Weinig lawinedoden door gunstig winterweer in Zwitserland
DAVOS (ANP/DPA) - De afgelopen winter zijn in Zwitserland slechts vijf mensen om het leven gekomen door lawines. Dat is het laagste aantal in zestig jaar. Het Zwitserse instituut voor onderzoek naar sneeuw en lawines (SLF) stelt dat het gunstige winterweer waarschijnlijk de reden is voor het lage aantal slachtoffers.
Het weer zorgde in januari voor het ontstaan van een betrouwbare laag sneeuw. Bovendien waren de weersomstandigheden later in het seizoen slecht voor mensen die er graag op uit trekken en bijvoorbeeld tochten buiten skipistes maken. Gemiddeld komen er in Zwitserland volgens de cijfers van het SLF in een wintersportseizoen achttien mensen om het leven bij lawines.
Toch zijn deze winter 128 mensen bedolven door in totaal bijna negentig lawines. De vijf omgekomen slachtoffers bevonden zich allemaal buiten de pistes. Volgens het SLF zijn ook in buurlanden Duitsland en Oostenrijk deze winter buitengewoon weinig mensen omgekomen door lawines. Het SLF verwijst in de conclusies niet naar eventuele invloeden van het coronavirus dat in het Alpenland voor het eerst op 24 februari werd vastgeld in het zuidelijke kanton Ticino.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een streep gezet door de vervolging van voormalig FBI-directeur James Comey, die geldt als fel criticus van president Trump. Volgens de rechter is de benoeming van de bewust door Trump uitgekozen aanklager Lindsey Halligan ongeldig. Om dezelfde reden beëindigde de rechter ook de vervolging van de New Yorkse procureur-generaal Letitia James, die eveneens tegen Trump strijdt.
40 minuten geledenGAZA (ANP/AFP/RTR) - Een omstreden organisatie die werd ondersteund door Washington en Israël, is gestopt met noodhulp in de Gazastrook. De particuliere Amerikaanse Gaza Humanitarian Foundation (GHF) meldt haar missie in het Palestijnse gebied na zes maanden te hebben beëindigd.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Het Europese tegenvoorstel op het Amerikaanse vredesplan voor Oekraïne is "op het eerste gezicht niet constructief en werkt niet" voor Rusland, stelt Joeri Oesjakov, topadviseur van het Kremlin.
4 uur geledenLUANDA (ANP) - Een eventuele overeenkomst over de toekomst van Oekraïne mag niet ten koste gaan van de veiligheid van Polen en Europa, benadrukt de Poolse premier Donald Tusk. Hij reageert daarmee op het Amerikaanse vredesplan, waarin grote concessies van Oekraïne worden gevraagd.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie blijft doorwerken aan een voorstel voor een lening aan Oekraïne op basis van bevroren Russische tegoeden, ook nu er een mogelijk vredesplan ligt. Dat er een concreet voorstel komt is "nog urgenter gezien deze achtergrond", aldus een woordvoerder van de Commissie.
6 uur geledenKINGSTON (ANP) - De Jamaicaanse reggaezanger Jimmy Cliff is op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie op Instagram bekendgemaakt. Hij overleed aan de gevolgen van een longontsteking.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Poolse aanklagers zeggen een Oekraïense man te hebben opgepakt op verdenking van spoorsabotage in samenwerking met Rusland. Eerder werden twee andere Oekraïners geïdentificeerd als verdachten.
6 uur geleden