Weinig beweging op Wall Street na nieuwe inflatiegegevens
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street verwerkten donderdag de nieuwste inflatiecijfers voor de Verenigde Staten, waarbij zij terughoudend reageerden. Uit de cijfers kwam naar voren dat de prijzen in december iets harder waren gestegen dan economen in doorsnee hadden verwacht. Op de aandelenbeurzen werd echter gehoopt dat de inflatie voldoende was afgekoeld, zodat de Federal Reserve op korte termijn kan beginnen met het verlagen van de rente.
Renteverlagingen zijn namelijk in de regel gunstig voor de waardering van aandelen. Maar Fed-bestuurder Loretta Mester had niet de illusie dat dit besluit al tijdens de vergadering in maart zal vallen. Dat is volgens haar te vroeg, zei Mester in een interview met persbureau Bloomberg. De decembercijfers laten volgens haar zien "dat er meer werk aan de winkel is en dat daarvoor een restrictief monetair beleid nodig is".
De Dow-Jonesindex sloot de handelsdag een fractie procent hoger af op 37.711,02 punten. De brede S&P 500 zakte 0,1 procent tot 4780,24 punten en techgraadmeter Nasdaq eindigde vlak op 14.970,18 punten.
Koersdaling Boeing
Boeing verloor 2,3 procent. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA heeft aangekondigd een formeel onderzoek te starten naar Boeings vliegtuig van het type 737 MAX 9. De toezichthouder zette eerder al 171 vliegtuigen van dat type aan de grond na een noodlanding in de Amerikaanse staat Oregon. Die was nodig nadat een deurpaneel tijdens een vlucht was losgekomen. FAA stelt dat dit incident "nooit had mogen gebeuren en dat het niet opnieuw mag gebeuren".
Tesla zakte 2,9 procent. De fabrikant van elektrische auto's heeft personeel van een autofabriek in Californië laten weten dat zij meer gaan verdienen, evenals medewerkers van andere fabrieken in de Verenigde Staten. Hoeveel zij er bij krijgen, is niet bekend.
Boete voor eBay
eBay daalde 1,6 procent. Het onlineplatform voor shoppen en veilingen heeft een boete ontvangen van 3 miljoen dollar voor het intimideren van een echtpaar uit de Amerikaanse staat Massachusetts. De intimidatie zou in augustus 2019 zijn gestart als vergelding voor online berichten die zij over eBay hadden geplaatst. Zo zouden er anoniem pakketjes zijn opgestuurd, waaronder een begrafeniskrans en levende insecten.
De euro was 1,0971 dollar waard, tegen 1,0946 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. Amerikaanse olie werd 1,5 procent duurder en kostte 72,42 dollar per vat. Een vat Brentolie ging 1,4 procent omhoog tot 77,86 dollar.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.
11 uur geleden