Weinig spektakel verwacht op beurzen richting jaarwisseling
AMSTERDAM (ANP) - De financiële markten maken zich op voor de laatste beursdagen van 2024 en het begin van het nieuwe jaar. Tijdens de verkorte handelsweek wordt een rustige handel verwacht, aangezien veel bedrijven dicht zijn en veel beleggers vrij hebben. Toch staan er nog verschillende macro-economische cijfers in de agenda.
Dit jaar rest de Amsterdamse beurs nog een volle handelsdag op maandag en een halve op dinsdag. Op 31 december sluiten de Euronext-markten, waaronder die in Amsterdam, om 14.00 uur. Op nieuwjaarsdag is de beurs op het Damrak gesloten. Op donderdag 2 januari gaat de aandelenhandel weer van start. Beleggers kijken volgende maand vooral uit naar de inauguratie van Donald Trump, op 20 januari. Tijdens Trumps vorige ambtstermijn werden veel van zijn beleidsmaatregelen positief ontvangen door beleggers, zoals belastingverlagingen voor bedrijven en deregulering.
Beurshandelaren die komende week nog actief zijn, kunnen maandag uitkijken naar een aantal macro-economische cijfers. In de Verenigde Staten worden de woningverkopen van de afgelopen maand bekendgemaakt, evenals de gegevens over de industriële bedrijvigheid in de regio rond Chicago. In Spanje worden inflatiecijfers gepubliceerd, terwijl Japan cijfers over de bedrijvigheid in de industrie bekendmaakt. Op dinsdag, oudejaarsdag, blijven de beurzen in Japan en Duitsland gesloten, en de Britse beurs sluit eerder.
De AEX, de graadmeter van de 25 meest verhandelde aandelen in Amsterdam, sloot de kerstweek op vrijdag af met een winst van 0,4 procent op 879,70 punten. Hoewel een eindejaarsrally dit jaar uitbleef, is de hoofdindex sinds het begin van het jaar ruim 12 procent gestegen. Daarmee presteerde de AEX aanzienlijk beter dan de MidKap, die 9,5 procent van zijn waarde verloor. De Amerikaanse beursgraadmeters bereikten dit jaar recordhoogtes, gesteund door de hoop op verdere renteverlagingen en de vooruitzichten dat door kunstmatige intelligentie de bedrijfswinsten stijgen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten blijven ook in 2026 vaker online winkelen. Dit verwacht ABN AMRO in een nieuwe prognose voor de retail. De bank voorziet een stijging van 6 procent van de aankopen via webwinkels. In 2025 nam dit met 6,6 procent toe en het jaar daarvoor met 9,6 procent.
4 uur geledenSEATTLE (ANP) - Amazon heeft in het vierde kwartaal opnieuw een hogere omzet en winst behaald. Het techconcern bleef profiteren van groei bij de divisie die clouddiensten aanbiedt. Ook groeiden de inkomsten uit advertenties.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De stemming was opnieuw negatief, na zware koersverliezen in de techsector eerder deze week.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het vliegverkeer op de internationale luchthaven van Berlijn is tijdelijk stilgelegd vanwege ijzel. Dat is te lezen op de website van de luchthaven. Er kunnen hierdoor geen vliegtuigen meer landen of opstijgen. Het is niet duidelijk wanneer het vliegverkeer weer wordt hervat.
7 uur geledenWENEN (ANP) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft in Oostenrijk een nieuwe terugroepactie van babyvoeding aangekondigd. Dat meldt de Oostenrijkse autoriteit voor voedselveiligheid Ages. Sinds december hebben Danone en verschillende andere fabrikanten in tientallen landen babyvoeding teruggeroepen die mogelijk besmet is met een giftige stof.
8 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Ongeveer 2 miljoen vaten aan Venezolaanse olie gaan naar raffinaderijen in Spanje om te worden verwerkt door het Spaanse olie- en gasconcern Repsol. Dat meldt persbureau Reuters op basis van scheepvaartgegevens. Repsol heeft de olie gekocht van grondstoffenhandelaar Trafigura, aldus Reuters. Dat bedrijf is samen met branchegenoot Vitol door de Amerikaanse regering ingeschakeld om olie uit Venezuela op de markt te brengen.
9 uur geleden