'Weinig diversiteit bij hoger museumpersoneel'
AMSTERDAM (ANP) - Van de museumwerknemers die gaan over de inhoud, heeft maar 2,6 procent een niet-westerse migratieachtergrond. Dat meldt NRC op basis van een eigen onderzoek. Het gaat om zes van de 231 kunstinhoudelijke stafmedewerkers die in de 21 grootste grootste kunstmusea van Nederland werken. De krant sprak met directeuren van de negen grootste musea en onderzocht jaarverslagen en beleidsrapporten.
Volgens NRC is 2,6 procent mensen met een migratieachtergrond op stafposities niet representatief voor de Nederlandse bevolking. Intussen heeft 14 procent van de Nederlanders een niet-westerse achtergrond, volgens een telling van het Centraal Bureau voor de Statistiek in mei 2020. In de grote steden, waar ook de grootste kunstmusea zijn gevestigd, is gemiddeld een op de drie inwoners van niet-westerse afkomst.
Directeur Stijn Huijts van het Bonnefanten in Maastricht zou graag meer werknemers met een migratieachtergrond willen, maar die melden zich niet, zegt hij: „Ik zou dolgraag zien dat mensen van kleur aan de deur van het museum staan te rammelen. Maar weet je wat? Dat doen ze niet."
Volgens Charles Esche, directeur van het Van Abbemuseum in Eindhoven, kan dat ook liggen aan de eigen manier van selecteren: "Op een cursus kwam ik er achter dat ik tijdens een sollicitatiegesprek altijd op zoek ga naar iemand die dezelfde triggers heeft als ik." Hij nam in januari een eerste conservator in vaste dienst met een niet-westerse achtergrond. „Verkleuring gaat inderdaad langzaam. Vergelijk het met een tentoonstelling maken over water: die staat er over twee jaar. Maar als ik de hele waterleiding wil vervangen, ben ik twintig jaar bezig."
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft met het eindbedrag van de actie een uitzonderlijk hoog bedrag bereikt. Na zes dagen actievoeren is in het Glazen Huis in Den Bosch 18.423.566 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren, zo maakte NPO 3FM woensdag bekend. Nog nooit eerder kwam het eindbedrag tijdens het slot van Serious Request op kerstavond zo hoog uit.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 41-jarige Eritreeër Kidane H. die het Openbaar Ministerie (OM) wil vervolgen voor onder meer mensensmokkel, is vanuit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) uitgeleverd aan Nederland. De man is woensdagavond geland op Schiphol en begeleid door de marechaussee, meldt het OM.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft bij de laatste tussenstand van de actie een recordbedrag opgehaald. De teller stond woensdag op 15.163.447 euro, met nog ongeveer anderhalf uur te gaan in het Glazen Huis in Den Bosch. Daarmee is het oude record uit 2012 definitief verbroken, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland keurt het visumverbod af dat de Amerikaanse regering heeft ingesteld tegen onder anderen voormalig Eurocommissaris Thierry Breton, om zijn betrokkenheid bij Europese wetgeving tegen de verspreiding van desinformatie via bijvoorbeeld social media. Dat laat demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) via een woordvoerder weten.
5 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Een van de zwaargewonde slachtoffers die betrokken waren bij het ongeval in Nunspeet afgelopen maandag is overleden, meldt de politie woensdag. Van het dodelijke slachtoffer worden geen leeftijd en woonplaats gedeeld "in verband met herleidbaarheid", aldus de politie.
6 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Nog vijf mensen liggen in het ziekenhuis na de aanrijding in Nunspeet van afgelopen maandag, meldt burgemeester Céline Blom bij een bijeenkomst voor omstanders van het ongeval. Onder hen is ook de 56-jarige bestuurster die op de groep mensen inreed. Blom meldt ook dat alle gewonde kinderen weer thuis zijn. Zij weet niet precies hoeveel kinderen er in het ziekenhuis lagen, maar ze spreekt van "enkelen".
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Acteur Jeroen Krabbé en de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema spreken op zondag 25 januari tijdens de Nationale Holocaustherdenking. Dat meldt de NOS, die op televisie verslag doet van het evenement.
8 uur geleden