Weinig beweging op Wall Street in afwachting van techreuzen
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen op Wall Street zijn dinsdag dicht bij de slotstanden van een dag eerder gebleven. Beleggers hielden hun kruit droog in afwachting van de cijfers van techbedrijven als Microsoft en Google-moeder Alphabet. Ook koffieketen Starbucks komt nabeurs met cijfers. Tesla werd lager gezet ondanks een zeer sterke winststijging.
Die hogere winst van de fabrikant van elektrische auto's kon de goedkeuring van beleggers wel wegdragen, maar over de omzet van Tesla waren ze minder tevreden. Die hadden ze hoger verwacht. Het aandeel daalde 4,5 procent. Ook Alphabet werd lager gezet, dat aandeel zakte 0,8 procent in de aanloop naar zijn kwartaalupdate.
Behalve Tesla brachten bijvoorbeeld ook pakketbezorger UPS en speelgoedmaker Hasbro hun resultaten naar buiten. Ook verwerkten Amerikaanse beleggers nieuwe cijfers van het Nederlandse chipbedrijf NXP, dat een notering heeft in New York.
UPS
UPS (plus 10,4 procent) profiteerde opnieuw van de toevlucht tot webwinkels in coronatijd. Tijdens lockdowns bleven fysieke winkels gesloten, waardoor webshops veel meer verkochten. Daardoor steeg de vraag naar de pakketdiensten. Ook Hasbro vaarde wel bij de omstandigheden. Het bedrijf heeft meer bordspellen en speelgoed verkocht. Vooral Monopoly deed het goed terwijl tijdens de lockdown. Het aandeel steeg 1,4 procent.
NXP deed ook goede zaken. Dat is vooral te danken aan het wereldwijde chiptekort, dat is ontstaan door de toegenomen vraag naar chips vanuit autobedrijven en makers van mobiele telefoons. De chipmaker werd desondanks 0,8 procent lager gezet.
3M
3M, bekend van post-it-notitieblokjes, kwam ook met resultaten. Het industrieel conglomeraat heeft geprofiteerd van de aanhoudend grote vraag naar mondmaskers. Beleggers zetten het bedrijf op de beurs evenwel 2,6 procent lager. Industrieconcern General Electric zakte daarnaast 0,6 procent. GE had afgelopen kwartaal veel last van tegenwind bij de tak die vliegtuigmotoren maakt.
Vaccinmaker Novavax sprong er dan weer in positieve zin uit. Dat bedrijf werd ruim 16 procent meer waard nadat president Joe Biden het coronavaccin van Novavax noemde in een toespraak. Dat vaccin moet in de tweede helft van dit jaar op de markt komen.
Euro
De Dow-Jonesindex sloot een fractie hoger op 33.984,93 punten. De brede S&P 500 daalde een fractie tot 4186,72 punten. Technologiegraadmeter Nasdaq verloor 0,3 procent tot 14.090,22 punten.
De euro was daarnaast 1,2088 dollar waard, tegenover 1,2059 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie steeg 2,1 procent in prijs tot 63,18 dollar. Een vat Brentolie verruilde voor 66,68 dollar van eigenaar, goed voor een prijstoename van 1,6 procent.
Meer uit Financieel
SAN JOSÉ (ANP) - Onlinemarktplaats eBay ziet niets in het overnamevoorstel van gamewinkelketen GameStop. Dat laatste bedrijf deed vorige week een bod van bijna 56 miljard dollar op eBay, maar die internetonderneming betwijfelt onder andere of GameStop de financiering wel rond kan krijgen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Odido gaat zijn klanten niet compenseren nadat gegevens werden gelekt door een cyberaanval in februari. Dat bevestigt een woordvoerder na uitspraken van topman Søren Abildgaard in De Telegraaf. Volgens de topman is niet vastgesteld dat het telecombedrijf regels heeft overtreden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De geschorste topambtenaar Pieter van Oordt roept de Tweede Kamer op om nogmaals te kijken naar de overname van Solvinity, het systeem dat DigiD laat draaien, door het Amerikaanse bedrijf Kyndryl. Dat zegt hij in een interview met BNR. Nu de Kamer terug is van reces, zijn er volgens hem nog twee weken om de deal te verhinderen.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De grootste chipsfabrikant van Japan past zijn verpakkingen aan vanwege een inkttekort, dat het gevolg is van het conflict in het Midden-Oosten. Oranje-gele verpakkingen worden hierom tijdelijk vervangen door zwart-wit.
2 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel onderzoekt met een cementbedrijf of het meer soorten slak kan laten verwerken in bouwmaterialen. De staalfabrikant hoopt op die manier bij te dragen aan duurzamere bouwmaterialen. Voor Tata Steel is het ook zaak om nieuwe toepassingen van het restproduct van staal te vinden. In Nederland gelden tijdelijk strenge beperkingen voor het gebruik van staalslak in of op de bodem, omdat dit voor milieu- en gezondheidsschade kan zorgen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een fors verlies begonnen. Beleggers namen geen risico's door de onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hangt het bestand "aan een zijden draadje" nadat Teheran een onaanvaardbaar antwoord had gegeven op het voorstel van Washington om het conflict te beëindigen.
5 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - Douglas had het afgelopen kwartaal last van consumenten die beter op de prijs letten. De cosmetica- en parfumerieketen boekte mede daardoor minder winst. Wel steeg de omzet van de Duitse keten licht, vooral dankzij de verkoop van exclusieve merken.
5 uur geleden