Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weinig meldingen van Nederlandse vakantiegangers om bosbranden

Weinig meldingen van Nederlandse vakantiegangers om bosbranden

DEN HAAG (ANP) - De alarmcentrale van de ANWB en het contactcentrum van het ministerie van Buitenlandse Zaken hebben tot nu toe geen hulpverzoeken gekregen van Nederlanders in de buurt van de bosbranden in Frankrijk. Nabij de badplaats Arcachon ten zuidwesten van Bordeaux zijn vijf campings ontruimd vanwege het vuur. Reisorganisaties en campings hebben nog weinig telefoontjes van ongeruste Nederlanders gekregen.

Bij alarmcentrale Eurocross meldde zich tot nu toe een Nederlandse vakantieganger die op een van de geëvacueerde campings in het Franse departement Gironde verbleef. Deze persoon had vragen over de kosten van een alternatieve accommodatie.

Reisorganisaties RCN en Eurocamp zijn allebei slechts één keer gebeld door Nederlanders die wilden weten of hun vakantie nog door kan gaan. Deze reizigers maakten zich zorgen over rookwolken boven de camping en de route ernaartoe. Estivant Vakanties en Vacansoleil hebben vooralsnog geen meldingen gekregen van ernstige problemen of evacuaties. Volgens een woordvoerder van Vacansoleil zitten de campings waarmee ze samenwerken in Frankrijk ver van de brandhaarden.

Frankrijk

De Franse campings die werden geëvacueerd liggen nabij Dune du Pilat, de hoogste duin van Europa. De campings zijn donderdag telefonisch niet bereikbaar voor commentaar. Hoeveel Nederlanders zich op de campings bevonden toen deze woensdagochtend werden ontruimd, is dan ook niet duidelijk.

Op camping La Riva van reisorganisatie Eurocamp, op zo'n 20 kilometer ten zuiden van de bosbrand, zijn de rookwolken goed te zien. Een campingmedewerker meldt dat de telefoon sinds dinsdagavond roodgloeiend staat. Veel ongeruste reizigers die een verblijf hebben geboekt, vragen zich af of hun vakantie nog door kan gaan. De medewerker zegt echter geen Nederlanders aan de telefoon te hebben gehad. Wel staan er verschillende Nederlanders op camping La Riva, maar die kunnen daar voorlopig blijven. Ondanks het nabije vuur is evacuatie nog niet nodig.

Het ministerie van Buitenlandse Zaken adviseert Nederlandse vakantiegangers om de aanwijzingen van de lokale autoriteiten op te volgen.

Meer uit Binnenland

Artsen boos over deepfakes waarin zij zogenaamd tips geven

AMSTERDAM (ANP) - Neuropsycholoog Erik Scherder van de Vrije Universiteit in Amsterdam gaat aangifte doen van deepfakevideo's waarin hij het gebruik van bepaalde medicijnen zou aanraden. Dat laat de hoogleraar donderdag weten aan het ANP. Scherder reageert op een uitzending van Pointer Checkt over dit onderwerp, die zondag op YouTube verschijnt.

5 uur geleden
Postume oeuvreprijs voor Derk Sauer bij uitreiking Mercurs

HILVERSUM (ANP) - Journalist en media-ondernemer Derk Sauer heeft donderdagavond postuum de oeuvreprijs Mercur d'Or/LOF-Prijs voor Magazines gekregen bij de uitreiking van de Mercurs, de vakprijzen in de magazinebranche. De uitreiking vond plaats in Studio21 in Hilversum.

5 uur geleden
Ook mentale gezondheid mbo-studenten iets beter

DEN HAAG (ANP) - Het gaat iets beter met de mentale gezondheid van mbo-studenten, staat in een rapport over de (mentale) gezondheid en het middelengebruik van studenten in het middelbaar beroepsonderwijs van het Trimbos-instituut en de MBO Raad. Donderdag publiceerden onderzoekers ook al zo'n monitor over studenten in het hbo en wo. Volgens de onderzoekers is aandacht nodig voor mentale veerkracht, gezonde gewoonten en sociale steun.

11 uur geleden
Van Weel ziet hoop punten in plan waar Kyiv niet achter kan staan

BRUSSEL (ANP) - In het gelekte Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne staan "een hoop punten" die voor president Volodymyr Zelensky "ontzettend moeilijk te accepteren" zijn, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) donderdag na overleg met zijn EU-collega's. Zij hebben ook met de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken gesproken.

11 uur geleden
Aantal schademeldingen aardbeving Zeerijp loopt op tot boven 3000

ZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is donderdag opgelopen naar 3004, meldt de organisatie. Daarmee is het aantal met bijna vijfhonderd toegenomen sinds woensdag, toen er 2517 meldingen waren.

11 uur geleden
Zuid-Holland wijst gebied in Lansingerland aan voor windturbines

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft in de gemeente Lansingerland een gebied aangewezen waar windturbines kunnen komen. Het gaat om de locatie Kruisweg-Oost langs de A12. Dat gebied krijgt van de provincie de voorkeur boven Bleizo-West, een braakliggend terrein iets verderop langs de snelweg waar Lansingerland en buurgemeente Zoetermeer graag 4000 tot 6000 woningen willen bouwen.

11 uur geleden
Ook vogelgriep in Zeeland vastgesteld

DEN HAAG (ANP) - In Zeeland is vogelgriep vastgesteld bij een hobbypluimveehouder, meldt het ministerie van Landbouw donderdag. In Terhole (gemeente Hulst) worden 87 vogels gedood om verdere verspreiding van het virus te voorkomen.

11 uur geleden