Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weinig lawinedoden door gunstig winterweer in Zwitserland

Weinig lawinedoden door gunstig winterweer in Zwitserland

DAVOS (ANP/DPA) - De afgelopen winter zijn in Zwitserland slechts vijf mensen om het leven gekomen door lawines. Dat is het laagste aantal in zestig jaar. Het Zwitserse instituut voor onderzoek naar sneeuw en lawines (SLF) stelt dat het gunstige winterweer waarschijnlijk de reden is voor het lage aantal slachtoffers.

Het weer zorgde in januari voor het ontstaan van een betrouwbare laag sneeuw. Bovendien waren de weersomstandigheden later in het seizoen slecht voor mensen die er graag op uit trekken en bijvoorbeeld tochten buiten skipistes maken. Gemiddeld komen er in Zwitserland volgens de cijfers van het SLF in een wintersportseizoen achttien mensen om het leven bij lawines.

Toch zijn deze winter 128 mensen bedolven door in totaal bijna negentig lawines. De vijf omgekomen slachtoffers bevonden zich allemaal buiten de pistes. Volgens het SLF zijn ook in buurlanden Duitsland en Oostenrijk deze winter buitengewoon weinig mensen omgekomen door lawines. Het SLF verwijst in de conclusies niet naar eventuele invloeden van het coronavirus dat in het Alpenland voor het eerst op 24 februari werd vastgeld in het zuidelijke kanton Ticino.

Meer uit Buitenland

Grensovergang bij Rafah opent 'komende dagen' richting Egypte

RAFAH (ANP) - De grensovergang bij Rafah, die de Gazastrook met Egypte verbindt, gaat ergens in de komende dagen weer open. Dat meldt COGAT, de Israëlische defensieorganisatie die noodhulp in de regio coördineert, in een bericht op X. De organisatie voegt eraan toe dat de grens slechts opent voor burgers die vanuit Gaza naar Egypte willen reizen.

17 minuten geleden
Canada legt 200 miljoen bij voor Amerikaanse wapens voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP/RTR) - Canada investeert nog eens 200 miljoen dollar in Amerikaanse wapens voor Oekraïne. Ook steekt het land 35 miljoen in het NAVO-steunfonds. Dat zegt buitenlandminister Anita Anand, die in Brussel is voor een overleg met andere NAVO-lidstaten.

20 minuten geleden
Noorwegen steekt nog eens half miljard in wapens VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Noorwegen trekt nog eens een half miljard dollar uit om Amerikaanse wapens te kopen voor Oekraïne. Het NAVO-land was al een van de landen die Oekraïne het gulst steunden. Met de Noorse bijdrage is het zogeheten PURL-pakket, waarvoor Nederland al een kwart miljard euro vrijmaakte, nu rond.

1 uur geleden
Thailand heft verbod op: alcoholverkoop ook 's middags toegestaan

BANGKOK (ANP/AFP) - Thailand gaat alcoholverkoop voor het eerst in decennia 's middags weer toestaan. Deze versoepeling van de strenge Thaise alcoholregelgeving geldt voor een proefperiode van zes maanden.

1 uur geleden
Israël: overgedragen overblijfselen niet van gijzelaar

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het stoffelijk overschot dat Hamas dinsdag heeft overgedragen aan Israël is niet van een van de gijzelaars, meldt het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Een forensisch instituut heeft geprobeerd de overblijfselen te identificeren, maar kwam tot de conclusie dat die niet behoorden tot een van de twee gijzelaars waar Israël nog op wacht.

1 uur geleden
CARE breidt noodhulp in Gaza uit naar noorden

GAZA-STAD (ANP) - CARE gaat de komende weken de hulpverlening in de Gazastrook uitbreiden naar het noorden van het Palestijnse gebied. De hulporganisatie zegt dat er nu genoeg goederen beschikbaar zijn om medische basiszorg te bieden in het noorden van Gaza. Volgens CARE is de nood daar het hoogst.

3 uur geleden
Zoektocht naar vermiste vlucht MH370 eind december hervat

KUALA LUMPUR (ANP) - De zoektocht naar vlucht MH370 van Malaysia Airlines wordt op 30 december hervat, meldt het Maleisische ministerie van Transport. De meest recente zoektocht in de zuidelijke Indische Oceaan, waar het wrak van het vliegtuig zich naar alle waarschijnlijkheid bevindt, werd in april van dit jaar stopgezet vanwege slechte weersomstandigheden.

4 uur geleden