
Weinig nieuwe coronadoden en besmettingen in Duitsland
BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland zijn de afgelopen dag 286 nieuwe coronabesmettingen bevestigd, meldt het Robert Koch Institute (RKI). Dat is een stuk minder dan een dag eerder toen 738 nieuwe gevallen werden geteld.
In totaal hebben 181.482 mensen in Duitsland het coronavirus opgelopen sinds het begin van de pandemie.
Ook het aantal dagelijkse doden door het coronavirus nam af. De afgelopen 24 uur zijn 11 doden gerapporteerd. De voorgaande dag waren dat er 39. In totaal zijn in Duitsland 8500 mensen overleden aan het virus.
Volgens schattingen van RKI hebben ongeveer 165.200 mensen de infectie overleefd, 400 meer dan een dag eerder.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft aanvullende veiligheidsmaatregelen aangekondigd bij Israëlische diplomatieke posten. De mededeling volgt op de dood van twee ambassademedewerkers in de VS.
36 minuten geledenATHENE (ANP/RTR/DPA) - Het Griekse eiland Kreta is opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 6.1. Die zou ook in Cyprus en Egypte zijn gevoeld. Inwoners vertelden Griekse media dat de beving ongebruikelijk lang leek te duren.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Een man en een vrouw zijn om het leven gekomen door een schietpartij in de buurt van het Capital Jewish Museum in Washington, melden onder meer CNN en NBC4 Washington. Minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem schrijft op X dat de slachtoffers medewerkers van de Israëlische ambassade zijn. De politie heeft een man aangehouden die heeft bekend, zei politiecommissaris Pamela Smith op een persconferentie.
2 uur geledenSYDNEY (RTR/ANP) - Het zuidoosten van Australië is donderdag getroffen door stortregens die tot overstromingen leiden. Meerdere plaatsen in de staat New South Wales hebben te maken met flinke wateroverlast. Daarbij is zeker een dode gevallen. Hulpdiensten vonden het lichaam van een man nadat zijn huis was overstroomd.
4 uur geledenWASHINGTON (AFP/ANP) - De rechtszaken die in de nasleep van de Black Lives Matter-protesten zijn aangespannen tegen politiekorpsen in de Amerikaanse staten Kentucky en Minnesota worden stopgezet. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Justitie woensdag bekend.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa heeft over zijn ontmoeting met zijn ambtgenoot Donald Trump gezegd dat alles goed is verlopen. Hij vindt de ontmoeting geslaagd en wil zich richten op zaken in het belang van zijn land tijdens het bezoek aan de VS.
10 uur geledenJERUZALEM/CAÏRO (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen woensdag honderd vrachtwagens met hulpgoederen toegelaten tot de Gazastrook. Het gaat volgens de strijdkrachten om onder meer ladingen meel, babyvoeding en medische hulpgoederen.
11 uur geleden