Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weinig beweging op Wall Street na nieuwe inflatiegegevens

Weinig beweging op Wall Street na nieuwe inflatiegegevens

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street verwerkten donderdag de nieuwste inflatiecijfers voor de Verenigde Staten, waarbij zij terughoudend reageerden. Uit de cijfers kwam naar voren dat de prijzen in december iets harder waren gestegen dan economen in doorsnee hadden verwacht. Op de aandelenbeurzen werd echter gehoopt dat de inflatie voldoende was afgekoeld, zodat de Federal Reserve op korte termijn kan beginnen met het verlagen van de rente.

Renteverlagingen zijn namelijk in de regel gunstig voor de waardering van aandelen. Maar Fed-bestuurder Loretta Mester had niet de illusie dat dit besluit al tijdens de vergadering in maart zal vallen. Dat is volgens haar te vroeg, zei Mester in een interview met persbureau Bloomberg. De decembercijfers laten volgens haar zien "dat er meer werk aan de winkel is en dat daarvoor een restrictief monetair beleid nodig is".

De Dow-Jonesindex sloot de handelsdag een fractie procent hoger af op 37.711,02 punten. De brede S&P 500 zakte 0,1 procent tot 4780,24 punten en techgraadmeter Nasdaq eindigde vlak op 14.970,18 punten.

Koersdaling Boeing

Boeing verloor 2,3 procent. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA heeft aangekondigd een formeel onderzoek te starten naar Boeings vliegtuig van het type 737 MAX 9. De toezichthouder zette eerder al 171 vliegtuigen van dat type aan de grond na een noodlanding in de Amerikaanse staat Oregon. Die was nodig nadat een deurpaneel tijdens een vlucht was losgekomen. FAA stelt dat dit incident "nooit had mogen gebeuren en dat het niet opnieuw mag gebeuren".

Tesla zakte 2,9 procent. De fabrikant van elektrische auto's heeft personeel van een autofabriek in Californië laten weten dat zij meer gaan verdienen, evenals medewerkers van andere fabrieken in de Verenigde Staten. Hoeveel zij er bij krijgen, is niet bekend.

Boete voor eBay

eBay daalde 1,6 procent. Het onlineplatform voor shoppen en veilingen heeft een boete ontvangen van 3 miljoen dollar voor het intimideren van een echtpaar uit de Amerikaanse staat Massachusetts. De intimidatie zou in augustus 2019 zijn gestart als vergelding voor online berichten die zij over eBay hadden geplaatst. Zo zouden er anoniem pakketjes zijn opgestuurd, waaronder een begrafeniskrans en levende insecten.

De euro was 1,0971 dollar waard, tegen 1,0946 dollar bij het slot van de beurzen in Europa. Amerikaanse olie werd 1,5 procent duurder en kostte 72,42 dollar per vat. Een vat Brentolie ging 1,4 procent omhoog tot 77,86 dollar.

Meer uit Financieel

Meerdere cruiseschepen uit Perzische Golf gevaren

HAMBURG (ANP/RTR) - Ondanks dat de Straat van Hormuz zaterdag kort na heropening al weer sloot, is het meerdere cruiseschepen toch gelukt uit de Perzische Golf te varen. TUI Cruises heeft zondag bekendgemaakt dat haar schepen Mein Schiff 4 en Mein Schiff 5 door de zeestraat zijn gevaren. MSC Cruises kwam met een verklaring dat de MSC Euribia Dubai had verlaten en nu op weg is naar Europa.

6 uur geleden
Volgende ECB-vergadering komt mogelijk te vroeg voor rentestap

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kan beter nog even wachten voordat ze de rente verhoogt, in plaats van te snel te handelen, gezien de nog altijd grote onzekerheid over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het Maltese centralebankhoofd Alexander Demarco, tevens een van de beleidsbepalers bij de ECB, gezegd bij de voorjaarsvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington.

7 uur geleden
IEA wil nieuwe oliepijpleiding van Irak naar Middellandse Zee

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.

8 uur geleden
Ook in Tsjechië en Slowakije babyvoeding met rattengif gevonden

WENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.

8 uur geleden
BOVAG vindt gerichte energiesteun verstandiger dan accijnskorting

HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.

11 uur geleden
Zwitserland merkt terugloop toeristen door Iranoorlog

GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.

13 uur geleden
Duitse spoorwegen geven meer dan duizend stations een opknapbeurt

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.

14 uur geleden