Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wehkamp schrapt banen op hoofdkantoor

Wehkamp schrapt banen op hoofdkantoor

ZWOLLE (ANP) - Webwinkel Wehkamp schrapt tot dertig banen op zijn hoofdkantoor in Zwolle. Die banen verdwijnen omdat de organisatie efficiënter moet gaan werken. Daarnaast gaat het bedrijf zijn nieuwe strategie, waarbij minder op een zo groot mogelijk assortiment, maar juist meer op de winkelervaring wordt ingezet, verder doorvoeren.

Wehkamp voegt in de hang naar meer efficiëntie ook zijn twee distributiecentra in Maurik en Zwolle samen. Alleen het nieuwere centrum in de hoofdstad van Overijssel blijft open. Ook de fotostudio van de webwinkel, die elders in Zwolle gevestigd was, wordt daar ondergebracht. In beide gevallen kan het personeel gewoon mee verhuizen.

Voor mensen die moeten vertrekken of niet mee willen verhuizen van Maurik naar Zwolle, heeft Wehkamp een sociaal plan opgesteld. Daarover is het bedrijf nog in gesprek met de bonden.

Vakbond CNV verwacht dat veel medewerkers uit Maurik, dat ten noorden van Tiel ligt, niet mee zullen verhuizen naar Zwolle. "De reistijd is onacceptabel", zegt bondsbestuurder Jacqueline Kraan. Zij roept Wehkamp, dat volgens de bond altijd winst heeft gemaakt, op om met een goed sociaal plan te komen.

Meer uit Financieel

Eindhovense chipfabrikant NXP boekt opnieuw hogere omzet en winst

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors heeft de omzet in het tweede kwartaal met bijna een vijfde zien stijgen. De winst nam met een derde toe, maakte het bedrijf dinsdag bekend.

6 uur geleden
Chipbedrijven dalen op gemengd Wall Street, olieprijzen lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Chipaandelen stonden in de min, nadat op de Europese en Aziatische beurzen chipbedrijven ook al in de verkoop werden gedaan. Verder hadden beleggers de aandacht gericht op sterke bedrijfsresultaten en een verdere daling van de olieprijzen.

7 uur geleden
Reuters: regering-Trump gaat verbod instellen op Chinese robots

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump gaat maatregelen aankondigen om de import van de nieuwste Chinese robots en omvormers aan banden te leggen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De Verenigde Staten willen met een importverbod de Amerikaanse ontwikkelingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) beschermen tegen dreigingen voor de nationale veiligheid.

8 uur geleden
ING Scanner werkt niet bij iDEAL-vervangend betaalsysteem Wero

AMSTERDAM (ANP) - ING-klanten die de scanner van de bank gebruiken, kunnen in de toekomst bij onlinebetalingen geen gebruikmaken van Wero, het nieuwe Europese digitale betaalsysteem dat iDEAL vervangt. De ING Scanner wordt bijvoorbeeld gebruikt door mensen die geen smartphone of tablet hebben en daarom hun onlinebetalingen niet met de app doen.

9 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet eerste tekenen van herstel

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft in het afgelopen kwartaal weer een kleine groei laten zien. De verkopen van het belangrijke modemerk Gucci daalden nog wel, maar minder hard dan marktkenners hadden verwacht.

10 uur geleden
Chiptoeleverancier ASMI blijft profiteren van AI-investeringen

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI heeft in het tweede kwartaal van dit jaar opnieuw geprofiteerd van de enorme investeringen in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie.

10 uur geleden
Beurs Amsterdam krabbelt op, maar chipbedrijven zakken opnieuw

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs liet dinsdag een overtuigend herstel zien, waarbij meerdere aandelen opvallend grote uitslagen maakten. De chipbedrijven stonden opnieuw onder druk, onder meer door vrees voor groeiende concurrentie uit China.

11 uur geleden