op nieuwjaarsdag is de beurs op het Damrak gesloten. Op donderdag 2 januari gaat de aandelenhandel weer van start. Beleggers kijken volgende maand vooral uit naar de inauguratie van Donald Trump, op 20 januari. Tijdens Trumps vorige ambtstermijn werden veel van zijn beleidsmaatregelen positief ontvangen door beleggers, zoals belastingverlagingen voor bedrijven en deregulering.

Beurshandelaren die komende week nog actief zijn, kunnen maandag uitkijken naar een aantal macro-economische cijfers. In de Verenigde Staten worden de woningverkopen van de afgelopen maand bekendgemaakt, evenals de gegevens over de industriële bedrijvigheid in de regio rond Chicago. In Spanje worden inflatiecijfers gepubliceerd, terwijl Japan cijfers over de bedrijvigheid in de industrie bekendmaakt. Op dinsdag, oudejaarsdag, blijven de beurzen in Japan en Duitsland gesloten, en de Britse beurs sluit eerder.

De AEX, de graadmeter van de 25 meest verhandelde aandelen in Amsterdam, sloot de kerstweek op vrijdag af met een winst van 0,4 procent op 879,70 punten. Hoewel een eindejaarsrally dit jaar uitbleef, is de hoofdindex sinds het begin van het jaar ruim 12 procent gestegen. Daarmee presteerde de AEX aanzienlijk beter dan de MidKap, die 9,5 procent van zijn waarde verloor. De Amerikaanse beursgraadmeters bereikten dit jaar recordhoogtes, gesteund door de hoop op verdere renteverlagingen en de vooruitzichten dat door kunstmatige intelligentie de bedrijfswinsten stijgen.

Meer uit Financieel

Vlucht Air China omgeleid nadat batterij in handbagage vlam vatte

SHANGHAI (ANP/AFP/BELGA) - Een passagiersvlucht van Air China moest zaterdag uitwijken naar Shanghai, nadat een batterij in de handbagage van een passagier vlam had gevat. Het vliegtuig was onderweg van de Oost-Chinese stad Hangzhou naar een vliegveld nabij de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul.

5 uur geleden
Franse minister benadrukt noodzaak goedkeuring begroting

PARIJS (ANP/AFP) - De verlaging van de kredietwaardigheid van Frankrijk door S&P Global is een "wake-upcall" voor het land om de begroting voor 2026 goed te keuren. Dat heeft de Franse economieminister Roland Lescure gezegd.

9 uur geleden
Sleijpen: economische onzekerheid maakt voorspelling rente lastig

WASHINGTON (ANP) - Door de handelsoorlog is sprake van grote economische onzekerheid en dat maakt het volgens president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) lastig om te zeggen waar het de komende tijd heengaat met de rente in de eurozone. Dat heeft hij laten weten in de marge van de jaarvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF).

11 uur geleden
Sleijpen: vlottrekken woningmarkt vraagt pakket aan maatregelen

WASHINGTON (ANP) - De woningmarkt in Nederland zit "redelijk vast" en om dat op te lossen is een heel pakket aan maatregelen nodig. Dat stelt president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB). "Dat zal ook niet binnen een jaar gebeurd zijn", voorziet hij. Er moet volgens hem opnieuw naar het totaalplaatje gekeken worden.

11 uur geleden
DNB-president vindt Nederlandse inflatie hardnekkig hoog

WASHINGTON (ANP) - De Nederlandse inflatie blijft hardnekkig hoog vergeleken met het gemiddelde in de eurozone. Om het tempo van de prijsstijging omlaag te krijgen en tegelijk de economische groei meer aan te zwengelen, zal het nieuwe kabinet op meerdere terreinen aan de slag moeten, voorziet president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) in gesprek met het ANP.

11 uur geleden
Boeing mag productie 737 MAX-vliegtuigen opvoeren

WASHINGTON (ANP/RTR) - Boeing mag de productie van zijn 737 MAX-vliegtuigen opvoeren. Die was eerder beperkt na een incident met een losgeraakt deurpaneel. De vliegtuigbouwer heeft nu toestemming gekregen van de Amerikaanse luchtvaarttoezichthouder FAA om 42 toestellen per maand te produceren in plaats van 38.

11 uur geleden
China stemt in met nieuwe handelsgesprekken met VS

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft aangekondigd dat het heeft ingestemd met een nieuwe ronde handelsgesprekken met de Verenigde Staten. China wil dat deze "zo snel mogelijk" plaatsvinden. De leiders proberen hiermee een nieuwe schadelijke tarievenoorlog te voorkomen.

13 uur geleden