Weinig beweging op Wall Street na nieuwe inflatiegegevens
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street verwerkten donderdag de nieuwste inflatiecijfers voor de Verenigde Staten, waarbij zij terughoudend reageerden. Uit de cijfers kwam naar voren dat de prijzen in december iets harder waren gestegen dan economen in doorsnee hadden verwacht. Op de aandelenbeurzen werd echter gehoopt dat de inflatie voldoende was afgekoeld, zodat de Federal Reserve op korte termijn kan beginnen met het verlagen van de rente.
Renteverlagingen zijn namelijk in de regel gunstig voor de waardering van aandelen. Maar Fed-bestuurder Loretta Mester had niet de illusie dat dit besluit al tijdens de vergadering in maart zal vallen. Dat is volgens haar te vroeg, zei Mester in een interview met persbureau Bloomberg. De decembercijfers laten volgens haar zien "dat er meer werk aan de winkel is en dat daarvoor een restrictief monetair beleid nodig is".
De Dow-Jonesindex sloot de handelsdag een fractie procent hoger af op 37.711,02 punten. De brede S&P 500 zakte 0,1 procent tot 4780,24 punten en techgraadmeter Nasdaq eindigde vlak op 14.970,18 punten.
Koersdaling Boeing
Boeing verloor 2,3 procent. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA heeft aangekondigd een formeel onderzoek te starten naar Boeings vliegtuig van het type 737 MAX 9. De toezichthouder zette eerder al 171 vliegtuigen van dat type aan de grond na een noodlanding in de Amerikaanse staat Oregon. Die was nodig nadat een deurpaneel tijdens een vlucht was losgekomen. FAA stelt dat dit incident "nooit had mogen gebeuren en dat het niet opnieuw mag gebeuren".
Tesla zakte 2,9 procent. De fabrikant van elektrische auto's heeft personeel van een autofabriek in Californië laten weten dat zij meer gaan verdienen, evenals medewerkers van andere fabrieken in de Verenigde Staten. Hoeveel zij er bij krijgen, is niet bekend.
Boete voor eBay
eBay daalde 1,6 procent. Het onlineplatform voor shoppen en veilingen heeft een boete ontvangen van 3 miljoen dollar voor het intimideren van een echtpaar uit de Amerikaanse staat Massachusetts. De intimidatie zou in augustus 2019 zijn gestart als vergelding voor online berichten die zij over eBay hadden geplaatst. Zo zouden er anoniem pakketjes zijn opgestuurd, waaronder een begrafeniskrans en levende insecten.
De euro was 1,0971 dollar waard, tegen 1,0946 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. Amerikaanse olie werd 1,5 procent duurder en kostte 72,42 dollar per vat. Een vat Brentolie ging 1,4 procent omhoog tot 77,86 dollar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.
4 uur geledenNEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.
4 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
1 dag geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
1 dag geleden