
Wehkamp verkoopt minder dan vorig jaar, maar meer dan voor corona
ZWOLLE (ANP) - Webwinkelconcern Wehkamp heeft afgelopen jaar minder verkocht dan het jaar ervoor. Maar in de coronatijd kochten Nederlanders ook veel meer online. De verkopen van Wehkamp, kleertjes.com en mannenmodewebshop Union River liggen nog altijd wel ruim boven die van voor de coronacrisis. Terwijl de hoge inflatie toch ook druk zette op de uitgaven van consumenten, merkte Wehkamp.
Uiteindelijk daalde de omzet in de periode van april 2022 tot en met maart dit jaar zo'n 9 procent ten opzichte van de twaalf maanden ervoor. Maar dat is dus nog altijd 11 procent meer dan in het boekjaar 2019-2020. Bedragen noemt Wehkamp daarbij niet.
Bij de bedrijfswinst is dat anders. Die bedroeg afgelopen jaargang 20 miljoen euro, wat wel ruim minder is dan de 46 miljoen euro uit 2021-2022. Maar Wehkamp is vooral tevreden dat er voor het vierde jaar op rij zwarte cijfers werden geschreven.
Wehkamp kwam afgelopen jaar onder meer in het nieuws doordat het de merkrechten van Coolcat verwierf. Dat jeugdmodemerk ging in 2019 failliet, maar maakte een doorstart online.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.
26 minuten geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.
57 minuten geledenSJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.
2 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het oliekartel OPEC+ gaat de olieproductie volgende maand aanzienlijk sterker verhogen dan eerder voorzien. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 548.000 vaten per dag. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd. Dit was al drie keer zo veel als oorspronkelijk gepland.
2 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Vietnam is in de eerste helft van dit jaar met ruim 7,5 procent gegroeid, de hoogste groei in meer dan tien jaar. Dat komt vooral door een sterke export. De Vietnamese economie profiteert ook in toenemende mate van het toerisme.
3 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het oliekartel OPEC+ zal in augustus de olieproductie fors sterker opvoeren dan aanvankelijk verwacht. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 550.000 vaten per dag, aldus afgevaardigden. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft een grote order ter waarde van 20 miljard dollar (17 miljard euro) ontvangen van Maleisische luchtvaartmaatschappijen. De deals werden beklonken door de Maleisische premier Anwar Ibrahim die een handelsmissie in Europa heeft afgerond.
4 uur geleden