Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weinig spektakel op Wall Street, Tesla wel flink omhoog

Weinig spektakel op Wall Street, Tesla wel flink omhoog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse koersborden lieten maandag geen grote uitslagen zien. Beleggers deden het voorzichtig aan in aanloop naar een belangrijk inflatiecijfer later deze week. Dit cijfer is van invloed op het rentebeleid van de Federal Reserve. Tesla maakte op de eerste handelsdag van de week wel een opvallende koerssprong van bijna 5 procent.

Topman Elon Musk kondigde aan dat de elektrische autofabrikant in augustus zijn robotaxi onthult. Vrijdag verloor Tesla nog 3,6 procent. Dat gebeurde nadat persbureau Reuters meldde dat Tesla niet langer werkt aan de ontwikkeling van een betaalbaardere stekkerauto. Musk sprak dat echter tegen.

De Dow-Jonesindex eindigde een fractie lager op 38.892,80 punten. De hoofdindex verloor vorige week ruim 2 procent. Dat was het grootste weekverlies sinds maart vorig jaar. De breder samengestelde S&P 500-index sloot praktisch onveranderd op 5202,39 punten en techgraadmeter Nasdaq eindigde nipt in de plus op 16.253,95 punten.

Twijfel

Bij beleggers nam vorige week de twijfel toe over het aantal keer dat de Federal Reserve de rente dit jaar zal verlagen. Zo wees de sterke banengroei in de VS erop dat de economie nog altijd goed draait. Dat is goed nieuws voor het bedrijfsleven, maar geeft de Fed ook ruimte om nog even te wachten met het verlagen van de rente. Daarom zal woensdag ook nauwlettend worden gekeken naar cijfers over de Amerikaanse inflatie in maart.

Aan het einde van de week komen de grote banken JPMorgan Chase, Citigroup en Wells Fargo met cijfers over de eerste drie maanden naar buiten. Daarmee wordt het cijferseizoen op Wall Street geopend.

Boeing

Boeing verloor 0,9 procent. De Amerikaanse luchtvaarttoezichthouder FAA heeft weer een onderzoek ingesteld na een incident tijdens een vlucht met een toestel van de vliegtuigfabrikant. Zondag keerde een Boeing 737-800 van luchtvaartmaatschappij Southwest Airlines terug naar het vliegveld van Denver, omdat de kap van een motor tijdens het opstijgen van het vliegtuig was gevallen en daarbij een vleugelklep had geraakt.

De olieprijzen gingen omlaag na berichten dat er vooruitgang zou zijn geboekt in de besprekingen over een wapenstilstand tussen Israël en Hamas in Gaza. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,2 procent tot 86,71 dollar. Brentolie werd 0,6 procent goedkoper op 90,67 dollar per vat.

Eerder op dag waren de olieprijzen nog een stuk lager. Hierdoor verloor olieconcern ExxonMobil 0,9 procent. Het aandeel is sinds de start van het jaar nog altijd een vijfde meer waard door de olieprijzen die al maanden stijgen.

Meer uit Financieel

Sleijpen prijst vertrekkende ECB-president Lagarde

AMSTERDAM (ANP) - President Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) spreekt zijn respect uit voor Christine Lagarde, die donderdag haar vertrek heeft aangekondigd als hoofd van de Europese Centrale Bank (ECB). Vanuit zijn functie als DNB-baas en een van de beleidsmakers bij de ECB in Frankfurt heeft Sleijpen nauw met Lagarde samengewerkt.

13 minuten geleden
Aantal gokaccounts groeit, mogelijk door WK voetbal en inzetgrens

DEN HAAG (ANP) - Het aantal onlinegokaccounts bij legale aanbieders is in de eerste helft van dit jaar toegenomen. Vooral in juni was er een duidelijke stijging, volgens de Kansspelautoriteit (Ksa) waarschijnlijk door het WK voetbal. Ook kan de twee jaar geleden ingevoerde stortingslimiet hebben meegespeeld. Daardoor gebruiken gokkers mogelijk meerdere accounts om hetzelfde te kunnen blijven inzetten.

24 minuten geleden
AP ziet mogelijke risico's bij inzet van AI door incassobureaus

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) ziet mogelijke risico's bij de inzet van kunstmatige intelligentie door incassobureaus, omdat die steeds vaker algoritmes en AI gebruiken. Volgens de AP gaat het werk sneller, maar zijn er risico's op onjuiste beslissingen, discriminatie en ongelijke behandeling.

54 minuten geleden
Finland onderzoekt milieuschendingen bij bouw Google-datacenter

HELSINKI (ANP/RTR) - De Finse politie is donderdag een strafrechtelijk onderzoek gestart naar mogelijke overtredingen van de milieuwetgeving op de bouwplaats van een gepland datacenter van Google in het noorden van Finland.

55 minuten geleden
Costa: proces voor opvolging ECB-president Lagarde begint direct

BRUSSEL (ANP) - Het proces voor de opvolging van de president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde begint direct. Dat meldt voorzitter van de EU-leiders António Costa vlak na Lagardes aankondiging om voortijdig haar taak neer te leggen op 7 februari.

56 minuten geleden
Moederbedrijf Booking.com lijdt nederlaag in zaak rond massaclaim

AMSTERDAM (ANP) - Het moederbedrijf van boekingsplatform Booking.com heeft een nederlaag geleden in de rechtbank in Amsterdam rond de massaclaim tegen het bedrijf. De Consumentenbond en Stichting Consumenten Competition Claims (CCC) willen dat het Amerikaanse Booking Holdings en het in Singapore gevestigde zusterplatform Agoda ook onder de claimzaak vallen. De rechtbank Amsterdam heeft deze week bepaald bevoegd te zijn om ook de buitenlandse bedrijven mee te nemen in de claimzaak.

1 uur geleden
ECB-president Lagarde stopt begin 2027, voor einde van termijn

FRANKFURT (ANP) - President van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde treedt voor het einde van haar termijn terug. Dat meldt de Europese Centrale Bank. Lagarde legt op 7 februari haar taken neer. Haar termijn zou eigenlijk in oktober volgend jaar aflopen. Voormalig president van De Nederlandsche Bank (DNB) Klaas Knot wordt al langer genoemd als een van de mogelijke opvolgers.

2 uur geleden