Wehkamp: minder onlineaankopen retour in grote steden
ZWOLLE (ANP) - Inwoners van kleinere Nederlandse gemeenten retourneren hun onlinebestellingen vaker dan mensen die in grotere plaatsen of steden wonen. Dat meldt Wehkamp op basis van gegevens over ruim 7,5 miljoen bestellingen bij het onlinewarenhuis.
Gemiddeld krijgt Wehkamp ongeveer 40.000 artikelen per dag retour gestuurd. In de vijf grootste steden van Nederland wordt aanzienlijk minder geretourneerd dan het Nederlandse gemiddelde: 14,6 procent minder om precies te zijn. In gemeenten met 12.500 tot 40.000 inwoners wordt daarentegen bijna 6 procent meer dan gemiddeld teruggestuurd.
Een verklaring hiervoor kan zijn dat mensen in grote steden doorgaans beter weten wat hun maat is, omdat ze makkelijker in de buurt kleding kunnen passen en winkelen, legt een woordvoerder van Wehkamp uit. Ook zijn mensen in kleinere gemeenten afhankelijker van onlineaankopen. "Als je voor morgen een witte blouse nodig hebt, bestel je er twee of drie. In de grote stad kun je meer risico nemen en één maat bestellen, want er is altijd nog het alternatief van de winkel om de hoek."
Retourpercentage
Wehkamp brengt sinds 2023 50 eurocent in rekening voor elk geretourneerd artikel. Hierdoor daalde het aantal retouren met 14 procent. Zwemkleding wordt het vaakst teruggestuurd, gevolgd door dameskleding. Artikelen buiten de categorie kleding worden aanzienlijk minder vaak geretourneerd.
Wehkamp gaat de data analyseren en vervolgonderzoek doen om de verschillen preciezer te kunnen verklaren. De onderzoeksgegevens worden gebruikt om te onderzoeken hoe Wehkamp het aantal retourzendingen in kleinere gemeenten verder kan verminderen.
"Ongeveer 5 miljoen mensen wonen op de plekken waar het retourpercentage hoger is. Als je daar de bewustwording verhoogt, kun je procenten winst boeken", aldus de zegsman. Naast het vergroten van de bewustwording over de impact van retourneren kan Wehkamp naar eigen zeggen betere maatadviezen geven of de fotografie aanpassen. "Iedere procent minder retour is uiteindelijk winst, zowel voor het milieu als voor ons economisch gezien", besluit de woordvoerder.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York stonden maandag onder druk door zorgen over een verdere escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. Daarbij deden beleggers het voorzichtig aan in aanloop naar een reeks bedrijfsresultaten van technologiebedrijven later deze week. De koersen gingen over een breed front omlaag, terwijl de olieprijzen opliepen.
53 minuten geledenHANGZHOU (ANP/RTR) - AliExpress, onderdeel van het Chinese Alibaba, gaat in beroep tegen de boete van 550 miljoen euro die de Europese Commissie maandag heeft opgelegd. "Wij zijn verrast door het besluit van de EU en de onevenredige boete, en wij zijn het er niet mee eens", meldt de Chinese webwinkel.
1 uur geledenSACRAMENTO (ANP/RTR) - Twaalf Amerikaanse staten hebben maandag bij de rechter een tijdelijke opschorting van de miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount afgedwongen. De staten voerden aan dat het laten doorgaan van het samengaan van de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns de concurrentie onherstelbaar zou schaden.
2 uur geledenNAARDEN (ANP) - Een opleving van de verkoop van warmtepompen is de afgelopen maanden uitgebleven. Dit verwachtte de Vereniging Warmtepompen wel door de gestegen gasprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De verkoop van warmtepompen liet in het eerste halfjaar een "bescheiden" groei van 6 procent zien, maakte de vereniging maandag bekend.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Europese beurzen was maandag weinig beweging, ondanks de schommelende olieprijzen. De brandstof stond 's ochtends op het hoogste niveau in een maand tijd, maar werd gedurende de dag weer goedkoper na uitspraken van Iran over voortdurende gesprekken met de Verenigde Staten over de opgelopen spanningen. De beursgraadmeters reageerden er nauwelijks op.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tot 2030 hoeven EU-lidstaten geen boetes te geven aan bedrijven die zich niet houden aan nieuwe regels rond methaanuitstoot. Vanaf 2027 moeten bedrijven die olie en gas importeren zich aan die regels houden. De Europese Commissie adviseert maandag sancties bij overtredingen uit te stellen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn de nieuwe handelsweek hoger begonnen, vooral gedreven door koerswinsten van chipfabrikanten. Mede door een verkoopgolf onder diezelfde chipproducenten sloten de beurzen vrijdag nog met verliezen. Ook zijn beleggers in afwachting van de cijfers van onder meer Alphabet, Tesla en Intel, die later deze week komen.
7 uur geleden