Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wehkamp: minder onlineaankopen retour in grote steden

Wehkamp: minder onlineaankopen retour in grote steden

ZWOLLE (ANP) - Inwoners van kleinere Nederlandse gemeenten retourneren hun onlinebestellingen vaker dan mensen die in grotere plaatsen of steden wonen. Dat meldt Wehkamp op basis van gegevens over ruim 7,5 miljoen bestellingen bij het onlinewarenhuis.

Gemiddeld krijgt Wehkamp ongeveer 40.000 artikelen per dag retour gestuurd. In de vijf grootste steden van Nederland wordt aanzienlijk minder geretourneerd dan het Nederlandse gemiddelde: 14,6 procent minder om precies te zijn. In gemeenten met 12.500 tot 40.000 inwoners wordt daarentegen bijna 6 procent meer dan gemiddeld teruggestuurd.

Een verklaring hiervoor kan zijn dat mensen in grote steden doorgaans beter weten wat hun maat is, omdat ze makkelijker in de buurt kleding kunnen passen en winkelen, legt een woordvoerder van Wehkamp uit. Ook zijn mensen in kleinere gemeenten afhankelijker van onlineaankopen. "Als je voor morgen een witte blouse nodig hebt, bestel je er twee of drie. In de grote stad kun je meer risico nemen en één maat bestellen, want er is altijd nog het alternatief van de winkel om de hoek."

Retourpercentage

Wehkamp brengt sinds 2023 50 eurocent in rekening voor elk geretourneerd artikel. Hierdoor daalde het aantal retouren met 14 procent. Zwemkleding wordt het vaakst teruggestuurd, gevolgd door dameskleding. Artikelen buiten de categorie kleding worden aanzienlijk minder vaak geretourneerd.

Wehkamp gaat de data analyseren en vervolgonderzoek doen om de verschillen preciezer te kunnen verklaren. De onderzoeksgegevens worden gebruikt om te onderzoeken hoe Wehkamp het aantal retourzendingen in kleinere gemeenten verder kan verminderen.

"Ongeveer 5 miljoen mensen wonen op de plekken waar het retourpercentage hoger is. Als je daar de bewustwording verhoogt, kun je procenten winst boeken", aldus de zegsman. Naast het vergroten van de bewustwording over de impact van retourneren kan Wehkamp naar eigen zeggen betere maatadviezen geven of de fotografie aanpassen. "Iedere procent minder retour is uiteindelijk winst, zowel voor het milieu als voor ons economisch gezien", besluit de woordvoerder.

Meer uit Financieel

Stijgende olieprijzen zorgen voor minnen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op de stijgende olieprijzen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de aanvallen op energiefaciliteiten in die regio.

2 uur geleden
Ierse waakhond onderzoekt X om zorgen over leeftijdscontroles

DUBLIN (ANP) - De Ierse mediawaakhond is een onderzoek gestart naar X vanwege zorgen dat het socialemediaplatform de regels voor leeftijdsgrenzen en ouderlijk toezicht heeft overtreden. De toezichthouder kijkt onder meer of X doeltreffende maatregelen heeft genomen om de leeftijd te controleren, zodat video's die voor volwassenen bedoeld zijn, in de regel niet door kinderen kunnen worden bekeken.

3 uur geleden
Saudi-Arabië legt energie-installaties stil na aanvallen Houthi's

JAZAN (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië heeft meerdere energie-installaties in het zuiden stilgelegd. De maatregel volgt nadat de door Iran gesteunde Houthi-rebellen uit Jemen nieuwe aanvallen op Saudi-Arabië, een bondgenoot van de Verenigde Staten, hebben uitgevoerd.

4 uur geleden
Tientallen vluchten op Schiphol geschrapt om Britse storing

SCHIPHOL (ANP) - Passagiers op Schiphol hebben last van een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding. Daardoor zijn 58 vluchten tussen de luchthaven en het Verenigd Koninkrijk sinds het begin van de storing dinsdagmiddag geschrapt, meldt een woordvoerder. Andere vluchten lopen vertraging op en hij sluit niet uit dat die later ook worden geannuleerd.

6 uur geleden
Kleine plus voor AEX-index, Shell wint door hogere olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met kleine winst gesloten. Shell stond bij de winnaars op het Damrak dankzij de verder stijgende olieprijzen door het escalerende geweld in het Midden-Oosten. ASML boekte ook winst. De chipmachinemaker is begonnen aan de bouw van zijn nieuwe campus in Eindhoven.

7 uur geleden
Britse vluchten vertraagd door storing bij luchtverkeersleiding

LONDEN (ANP/RTR) - Grote Britse luchthavens kampen dinsdag met verstoringen door een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS). Daardoor lopen vertrekkende vluchten op onder meer Londen Heathrow vertraging op. Dat geldt ook voor onder meer de Londense luchthavens Gatwick en Stansted en Manchester Airport.

7 uur geleden
Rekenkamer: EU mist eensgezinde aanpak illegale tabakshandel

LUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU ontbreekt een eensgezinde aanpak van de illegale tabaksproductie en -handel, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) dinsdag in een rapport. Wetgeving tegen illegale tabakshandel verschilt per lidstaat, waar criminele netwerken gebruik van maken. "Door de hoge winst, relatief lage risico's, vanouds milde straffen en kleine pakkans zijn illegale tabaksproducten bijzonder aantrekkelijk voor criminele organisaties", aldus de rekenkamer.

8 uur geleden