Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weinig openbare schermen in grote steden met EK-wedstrijd

Weinig openbare schermen in grote steden met EK-wedstrijd

DEN HAAG (ANP) - De halve finale tussen Nederland en Engeland is in maar een paar steden op grote schermen in de openbare ruimte te zien. Uit een rondgang van het ANP langs de grote steden blijkt dat de EK-wedstrijd buiten de horeca nauwelijks op groot scherm wordt vertoond.

In Rotterdam, Den Haag, Eindhoven en Groningen zijn bij de gemeente geen aanvragen ingediend voor een vergunning hiervoor. In Utrecht is voor het hele toernooi een vergunning afgegeven voor het Brusselplein. Daar staat woensdag, net als bij eerdere wedstrijden van Oranje, een groot scherm. In Amsterdam is de halve finale net als de kwartfinale te zien op een groot scherm op het Klönneplein in het Westerpark. Een woordvoerder van organisator het Westergasterras zegt dat er 2000 plekken beschikbaar waren voor het scherm buiten en voor vertoningen binnen. De tickets gingen maandagmiddag in de verkoop en waren volgens de website binnen twintig seconden uitverkocht.

De gemeente Amsterdam laat weten dat de vertoning in het Westerpark de enige is in de openbare ruimte. Verder waren er geen vergunningen aangevraagd. De gemeente organiseert zelf niets. Als Nederland naar de finale gaat, komt er in Amsterdam mogelijk wel een openbare vertoning, aldus de woordvoerster. Maar of dit gebeurt, is nog helemaal niet zeker, benadrukt ze. De gemeente is doorlopend met de KNVB in overleg, vooral voor het geval er ook een huldiging komt.

Enschede

Bij de gemeente Eindhoven is voor woensdag een vergunningsaanvraag gedaan voor een scherm op de Markt, maar die is afgewezen. De gemeente was bang dat er te veel mensen zouden komen, zegt een woordvoerder. "Het plein heeft een beperkte capaciteit en de mensenmassa kan zich niet verspreiden over andere pleinen." Bij eerdere toernooien stonden er ook schermen op het 18 Septemberplein en het Stadhuisplein. Wel staat er tijdens de halve finale een scherm op het Ketelhuisplein.

In Enschede kunnen Oranjefans de halve finale wel volgen op groot scherm. Op de Oude Markt komen er twee, volgens Tubantia georganiseerd door de horeca, Grolsch en de Stichting Ondernemersfonds Enschede. Ondernemers in Amersfoort hebben voor Nederland-Engeland op de Hof, een groot plein in de binnenstad, een scherm geregeld. Daar kunnen maximaal 7500 mensen terecht.

In verschillende steden zijn wel veel vergunningen afgegeven voor schermen bij horecagelegenheden.

Meer uit Binnenland

Centraal Joods Overleg dreigt met gang naar rechter om Kanye West

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).

9 uur geleden
Code geel in Gelderland en Overijssel om onweersbuien

DE BILT (ANP) - In Gelderland en Overijssel is code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kan plaatselijk hagel vallen en veel neerslag, aldus het weerinstituut.

10 uur geleden
Marathon Groningen: 7 lopers onwel door warmte, 2 naar ziekenhuis

GRONINGEN (ANP) - Zeven deelnemers aan de halve marathon in Groningen zijn zondag bevangen door de warmte. Dat meldt Golazo, de organisator van het evenement. Van hen zijn er twee naar het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) gebracht. De andere deelnemers zijn bij de finish behandeld met bijvoorbeeld koeldekens. Uit voorzorg zijn meerdere ambulances opgeroepen. Mogelijk zijn er op de route nog meer mensen onwel geworden.

12 uur geleden
Politie: bedreigingen na bericht over geweld bij arrestatie Zeist

ZEIST (ANP) - De politie heeft op sociale media meerdere bedreigende en beledigende reacties binnengekregen op haar bericht over een aanhouding in Zeist waarbij agenten geweld hebben gebruikt. Het is daarom niet langer mogelijk om te reageren onder dit bericht op Facebook en Instagram, laat een woordvoerder weten. "Kritiek en een gesprek zijn goed en belangrijk, maar alle fatsoensnormen werden overschreden", zegt zij.

12 uur geleden
Zestig mensen overnachtten afgelopen nacht in Warffum

WARFFUM (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag hebben zestig asielzoekers in de nachtopvang in Warffum geslapen, meldt een woordvoerster van het Rode Kruis. Dat zijn er iets meer dan een nacht eerder, toen 45 mensen in de Groningse plaats werden opgevangen. Net als toen hebben afgelopen nacht twee mensen vrijwillig op het grasveld bij het aanmeldcentrum in Ter Apel doorgebracht.

15 uur geleden
Recordbedrag ingezameld rond Nacht tegen Seksueel Geweld

ROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.

18 uur geleden
Weeronline: juni wordt warmer en droger dan gemiddeld

HOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.

18 uur geleden