Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weinig beweging op Wall Street na meevallende inflatie VS

Weinig beweging op Wall Street na meevallende inflatie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent lager op 49.523 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,1 procent tot 6982 punten en techbeurs Nasdaq klom 0,1 procent tot 23.762 punten.

De Dow en de S&P 500-index scherpten maandag de recordstanden verder aan, ondanks zorgen over de onafhankelijkheid van de Fed. Die laaiden maandag op door de dagvaarding van Fed-voorzitter Jerome Powell door het Amerikaanse ministerie van Justitie. Volgens Powell wil de regering-Trump daarmee druk uitoefenen op de centrale bank om de rente te verlagen. Volgens een Witte Huis-woordvoerder heeft Trump echter geen opdracht gegeven tot een onderzoek naar Powell.

Steun voor Powell

Centrale banken wereldwijd, waaronder de Europese Centrale Bank (ECB), spraken dinsdag in een gezamenlijke verklaring hun steun uit voor Powell. Ze benadrukten daarbij het belang van de onafhankelijkheid van centrale banken. De voormalige Fed-voorzitters Janet Yellen, Ben Bernanke en Alan Greenspan kwamen eerder al met een gezamenlijke verklaring waarin ze spraken van een "ongekende aanval" op de onafhankelijkheid van de Fed.

JPMorgan Chase zakte 1 procent na het bekendmaken van de resultaten. De grootste bank van de VS kende het beste vierde kwartaal ooit en presteerde beter dan verwacht.

Delta Air Lines

Delta Air Lines ging 2,2 procent omlaag. De luchtvaartmaatschappij boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht, maar de omzet viel wat tegen door de shutdown van de Amerikaanse overheid. Ook bestelde Delta voor het eerst een groot aantal 787 Dreamliners bij Boeing (plus 1,5 procent).

Intel en Advanced Micro Devices (AMD) wonnen 4,2 en 5,7 procent. Beide chipmakers werden door investeringsbank KeyBanc op de kooplijst gezet.

L3Harris Technologies steeg 2,6 procent. De Amerikaanse overheid investeert 1 miljard dollar in de groeiende raketmotordivisie van het defensiebedrijf, dat motoren levert voor Tomahawks en Patriot-onderscheppingsraketten. L3Harris liet ook weten de raketmotordivisie dit jaar apart naar de beurs te willen brengen.

Meer uit Financieel

KPN eist dat Ziggo stopt met 'misleidend gebruik' term glasvezel

DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het "misleidende gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing". Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, stelt een woordvoerder van KPN.

14 minuten geleden
Chipbedrijven stijgen op Damrak na forse verliezen

AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.

1 uur geleden
Odido wil niet zeggen of data slachtoffers stalking zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.

1 uur geleden
ChatGPT-maker OpenAI haalt 110 miljard op bij financieringsronde

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.

3 uur geleden
Netflix flink hoger op Wall Street na afzien bod op Warner

NEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.

3 uur geleden
Macron noemt doorgaan Mercosur onaangename verrassing

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.

4 uur geleden
Hypotheekrente daalt zeven weken op rij

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.

6 uur geleden