Weinig beweging op Wall Street in afwachting van techreuzen
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen op Wall Street zijn dinsdag dicht bij de slotstanden van een dag eerder gebleven. Beleggers hielden hun kruit droog in afwachting van de cijfers van techbedrijven als Microsoft en Google-moeder Alphabet. Ook koffieketen Starbucks komt nabeurs met cijfers. Tesla werd lager gezet ondanks een zeer sterke winststijging.
Die hogere winst van de fabrikant van elektrische auto's kon de goedkeuring van beleggers wel wegdragen, maar over de omzet van Tesla waren ze minder tevreden. Die hadden ze hoger verwacht. Het aandeel daalde 4,5 procent. Ook Alphabet werd lager gezet, dat aandeel zakte 0,8 procent in de aanloop naar zijn kwartaalupdate.
Behalve Tesla brachten bijvoorbeeld ook pakketbezorger UPS en speelgoedmaker Hasbro hun resultaten naar buiten. Ook verwerkten Amerikaanse beleggers nieuwe cijfers van het Nederlandse chipbedrijf NXP, dat een notering heeft in New York.
UPS
UPS (plus 10,4 procent) profiteerde opnieuw van de toevlucht tot webwinkels in coronatijd. Tijdens lockdowns bleven fysieke winkels gesloten, waardoor webshops veel meer verkochten. Daardoor steeg de vraag naar de pakketdiensten. Ook Hasbro vaarde wel bij de omstandigheden. Het bedrijf heeft meer bordspellen en speelgoed verkocht. Vooral Monopoly deed het goed terwijl tijdens de lockdown. Het aandeel steeg 1,4 procent.
NXP deed ook goede zaken. Dat is vooral te danken aan het wereldwijde chiptekort, dat is ontstaan door de toegenomen vraag naar chips vanuit autobedrijven en makers van mobiele telefoons. De chipmaker werd desondanks 0,8 procent lager gezet.
3M
3M, bekend van post-it-notitieblokjes, kwam ook met resultaten. Het industrieel conglomeraat heeft geprofiteerd van de aanhoudend grote vraag naar mondmaskers. Beleggers zetten het bedrijf op de beurs evenwel 2,6 procent lager. Industrieconcern General Electric zakte daarnaast 0,6 procent. GE had afgelopen kwartaal veel last van tegenwind bij de tak die vliegtuigmotoren maakt.
Vaccinmaker Novavax sprong er dan weer in positieve zin uit. Dat bedrijf werd ruim 16 procent meer waard nadat president Joe Biden het coronavaccin van Novavax noemde in een toespraak. Dat vaccin moet in de tweede helft van dit jaar op de markt komen.
Euro
De Dow-Jonesindex sloot een fractie hoger op 33.984,93 punten. De brede S&P 500 daalde een fractie tot 4186,72 punten. Technologiegraadmeter Nasdaq verloor 0,3 procent tot 14.090,22 punten.
De euro was daarnaast 1,2088 dollar waard, tegenover 1,2059 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie steeg 2,1 procent in prijs tot 63,18 dollar. Een vat Brentolie verruilde voor 66,68 dollar van eigenaar, goed voor een prijstoename van 1,6 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's wist de omzet en winst in het eerste kwartaal van dit jaar op te voeren, nadat het concern vorig jaar kampte met lagere verkopen en hogere kosten. Mede dankzij prijsverlagingen wist Tesla de verkopen weer aan te jagen.
3 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Warmtefonds heeft nog zo'n 140 miljoen euro extra van het kabinet nodig voor leningen aan huiseigenaren om hun woning te verduurzamen. Eigenaren met een inkomen tot 60.000 euro per jaar kunnen met het fonds een lening zonder rente krijgen. Als het extra geld uitblijft, kan dat over een aantal jaren mogelijk niet meer, heeft bestuursvoorzitter Ernst-Jan Boers van het Nationaal Warmtefonds tegen het ANP gezegd.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen vinden het "een prima geste" van Schiphol om de havengelden tijdelijk te verlagen vanwege de situatie in het Midden-Oosten. "Schiphol doet dit uit eigen beweging. Daar maak ik uit op dat ze inzien dat die stijging van 41 procent van vorig jaar toch wel heel erg verkeerd is gevallen. Nu grijpen ze de hoge kerosineprijzen aan om dat te herstellen. Daar zijn we blij mee", reageert BARIN-voorzitter Marnix Fruitema namens de in Nederland actieve luchtvaartmaatschappijen.
2 uur geledenWALDENBUCH (ANP/DPA) - De Duitse chocolademaker Ritter Sport gaat voor het eerst in zijn 114-jarige bestaan banen schrappen om kosten te besparen. Het familiebedrijf kampt met gestegen kosten voor met name cacao, maar ook voor energie en verpakkingsmaterialen. Daarom wordt ingegrepen in het personeelsbestand op het hoofdkantoor in Waldenbuch in de buurt van Stuttgart.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schiphol geeft luchtvaartmaatschappijen een tijdelijke korting op zijn havengelden van ruim 10 procent, vanwege de situatie in het Midden-Oosten. De luchthaven doet dit omdat de kosten van de maatschappijen onverwacht en sterk zijn gestegen door de hoge kerosineprijs.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Een groothandelaar in bloemen en planten en twee medewerkers uit de gemeenten Zevenaar en Arnhem worden verdacht van het witwassen van tientallen miljoenen euro's. Twee bedrijfspanden, drie woningen en een opslagbox in de gemeenten Westland, Zevenaar en Arnhem zijn doorzocht, meldt de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD).
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Huiseigenaren hebben het afgelopen jaar voor een recordbedrag aan leningen afgesloten om hun woning tegen gunstige voorwaarden te verduurzamen. Het Nationaal Warmtefonds financierde vorig jaar 506 miljoen euro aan nieuwe leningen, een stijging van 18 procent. Ongeveer 31.700 woningeigenaren konden hun huis energiezuiniger maken, meldt het fonds in zijn jaarverslag.
3 uur geleden