Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weinig animo voor protesten in Amerikaanse hoofdsteden

Weinig animo voor protesten in Amerikaanse hoofdsteden

VERKIEZINGEN VSWASHINGTON (ANP/RTR) - De protesten die zondag in verschillende steden in de Verenigde Staten waren aangekondigd zijn voor zover bekend kleinschalig en zonder grote problemen verlopen. De politiemacht die in de steden uit voorzorg was opgetrommeld, was in de meeste gevallen veel groter dan het aantal Trump-aanhangers dat tegen de verkiezingsuitslag kwam protesteren.

"Het stelde vandaag niets voor en we zijn blij dat dat zo was", zei een woordvoerder van de staat Pennsylvania, waar een mogelijk gewelddadige demonstratie verwacht werd bij het regeringsgebouw in Harrisburg. Ook in de hoofdsteden van de andere vijftig staten waren de veiligheidsdiensten bedacht op protesten die weleens uit de hand konden lopen, zoals dat gebeurde bij het Capitool in Washington toen Trump-aanhangers het gebouw bestormden.

In Harrisburg kwam maar een kleine groep betogers opdagen, onder wie de 34-jarige Alex. De stukadoor uit Hershey wilde zijn steun voor Trump komen betuigen, maar zag dat de opkomst tegenviel. "Er gebeurt hier niets", zei Alex die net als de president vindt dat de verkiezingen zijn gestolen. Hij zei ook bij de demonstratie aanwezig te zijn geweest op 6 januari in Washington. Maar aan de bestorming van het Capitool had hij niet deelgenomen.

Ook in Lansing in Michigan was er weinig animo voor het protest. Een klein groepje had zich daar verzameld. Sommigen droegen wapens. "Ik ben hier niet om geweld te plegen en ik hoop dat niemand hierheen komt om gewelddadig te zijn", zei een man op het grasveld voor het parlementsgebouw. Op zijn hoofd droeg hij een Make America Great Again-pet. Tegen het vallen van de avond, waren de betogers weer huiswaarts gekeerd.

De FBI had gewaarschuwd voor gewapende en mogelijk gewelddadige protesten in aanloop naar de beëdiging van president Biden. Problemen dreigden in alle vijftig hoofdsteden van de staten van de Verenigde Staten en in de Amerikaanse hoofdstad Washington. In een interne memo uitte de FBI de verwachting dat demonstraties al op zondag zouden kunnen beginnen en dat ze naar verwachting door zullen gaan tot de inauguratie woensdag.

De inschatting van de FBI volgde op de spraakmakende bestorming van het parlementsgebouw het Capitool in Washington begin deze maand door aanhangers van vertrekkend president Trump. Tijdens de aanval vielen vijf doden. Trump en een deel van zijn achterban willen niet accepteren dat Biden de presidentsverkiezingen heeft gewonnen.

Meer uit Buitenland

VS vallen opnieuw vermeende drugsboot aan, drie doden

WASHINGTON (ANP/AFP) - Drie mensen zijn omgekomen bij een aanval van het Amerikaanse leger op een vermeende drugsboot in het oostelijke deel van de Stille Oceaan. Dat maakte het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) in de nacht van zondag op maandag bekend op X.

1 uur geleden
WaPo: geen topveiligheidsmaatregelen voor Correspondents' Dinner

WASHINGTON (ANP) - Voor het Correspondents' Dinner zaterdag in Washington gold niet de hoogste beveiligingsstatus die normaal bij zulke bijeenkomsten wordt afgegeven. Dat schrijft The Washington Post op gezag van anonieme overheidsfunctionarissen.

2 uur geleden
Bultrug Timmy wordt met een schip naar diepe wateren gebracht

WISMAR (ANP/DPA) - Een schip dat bultrug Timmy moet redden, is onderweg naar de plek waar de walvis nog steeds is gestrand, nabij het eiland Poel voor de Duitse Oostzeekust.

2 uur geleden
Libanon meldt 14 doden door aanvallen Israël op zondag

BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.

8 uur geleden
Fatah wint eenzijdige lokale verkiezingen Palestijnse Westoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.

8 uur geleden
Vloot met humanitaire hulp voor Gaza vertrokken vanuit Sicilië

SYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.

9 uur geleden
Staatsbezoek Charles aan VS gaat zonder wijzigingen door

LONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.

9 uur geleden