Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weinig beweging op Wall Street in afwachting inflatiecijfer

Weinig beweging op Wall Street in afwachting inflatiecijfer

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten maandag bij opening weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan na het bereiken van een nieuw recordniveau door de S&P 500-index op vrijdag. Daarnaast wordt vooral gewacht op het Amerikaanse inflatiecijfer over januari, dat dinsdag op het programma staat.

Op Wall Street wordt gehoopt dat de inflatie inmiddels sterk genoeg is afgekoeld, zodat de Federal Reserve binnenkort kan beginnen met het verlagen van de rente. Maar na het rentebesluit van eind januari, liet Fed-baas Jerome Powell al doorschemeren meer bewijs nodig te hebben dat de inflatie echt richting het doel van 2 procent beweegt.

Het cijferseizoen op de Amerikaanse beurzen is inmiddels over het hoogtepunt heen. Wel komen later deze week nog grote concerns als frisdrankenmaker Coca-Cola, voedingsconcern Kraft Heinz en fabrikant van netwerkapparatuur Cisco Systems nog met cijfers. Ook taxidienst Lyft en maaltijdbezorger DoorDash, een concurrent van Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway, openen de boeken.

Schaliewinning

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel iets hoger op 38.684 punten. De brede S&P 500 was vrijwel vlak op 5025 punten en techgraadmeter Nasdaq noteerde ook nagenoeg onveranderd, op 15.990 punten. De drie hoofdgraadmeters boekten vorige week de vijfde weekwinst op rij. De S&P 500 wist daarbij vrijdag voor het eerst boven de 5000 puntengrens te sluiten.

Diamondback Energy klom 5 procent. Het olie- en gasconcern heeft een overeenkomst bereikt om zijn private branchegenoot Endeavour Energy Partners te kopen voor 26 miljard dollar. Endeavour is de grootste particuliere olie- en gasproducent in het grote schalieveld Permian Basin in Texas. Met schaliewinning wordt olie en gas uit gesteentes gehaald door met hoge druk water, zand en chemicaliën in de grond te spuiten. De overname zal worden betaald in aandelen en contanten.

Jeff Bezos

De overnamedeal van Diamondback is de nieuwste in een reeks van grote deals in de Amerikaanse oliesector. In de afgelopen vier maanden sloot ExxonMobil een deal om Pioneer Resources te kopen voor 60 miljard dollar en bereikte Chevron een akkoord om Hess over te nemen voor 53 miljard dollar. Occidental Petroleum kocht daarnaast CrownRock voor bijna 11 miljard dollar.

Amazon steeg 0,3 procent. Oprichter Jeff Bezos heeft voor zo'n 2 miljard dollar aan aandelen van het webwinkelconcern verkocht. Begin deze maand werd al bekend dat Bezos, wiens vermogen wordt geschat op zo'n 200 miljard dollar, dit jaar een deel van zijn aandelen wil verkopen.

Meer uit Financieel

Helft vluchten Lufthansa gaat door tijdens tweedaagse staking

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.

23 minuten geleden
Bedrijven sluiten kantoren in Dubai om dreiging Iran

DEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.

1 uur geleden
International SOS evacueerde 1000 werknemers uit Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.

2 uur geleden
Nervositeit op Europese beurzen door hoge olieprijzen houdt aan

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel vlak gesloten. Daarmee kreeg de opleving van de AEX van een dag eerder geen duidelijk vervolg. Waar dalende olieprijzen toen nog voor optimisme op de aandelenbeurzen zorgden, nam de nervositeit weer toe toen energie weer duurder werd door de oorlog in het Midden-Oosten. Elders in Europa waren aanzienlijke verliezen te zien.

3 uur geleden
Oud-ledenparlement eist geld voor verzet tegen hervorming FNV

AMSTERDAM (ANP) - De strijd tussen het voormalige ledenparlement van FNV en het interim-bestuur van de vakbond krijgt een nieuw hoofdstuk. Oud-leden van het orgaan kondigden vorige maand aan in cassatie te gaan tegen een uitspraak van de ondernemingskamer, om zich te verzetten tegen een hervorming bij de bond. Maar ze hebben te weinig geld om daarvoor advies in te winnen. Daarom willen ze dat de ondernemingskamer het interim-bestuur opdraagt "alle nodige en mogelijke maatregelen" te treffen om de zaak alsnog mogelijk te maken, maakt het gerechtshof in Amsterdam bekend.

3 uur geleden
FT: EU overweegt Nederlander van Russische sanctielijst te halen

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten overwegen de Nederlandse oliehandelaar Niels Troost van de sanctielijst te halen, meldt de Financial Times. Troost werd in december 2024 op de sanctielijst gezet omdat zijn bedrijf Paramount Energy and Commodities DMCC herhaaldelijk Russische olie boven de olieprijslimiet verhandelde.

4 uur geleden
WOZ-bureau vraagt te veel voor taxaties, oordelen rechtbanken

HAARLEM (ANP) - Huiseigenaren die bezwaar maken tegen de WOZ-waarde van hun huis, moeten goed letten op de tarieven van bezwaarbureaus. Volgens een reeks uitspraken bij de rechtbanken Noord-Holland en Zeeland-West-Brabant heeft een WOZ-bezwaarbureau veel te veel geld gevraagd voor het opstellen van taxatierapporten.

4 uur geleden