Weinig beweging op Wall Street in afwachting van techreuzen
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen op Wall Street zijn dinsdag dicht bij de slotstanden van een dag eerder gebleven. Beleggers hielden hun kruit droog in afwachting van de cijfers van techbedrijven als Microsoft en Google-moeder Alphabet. Ook koffieketen Starbucks komt nabeurs met cijfers. Tesla werd lager gezet ondanks een zeer sterke winststijging.
Die hogere winst van de fabrikant van elektrische auto's kon de goedkeuring van beleggers wel wegdragen, maar over de omzet van Tesla waren ze minder tevreden. Die hadden ze hoger verwacht. Het aandeel daalde 4,5 procent. Ook Alphabet werd lager gezet, dat aandeel zakte 0,8 procent in de aanloop naar zijn kwartaalupdate.
Behalve Tesla brachten bijvoorbeeld ook pakketbezorger UPS en speelgoedmaker Hasbro hun resultaten naar buiten. Ook verwerkten Amerikaanse beleggers nieuwe cijfers van het Nederlandse chipbedrijf NXP, dat een notering heeft in New York.
UPS
UPS (plus 10,4 procent) profiteerde opnieuw van de toevlucht tot webwinkels in coronatijd. Tijdens lockdowns bleven fysieke winkels gesloten, waardoor webshops veel meer verkochten. Daardoor steeg de vraag naar de pakketdiensten. Ook Hasbro vaarde wel bij de omstandigheden. Het bedrijf heeft meer bordspellen en speelgoed verkocht. Vooral Monopoly deed het goed terwijl tijdens de lockdown. Het aandeel steeg 1,4 procent.
NXP deed ook goede zaken. Dat is vooral te danken aan het wereldwijde chiptekort, dat is ontstaan door de toegenomen vraag naar chips vanuit autobedrijven en makers van mobiele telefoons. De chipmaker werd desondanks 0,8 procent lager gezet.
3M
3M, bekend van post-it-notitieblokjes, kwam ook met resultaten. Het industrieel conglomeraat heeft geprofiteerd van de aanhoudend grote vraag naar mondmaskers. Beleggers zetten het bedrijf op de beurs evenwel 2,6 procent lager. Industrieconcern General Electric zakte daarnaast 0,6 procent. GE had afgelopen kwartaal veel last van tegenwind bij de tak die vliegtuigmotoren maakt.
Vaccinmaker Novavax sprong er dan weer in positieve zin uit. Dat bedrijf werd ruim 16 procent meer waard nadat president Joe Biden het coronavaccin van Novavax noemde in een toespraak. Dat vaccin moet in de tweede helft van dit jaar op de markt komen.
Euro
De Dow-Jonesindex sloot een fractie hoger op 33.984,93 punten. De brede S&P 500 daalde een fractie tot 4186,72 punten. Technologiegraadmeter Nasdaq verloor 0,3 procent tot 14.090,22 punten.
De euro was daarnaast 1,2088 dollar waard, tegenover 1,2059 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie steeg 2,1 procent in prijs tot 63,18 dollar. Een vat Brentolie verruilde voor 66,68 dollar van eigenaar, goed voor een prijstoename van 1,6 procent.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - De Duitse gasopslagen zijn nog maar tussen de 61 en 62 procent gevuld. Duitsland blijft daarmee ver achter bij zijn vuldoelstelling. Zondag hadden de opslagen eigenlijk voor 70 procent gevuld moeten zijn. Toch voorziet de Duitse overheid komende winter geen problemen.
14 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - De landen van oliekartel OPEC+ houden hun productiedoelen tot eind dit jaar ongewijzigd, ondanks de hoge olie- en brandstofprijzen. Dat hebben Saudi-Arabië, Rusland en enkele andere landen zondag besloten in een onlinevergadering.
16 uur geledenISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de beurs van Istanbul is aangehouden in verband met een grootschalig onderzoek naar vermeende manipulatie met beleggingsfondsen en aandelen in Turkije. Volgens het Turkse staatspersbureau Anadolu wordt Korkmaz Ergun verdacht van omkoping en deelname aan een criminele organisatie.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse autoverkoop is in oktober licht gedaald. Daarmee blijft het wachten op de voorspelde "eindsprint" in de verkoop van hybride modellen. Recent voorzag autobrancheorganisatie BOVAG een hogere verkoop van die auto's in de laatste maanden van het jaar door nieuwe regelgeving per 1 januari.
19 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Binance heeft de opnames van cryptomunten hervat, enkele dagen nadat hackers voor een recordbedrag van meer dan 6 miljard dollar aan crypto's hadden geroofd. 's Werelds grootste cryptobeurs legde de transacties vrijdagochtend in Azië stil, nadat de hack bekend was geworden. Zondag werd de opname van bitcoin weer opengesteld. Stapsgewijs kunnen gebruikers ook weer bij tegoeden in andere digitale munten.
21 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Korea zit achter de diefstal van meer dan 6 miljard dollar aan cryptovaluta als gevolg van de recordhack op Binance. Dat stelde de FBI zaterdag in een verklaring.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.
1 dag geleden