Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weinig spektakel verwacht op beurzen richting jaarwisseling

Weinig spektakel verwacht op beurzen richting jaarwisseling

AMSTERDAM (ANP) - De financiële markten maken zich op voor de laatste beursdagen van 2024 en het begin van het nieuwe jaar. Tijdens de verkorte handelsweek wordt een rustige handel verwacht, aangezien veel bedrijven dicht zijn en veel beleggers vrij hebben. Toch staan er nog verschillende macro-economische cijfers in de agenda.

Dit jaar rest de Amsterdamse beurs nog een volle handelsdag op maandag en een halve op dinsdag. Op 31 december sluiten de Euronext-markten, waaronder die in Amsterdam, om 14.00 uur. Op nieuwjaarsdag is de beurs op het Damrak gesloten. Op donderdag 2 januari gaat de aandelenhandel weer van start. Beleggers kijken volgende maand vooral uit naar de inauguratie van Donald Trump, op 20 januari. Tijdens Trumps vorige ambtstermijn werden veel van zijn beleidsmaatregelen positief ontvangen door beleggers, zoals belastingverlagingen voor bedrijven en deregulering.

Beurshandelaren die komende week nog actief zijn, kunnen maandag uitkijken naar een aantal macro-economische cijfers. In de Verenigde Staten worden de woningverkopen van de afgelopen maand bekendgemaakt, evenals de gegevens over de industriële bedrijvigheid in de regio rond Chicago. In Spanje worden inflatiecijfers gepubliceerd, terwijl Japan cijfers over de bedrijvigheid in de industrie bekendmaakt. Op dinsdag, oudejaarsdag, blijven de beurzen in Japan en Duitsland gesloten, en de Britse beurs sluit eerder.

De AEX, de graadmeter van de 25 meest verhandelde aandelen in Amsterdam, sloot de kerstweek op vrijdag af met een winst van 0,4 procent op 879,70 punten. Hoewel een eindejaarsrally dit jaar uitbleef, is de hoofdindex sinds het begin van het jaar ruim 12 procent gestegen. Daarmee presteerde de AEX aanzienlijk beter dan de MidKap, die 9,5 procent van zijn waarde verloor. De Amerikaanse beursgraadmeters bereikten dit jaar recordhoogtes, gesteund door de hoop op verdere renteverlagingen en de vooruitzichten dat door kunstmatige intelligentie de bedrijfswinsten stijgen.

Meer uit Financieel

Experts: oorlog in het Midden-Oosten verhoogt concurrentie om lng

HAMBURG (ANP/DPA) - Energiedeskundigen verwachten dat de oorlog in het Midden-Oosten de concurrentie tussen Azië en Europa om kortetermijnleveringen van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) verder aanwakkert. Ongeveer 20 procent van de wereldwijde leveringen van lng, veelal bestemd voor Azië, passeert normaal gesproken door de Straat van Hormuz. Deze belangrijke zeestraat is door Iran geblokkeerd.

3 minuten geleden
Lagarde: ECB staat klaar om rente indien nodig te verhogen

FRANKFURT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat klaar om de rente in het eurogebied mogelijk in april al te verhogen als de inflatieschok door de oorlog in het Midden-Oosten uit de hand loopt. "We zijn bereid om, indien nodig, ons beleid tijdens elke vergadering aan te passen", zei ECB-president Christine Lagarde woensdag op een conferentie in Frankfurt.

4 minuten geleden
AEX-index begint met winst door hoop op einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging woensdag verder omhoog. De stemming werd gesteund door hernieuwde hoop op vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump voeren de VS en Iran onderhandelingen en wil Teheran graag een vredesakkoord sluiten. Trump herhaalde ook zijn bewering dat de VS de oorlog in Iran al gewonnen hebben. Iran ontkent de gesprekken en volgens Iraanse staatsmedia onderhandelen de Amerikanen "met zichzelf".

1 uur geleden
Nieuwssite: deze week aanvraag voor beursgang SpaceX

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat mogelijk deze week een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat meldt de technieuwssite The Information. Met die beursgang zou dan 75 miljard dollar opgehaald moeten worden. Daarmee zou het de grootste beursgang ooit worden.

1 uur geleden
Gasunie: voorraad gas daalt, maar tekort wordt niet verwacht

DEN HAAG (ANP) - Hoewel de Nederlandse gasvoorraden zijn geslonken tot het laagste niveau in tien jaar, is er voorlopig nog voldoende gasaanvoer beschikbaar. "Vooralsnog zijn er voldoende gasstromen van elders en is er voldoende voor Nederland", zegt een woordvoerster van Gasunie.

1 uur geleden
Zweden leverden in 2025 ruim 3 miljard statiegeldverpakkingen in

STOCKHOLM (ANP) - Een recordaantal flessen en blikjes zijn in 2025 ingeleverd via het Zweedse statiegeldsysteem. Dat meldt Returpack/Pantamera, dat het statiegeldsysteem van het land beheert. In totaal werden er meer dan 3 miljard flessen en blikjes gedeponeerd, 130 miljoen meer dan een jaar eerder. Dat betekent dat de gemiddelde Zweed 283 verpakkingen inleverde.

1 uur geleden
Hornbach breidt marktaandeel verder uit in Nederland

HOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft afgelopen jaar minder winst geboekt door hogere kosten aan onder meer personeel. In Nederland wist het bedrijf, ondanks sterke concurrentie van Praxis, Gamma en Karwei, zijn marktaandeel verder te vergroten. De doe-het-zelfketen zag zijn marktaandeel groeien van 28,1 procent naar gemiddeld 29,4 procent, werd woensdag bekend.

2 uur geleden