Weinig lawinedoden door gunstig winterweer in Zwitserland
DAVOS (ANP/DPA) - De afgelopen winter zijn in Zwitserland slechts vijf mensen om het leven gekomen door lawines. Dat is het laagste aantal in zestig jaar. Het Zwitserse instituut voor onderzoek naar sneeuw en lawines (SLF) stelt dat het gunstige winterweer waarschijnlijk de reden is voor het lage aantal slachtoffers.
Het weer zorgde in januari voor het ontstaan van een betrouwbare laag sneeuw. Bovendien waren de weersomstandigheden later in het seizoen slecht voor mensen die er graag op uit trekken en bijvoorbeeld tochten buiten skipistes maken. Gemiddeld komen er in Zwitserland volgens de cijfers van het SLF in een wintersportseizoen achttien mensen om het leven bij lawines.
Toch zijn deze winter 128 mensen bedolven door in totaal bijna negentig lawines. De vijf omgekomen slachtoffers bevonden zich allemaal buiten de pistes. Volgens het SLF zijn ook in buurlanden Duitsland en Oostenrijk deze winter buitengewoon weinig mensen omgekomen door lawines. Het SLF verwijst in de conclusies niet naar eventuele invloeden van het coronavirus dat in het Alpenland voor het eerst op 24 februari werd vastgeld in het zuidelijke kanton Ticino.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - In Libanon zijn in minder dan vier dagen tijd zeker 300.000 mensen ontheemd geraakt door de Israëlische bombardementen en evacuatieoproepen, schat de Norwegian Refugee Council (NRC). Israël riep deze week op het zuiden van Libanon en de zuidelijke buitenwijken van hoofdstad Beiroet te verlaten. De hulporganisatie waarschuwt voor een humanitaire ramp als Israël deze bevelen niet intrekt.
1 minuut geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk verlangt van de VS dat ze zo snel mogelijk duidelijkheid geven over hun mogelijke betrokkenheid bij een bombardement op een Iraanse school, waarbij volgens Iran zeker 150 doden vielen. Militaire onderzoekers zien het als aannemelijk dat de VS daar verantwoordelijk voor zijn, zeggen twee Amerikaanse officials tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Duitse christendemocratische bondskanselier Friedrich Merz waarschuwt voor "Syrische toestanden" indien de oorlog tegen Iran zich voortsleept en de staatsinstellingen daar ineenstorten. Een lange oorlog zou tot een chaos leiden die "verstrekkende negatieve gevolgen heeft op het gebied van migratie, energievoorziening en de veiligheid voor Europa", melden Duitse media.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De bedreigingen van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan het adres van de Hongaarse premier Viktor Orbán zijn voor de Europese Commissie "onaanvaardbaar". Dat zei een woordvoerder van de Commissie vrijdag. "Er mogen geen bedreigingen aan het adres van EU-lidstaten worden geuit en we zijn hierover actief in gesprek met alle betrokken partijen."
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil met Iran alleen een deal sluiten als het land zich onvoorwaardelijk overgeeft. Dat schrijft Trump in een bericht op Truth Social, waarin hij het land ook een "geweldige toekomst" in het vooruitzicht stelt.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney beloofde vrijdag de defensiesamenwerking en economische veiligheid met Tokio te versterken. Dat deed hij tijdens het Japanse deel van zijn rondreis door meerdere landen, die erop gericht is de afhankelijkheid van de Verenigde Staten te verminderen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - De ondergrondse bunker van de voormalige Iraanse opperste leider ayatollah Ali Khamenei is vrijdagochtend door de Israëlische luchtmacht vernietigd, meldt het leger volgens The Times of Israel.
4 uur geleden