Weinig beweging op Wall Street in afwachting inflatiecijfer
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten maandag bij opening weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan na het bereiken van een nieuw recordniveau door de S&P 500-index op vrijdag. Daarnaast wordt vooral gewacht op het Amerikaanse inflatiecijfer over januari, dat dinsdag op het programma staat.
Op Wall Street wordt gehoopt dat de inflatie inmiddels sterk genoeg is afgekoeld, zodat de Federal Reserve binnenkort kan beginnen met het verlagen van de rente. Maar na het rentebesluit van eind januari, liet Fed-baas Jerome Powell al doorschemeren meer bewijs nodig te hebben dat de inflatie echt richting het doel van 2 procent beweegt.
Het cijferseizoen op de Amerikaanse beurzen is inmiddels over het hoogtepunt heen. Wel komen later deze week nog grote concerns als frisdrankenmaker Coca-Cola, voedingsconcern Kraft Heinz en fabrikant van netwerkapparatuur Cisco Systems nog met cijfers. Ook taxidienst Lyft en maaltijdbezorger DoorDash, een concurrent van Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway, openen de boeken.
Schaliewinning
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel iets hoger op 38.684 punten. De brede S&P 500 was vrijwel vlak op 5025 punten en techgraadmeter Nasdaq noteerde ook nagenoeg onveranderd, op 15.990 punten. De drie hoofdgraadmeters boekten vorige week de vijfde weekwinst op rij. De S&P 500 wist daarbij vrijdag voor het eerst boven de 5000 puntengrens te sluiten.
Diamondback Energy klom 5 procent. Het olie- en gasconcern heeft een overeenkomst bereikt om zijn private branchegenoot Endeavour Energy Partners te kopen voor 26 miljard dollar. Endeavour is de grootste particuliere olie- en gasproducent in het grote schalieveld Permian Basin in Texas. Met schaliewinning wordt olie en gas uit gesteentes gehaald door met hoge druk water, zand en chemicaliën in de grond te spuiten. De overname zal worden betaald in aandelen en contanten.
Jeff Bezos
De overnamedeal van Diamondback is de nieuwste in een reeks van grote deals in de Amerikaanse oliesector. In de afgelopen vier maanden sloot ExxonMobil een deal om Pioneer Resources te kopen voor 60 miljard dollar en bereikte Chevron een akkoord om Hess over te nemen voor 53 miljard dollar. Occidental Petroleum kocht daarnaast CrownRock voor bijna 11 miljard dollar.
Amazon steeg 0,3 procent. Oprichter Jeff Bezos heeft voor zo'n 2 miljard dollar aan aandelen van het webwinkelconcern verkocht. Begin deze maand werd al bekend dat Bezos, wiens vermogen wordt geschat op zo'n 200 miljard dollar, dit jaar een deel van zijn aandelen wil verkopen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.
5 uur geledenVOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.
9 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.
22 uur geleden