Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weinig beweging op beurzen verwacht, blik op NAVO-top

Weinig beweging op beurzen verwacht, blik op NAVO-top

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen staan donderdag voor een vrijwel vlakke opening. De blik van beleggers gaat uit naar een top van militair bondgenootschap NAVO. Ook ontmoeten de leiders van de Europese Unie de Amerikaanse president Joe Biden en komen de leiders van de G7 bij elkaar. Op al die toppen wordt de door Rusland begonnen oorlog in Oekraïne besproken.

Vanuit de NAVO kwamen al signalen dat de lidstaten van het bondgenootschap meer troepen willen vrijmaken en naar de oostgrenzen van het NAVO-gebied willen sturen. Ook hebben zowel Biden als de EU al aangegeven dat er meer sancties tegen Rusland kunnen worden ingesteld. Beleggers wachten af wat dat voor gevolgen kan hebben voor bedrijven.

Verder staan de inkoopmanagersindexen voor veel Europese landen op het programma. Die komen kort na opening van de beurs naar buiten en geven een eerste beeld over de gevolgen van de oorlog in Oekraïne voor de industrie.

Moskou

In Moskou ging de beurs voor het eerst in weken weer voorzichtig open. Een klein aantal aandelen is daarbij te verhandelen. In de vroege handel ging de MOEX-index zo'n 11 procent omhoog.

In Amsterdam gaat de aandacht weer uit naar Prosus. De techinvesteerder kan opnieuw reageren op het Chinese techbedrijf Tencent waar Prosus een groot belang in heeft. Woensdag leverde Prosus al bijna 5 procent in na teleurstellende cijfers. Tencent zelf verloor op de beurs in Hongkong ruim 4 procent.

Methaan

DSM gaat zijn voedingssupplement voor koeien, dat de hoeveelheid methaan die de runderen via boeren en winden uitstoten, later dit jaar bij tweehonderd bij FrieslandCampina aangesloten boerderijen testen. Volgend jaar kan de test worden uitgebreid. Het voedingssupplement met de naam Bovaer werd eerder dit jaar goedgekeurd voor gebruik in Europa.

Verder kan bouwer BAM reageren op een adviesverhoging door analisten van ING. Die geven nu een koopadvies voor dat aandeel. Berenberg werd juist negatiever over koffie- en theeverkoper JDE Peet's en voorzag dat aandeel van een verkoopadvies. Roestvrijstaalbedrijf Aperam kreeg een adviesverlaging van Credit Suisse aan de broek.

Chiptekorten

Qua bedrijfscijfers gaat de aandacht uit naar Daimler Truck. Het afgesplitste vrachtwagenonderdeel van Mercedes-Benz verwacht hogere winstmarges te behalen dit jaar. Die prognose is wel afhankelijk van hoe de situatie in Oekraïne leveringsketens beïnvloedt. Ook de ontwikkelingen rond de chiptekorten spelen mee.

De olieprijzen lieten een wisselend beeld zien, na een forse stijging een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,3 procent goedkoper op 113,42 dollar. Brentolie steeg 0,9 procent in prijs en werd voor 120,60 dollar per vat verhandeld.

De euro was 1,0983 dollar waard. Bij het slot van Wall Street was dat nog 1,1004 dollar.

Meer uit Financieel

Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

2 uur geleden
Trump: focus gesprek oliebedrijven op Venezuela en lagere prijzen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.

3 uur geleden
Ondertekening Mercosur-deal op 17 januari in Paraguay

BRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.

4 uur geleden
AEX-index fors in de plus door winsten ASML en Shell

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.

5 uur geleden
Hooggerechtshof VS doet geen uitspraak in zaak om importheffingen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.

6 uur geleden
KLM annuleert zaterdag geen vluchten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.

7 uur geleden
Recordaantal reizigers via Eindhoven Airport in 2025

EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.

7 uur geleden