Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Weinig animo voor wintersport in kerstvakantie'

'Weinig animo voor wintersport in kerstvakantie'

AMSTERDAM (ANP) - Veel Nederlanders kiezen ervoor om deze kerstvakantie niet op wintersport te gaan. Dat zeggen reisorganisaties TUI en Sunweb, die het aantal boekingen fors zien teruglopen. "Er wordt nauwelijks geboekt voor de kerstvakantie", aldus een woordvoerster van TUI.

Italiƫ en Frankrijk houden de skigebieden de komende tijd dicht vanwege het coranavirus. Oostenrijk wil na de lockdown tot 6 december de wintersport juist weer op gang brengen. Ook Zwitserland is niet van plan de pistes dicht te gooien rond kerst.

TUI ziet dat mensen afwachtend zijn wat betreft de reisadviezen. "Gaan die naar geel, dan verwachten we wel een grote lastminutevraag", zegt de zegsvrouw. "We zien aan de zoekvraag op onze website dat mensen wel uitkijken naar een wintersportvakantie. De wens is er zeker, maar er wordt nauwelijks geboekt voor de kerstvakantie." TUI en Sunweb bieden geen vakanties aan naar landen met een oranje reisadvies, zoals Oostenrijk, Zwitserland, Frankrijk en Italiƫ op dit moment.

Hoop

Bij Sunweb hebben ongeveer 15.000 tot 20.000 wintersporters al een vakantie geboekt voor de periode tot en met de kerstvakantie. "Vergeleken met de voorgaande jaren is dat ongeveer een derde. Per dag ontvangen we ongeveer 10 procent van de boekingen die we normaal ontvangen", aldus een woordvoerster. Oostenrijk, dat nog niet heeft aangekondigd de pistes met kerst te sluiten, is de belangrijkste skibestemming voor Sunweb. "We hebben dus nog steeds goede hoop, want ongeveer 60 procent van de gezinnen reist daarheen."

Premier Mark Rutte riep onlangs op om zeker tot half januari niet naar het buitenland op vakantie te gaan. Sunweb stelt dat het begrip om niet te reizen bij de echte wintersporters minder groot is. "Sporten in de buitenlucht is gezond, men reist met eigen vervoer en verblijft in een appartement. Dus vragen de wintersportliefhebbers zich steeds meer af wat er beter en gezonder is dan op wintersportvakantie gaan."

Uit een opiniepeiling die bureau Markteffect vorige week hield, blijkt dat driekwart van de Nederlanders het onverantwoord vindt als mensen deze winter op vakantie gaan naar het buitenland. De helft meent dat meer maatregelen nodig zijn om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.

Meer uit Binnenland

ANWB: drukste ochtendspits van dit jaar, mede door ongelukken

DEN HAAG (ANP) - Op de Nederlandse wegen staat rond 08.00 uur ruim 1100 kilometer file en daarmee is het volgens de ANWB de drukste ochtendspits van dit jaar. Alleen tijdens enkele avondspitsen eerder dit jaar was het nog drukker op de weg.

24 minuten geleden
Verkiezingen BES-eilanden: tien stemlokalen op drie eilanden

KRALENDIJK (ANP) - In het Caribisch deel van het Koninkrijk, op Bonaire, Sint Eustatius en Saba, kan op 29 oktober in tien verschillende stemlokalen worden gestemd voor de Tweede Kamerverkiezingen. De lokalen gaan 29 oktober om 07.30 uur open (Nederlandse tijd 12.30 uur). Ze sluiten om 21.00 uur; dan is het in Nederland 02.00 uur op 30 oktober.

1 uur geleden
Commissie: meer milieuonderzoek nodig naar plannen Defensie

DEN HAAG (ANP) - De precieze milieueffecten van de uitbreidingsplannen die Defensie in Nederland heeft, zijn nog onvoldoende in kaart gebracht. Tot die conclusie komt de Commissie voor de milieueffectrapportage (mer) dinsdag in een advies aan staatssecretaris van Defensie Gijs Tuinman. De commissie wil meer onderzoek naar onder meer geluidshinder, aantasting van de Waddenzee en de gevolgen voor de natuur.

4 uur geleden
Gewonde bij schietpartij in Almelo

ALMELO (ANP) - In Almelo is maandagavond een persoon gewond geraakt bij een schietpartij aan de Debussystraat in de wijk Aalderinkshoek. Dat gebeurde rond 22.45 uur, meldt de politie op X. Het slachtoffer werd volgens RTV Oost met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

7 uur geleden
5000 fazanten afgemaakt na vaststelling vogelgriep in Achterhoek

TOLDIJK (ANP) - Bij een bedrijf met fazanten in Toldijk in de Achterhoek is de vogelgriep vastgesteld. De 5000 dieren van het bedrijf worden afgemaakt om te voorkomen dat het virus zich verspreidt.

10 uur geleden
Harde aanvaring tussen Wilders en Timmermans over AI-plaatjes

ROTTERDAM (ANP) - PVV-leider Geert Wilders en Frans Timmermans van GroenLinks-PvdA hebben tijdens het verkiezingsdebat van EenVandaag een harde aanvaring gehad toen het ging over AI-plaatjes die zijn gemaakt door twee PVV-Kamerleden. Wilders had de excuses die hij daarvoor heeft aangeboden moeten richten aan alle slachtoffers, vindt Timmermans.

13 uur geleden
Cel- en taakstraf voor bedreigen Timmermans en Van Baarle

DEN HAAG (ANP) - De 18-jarige Wesley van K. uit Leiden is veroordeeld tot een celstraf van 30 dagen, waarvan 25 dagen voorwaardelijk, en een taakstraf van 30 uur voor het sturen van doodsbedreigingen aan lijsttrekkers Stephan van Baarle (DENK) en Frans Timmermans (GroenLinks-PvdA). De snelrechter in Den Haag vindt het bewezen dat hij de berichten via Instagram heeft verstuurd. Aangezien Van K. sinds zijn aanhouding vijf dagen vastzat, hoeft hij niet langer in de cel te blijven.

14 uur geleden