Weinig openbare schermen in grote steden met EK-wedstrijd
DEN HAAG (ANP) - De halve finale tussen Nederland en Engeland is in maar een paar steden op grote schermen in de openbare ruimte te zien. Uit een rondgang van het ANP langs de grote steden blijkt dat de EK-wedstrijd buiten de horeca nauwelijks op groot scherm wordt vertoond.
In Rotterdam, Den Haag, Eindhoven en Groningen zijn bij de gemeente geen aanvragen ingediend voor een vergunning hiervoor. In Utrecht is voor het hele toernooi een vergunning afgegeven voor het Brusselplein. Daar staat woensdag, net als bij eerdere wedstrijden van Oranje, een groot scherm. In Amsterdam is de halve finale net als de kwartfinale te zien op een groot scherm op het Klönneplein in het Westerpark. Een woordvoerder van organisator het Westergasterras zegt dat er 2000 plekken beschikbaar waren voor het scherm buiten en voor vertoningen binnen. De tickets gingen maandagmiddag in de verkoop en waren volgens de website binnen twintig seconden uitverkocht.
De gemeente Amsterdam laat weten dat de vertoning in het Westerpark de enige is in de openbare ruimte. Verder waren er geen vergunningen aangevraagd. De gemeente organiseert zelf niets. Als Nederland naar de finale gaat, komt er in Amsterdam mogelijk wel een openbare vertoning, aldus de woordvoerster. Maar of dit gebeurt, is nog helemaal niet zeker, benadrukt ze. De gemeente is doorlopend met de KNVB in overleg, vooral voor het geval er ook een huldiging komt.
Enschede
Bij de gemeente Eindhoven is voor woensdag een vergunningsaanvraag gedaan voor een scherm op de Markt, maar die is afgewezen. De gemeente was bang dat er te veel mensen zouden komen, zegt een woordvoerder. "Het plein heeft een beperkte capaciteit en de mensenmassa kan zich niet verspreiden over andere pleinen." Bij eerdere toernooien stonden er ook schermen op het 18 Septemberplein en het Stadhuisplein. Wel staat er tijdens de halve finale een scherm op het Ketelhuisplein.
In Enschede kunnen Oranjefans de halve finale wel volgen op groot scherm. Op de Oude Markt komen er twee, volgens Tubantia georganiseerd door de horeca, Grolsch en de Stichting Ondernemersfonds Enschede. Ondernemers in Amersfoort hebben voor Nederland-Engeland op de Hof, een groot plein in de binnenstad, een scherm geregeld. Daar kunnen maximaal 7500 mensen terecht.
In verschillende steden zijn wel veel vergunningen afgegeven voor schermen bij horecagelegenheden.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
8 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
17 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
1 dag geleden