Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weinig openbare schermen in grote steden met EK-wedstrijd

Weinig openbare schermen in grote steden met EK-wedstrijd

DEN HAAG (ANP) - De halve finale tussen Nederland en Engeland is in maar een paar steden op grote schermen in de openbare ruimte te zien. Uit een rondgang van het ANP langs de grote steden blijkt dat de EK-wedstrijd buiten de horeca nauwelijks op groot scherm wordt vertoond.

In Rotterdam, Den Haag, Eindhoven en Groningen zijn bij de gemeente geen aanvragen ingediend voor een vergunning hiervoor. In Utrecht is voor het hele toernooi een vergunning afgegeven voor het Brusselplein. Daar staat woensdag, net als bij eerdere wedstrijden van Oranje, een groot scherm. In Amsterdam is de halve finale net als de kwartfinale te zien op een groot scherm op het Klönneplein in het Westerpark. Een woordvoerder van organisator het Westergasterras zegt dat er 2000 plekken beschikbaar waren voor het scherm buiten en voor vertoningen binnen. De tickets gingen maandagmiddag in de verkoop en waren volgens de website binnen twintig seconden uitverkocht.

De gemeente Amsterdam laat weten dat de vertoning in het Westerpark de enige is in de openbare ruimte. Verder waren er geen vergunningen aangevraagd. De gemeente organiseert zelf niets. Als Nederland naar de finale gaat, komt er in Amsterdam mogelijk wel een openbare vertoning, aldus de woordvoerster. Maar of dit gebeurt, is nog helemaal niet zeker, benadrukt ze. De gemeente is doorlopend met de KNVB in overleg, vooral voor het geval er ook een huldiging komt.

Enschede

Bij de gemeente Eindhoven is voor woensdag een vergunningsaanvraag gedaan voor een scherm op de Markt, maar die is afgewezen. De gemeente was bang dat er te veel mensen zouden komen, zegt een woordvoerder. "Het plein heeft een beperkte capaciteit en de mensenmassa kan zich niet verspreiden over andere pleinen." Bij eerdere toernooien stonden er ook schermen op het 18 Septemberplein en het Stadhuisplein. Wel staat er tijdens de halve finale een scherm op het Ketelhuisplein.

In Enschede kunnen Oranjefans de halve finale wel volgen op groot scherm. Op de Oude Markt komen er twee, volgens Tubantia georganiseerd door de horeca, Grolsch en de Stichting Ondernemersfonds Enschede. Ondernemers in Amersfoort hebben voor Nederland-Engeland op de Hof, een groot plein in de binnenstad, een scherm geregeld. Daar kunnen maximaal 7500 mensen terecht.

In verschillende steden zijn wel veel vergunningen afgegeven voor schermen bij horecagelegenheden.

Meer uit Binnenland

Selectie PSV op Stadhuisplein voor huldiging

EINDHOVEN (ANP) - De spelers en staf van PSV zijn iets na 18.00 uur verschenen op het bordes van het stadhuis in Eindhoven. Daar wordt de selectie, die voor de derde keer op rij landskampioen is, gehuldigd. Op het plein worden in de uitzinnige rood-witte menigte met fans veel rode fakkels afgestoken. Ook klinken er af en toe knallen, ondanks het vuurwerkverbod van de gemeente.

53 minuten geleden
Nederland krijgt vijfde Patriot-luchtverdedigingsbatterij

VREDEPEEL (ANP) - Nederland krijgt een extra Patriot-luchtverdedigingsbatterij. Kopers verdringen zich voor het schaarse Amerikaanse systeem en een bestelling duurt al gauw een jaar of acht, maar Nederland heeft voorrang gekregen.

3 uur geleden
Advocaat zedenzaak zwembadstagiair: geen bewijs voor verkrachting

ZUTPHEN (ANP) - De advocaat van een 21-jarige man uit Zelhem (Gelderland) die ervan wordt verdacht dat hij als stagiair tijdens zwemlessen veertien jonge kinderen heeft misbruikt, zegt dat er geen bewijs in het dossier zit voor seksueel "binnendringen". Dat bleek dinsdag tijdens een tweede inleidende zitting in de rechtbank in Zutphen. Justitie vervolgt de man in elf gevallen voor verkrachting.

3 uur geleden
Inspectie: vorig jaar 42 overtredingen bij telers wietexperiment

DEN HAAG (ANP) - De tien telers die meedoen aan het wietexperiment en daarom hennep of hasj mogen produceren, gaan regelmatig de fout in. De Inspectie Justitie en Veiligheid heeft het afgelopen jaar 46 inspecties uitgevoerd bij deze wiettelers, stelde daarbij 42 overtredingen vast en legde 32 sancties op. In vier gevallen moesten telers een boete betalen.

4 uur geleden
OM in hoger beroep in zaak moord Haagse garagehouder in 1992

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de uitspraak in een zaak over de moord op een Haagse garagehouder in 1992. Verdachte Ruben B. (71) werd eind maart vrijgesproken. De rechtbank zag ondanks "sterke aanwijzingen" voor zijn betrokkenheid te weinig bewijs voor een veroordeling.

5 uur geleden
Vrouw (50) opgepakt in zaak rond Drentse kofferbakmoord

KLAZIENAVEEN (ANP) - De politie heeft dinsdag een 50-jarige vrouw uit Emmen aangehouden in een onderzoek naar de dood van Ralf Meinema uit Klazienaveen. Dat meldt de politie. Meinema werd in maart 2017 dood in de kofferbak van zijn auto gevonden met hersenletsel.

5 uur geleden
Inspectie: maar kwart festivals gebruikt herbruikbare bekers

DEN HAAG (ANP) - Ondanks een verbod op plastic wegwerpbekers en verpakkingen gebruikt minder dan een kwart van de festivals herbruikbaar materiaal. Dat concludeert de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) na onderzoek. De ILT noemt de resultaten "teleurstellend".

8 uur geleden