Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wehkamp: minder onlineaankopen retour in grote steden

Wehkamp: minder onlineaankopen retour in grote steden

ZWOLLE (ANP) - Inwoners van kleinere Nederlandse gemeenten retourneren hun onlinebestellingen vaker dan mensen die in grotere plaatsen of steden wonen. Dat meldt Wehkamp op basis van gegevens over ruim 7,5 miljoen bestellingen bij het onlinewarenhuis.

Gemiddeld krijgt Wehkamp ongeveer 40.000 artikelen per dag retour gestuurd. In de vijf grootste steden van Nederland wordt aanzienlijk minder geretourneerd dan het Nederlandse gemiddelde: 14,6 procent minder om precies te zijn. In gemeenten met 12.500 tot 40.000 inwoners wordt daarentegen bijna 6 procent meer dan gemiddeld teruggestuurd.

Een verklaring hiervoor kan zijn dat mensen in grote steden doorgaans beter weten wat hun maat is, omdat ze makkelijker in de buurt kleding kunnen passen en winkelen, legt een woordvoerder van Wehkamp uit. Ook zijn mensen in kleinere gemeenten afhankelijker van onlineaankopen. "Als je voor morgen een witte blouse nodig hebt, bestel je er twee of drie. In de grote stad kun je meer risico nemen en één maat bestellen, want er is altijd nog het alternatief van de winkel om de hoek."

Retourpercentage

Wehkamp brengt sinds 2023 50 eurocent in rekening voor elk geretourneerd artikel. Hierdoor daalde het aantal retouren met 14 procent. Zwemkleding wordt het vaakst teruggestuurd, gevolgd door dameskleding. Artikelen buiten de categorie kleding worden aanzienlijk minder vaak geretourneerd.

Wehkamp gaat de data analyseren en vervolgonderzoek doen om de verschillen preciezer te kunnen verklaren. De onderzoeksgegevens worden gebruikt om te onderzoeken hoe Wehkamp het aantal retourzendingen in kleinere gemeenten verder kan verminderen.

"Ongeveer 5 miljoen mensen wonen op de plekken waar het retourpercentage hoger is. Als je daar de bewustwording verhoogt, kun je procenten winst boeken", aldus de zegsman. Naast het vergroten van de bewustwording over de impact van retourneren kan Wehkamp naar eigen zeggen betere maatadviezen geven of de fotografie aanpassen. "Iedere procent minder retour is uiteindelijk winst, zowel voor het milieu als voor ons economisch gezien", besluit de woordvoerder.

Meer uit Financieel

ACM: meer onderzoek nodig naar overname bouwer VolkerWessels

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Markt & Consument (ACM) gaat meer onderzoek doen naar de overname van de Nederlandse activiteiten van bouwbedrijf VolkerWessels door investeerder HAL. Volgens de toezichthouder zijn er risico's rond de concurrentie door die overname in de grond-, weg- en waterbouw (GWW). HAL mag daardoor nog geen uitsluitende zeggenschap verkrijgen over die activiteiten.

24 minuten geleden
Maker Delfts blauw bang dat Iranoorlog toerisme kan raken

DELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, maker van Delfts blauw, vreest dat de wereldwijde onrust door onder meer de oorlogen in Oekraïne en het Midden-Oosten voor een terugloop van het toerisme in Nederland kan zorgen. "Dit kan zijn weerslag hebben op het consumentenvertrouwen, het toerisme en de ontwikkeling van de kosten", waarschuwt de onderneming bij de presentatie van haar jaarcijfers.

32 minuten geleden
KHN: nog maar 48 gemeenten verruimen openingstijden voor WK

WOERDEN (ANP) - In een groot deel van Nederland is het nog onzeker of voetbalfans komende zomer wedstrijden van het WK voetbal in de horeca volledig kunnen bekijken. Van de in totaal 342 gemeenten hebben er pas 48, oftewel 14 procent, definitief besloten de openingstijden daarvoor te verruimen, komt naar voren uit cijfers van brancheorganisatie Koninklijke Horeca Nederland (KHN).

50 minuten geleden
AEX-index gaat verder omlaag na flink verlies op vrijdag

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag met verlies begonnen aan de nieuwe handelsweek nadat vrijdag nog een flinke min werd neergezet door de hoofdgraadmeter. De aandacht van beleggers blijft uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Japanse overheid roept burgers op geen toiletpapier te hamsteren

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse overheid heeft burgers opgeroepen geen toiletpapier te hamsteren. Berichten op sociale media suggereren namelijk dat mensen in het Aziatische land beginnen met het inslaan van dagelijkse benodigdheden uit angst voor gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
CBS meldt grootste daling consumentenvertrouwen in bijna 4 jaar

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten in Nederland is flink verslechterd sinds de eerste aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op Iran eind februari. De vertrouwensgraadmeter van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) laat in maart de grootste daling zien in bijna vier jaar.

2 uur geleden
Beurzen Azië hard omlaag, olieprijzen hoger

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen maandag hard omlaag door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen stegen na het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump van afgelopen zaterdag dat hij Iraanse energiecentrales zal aanvallen als Iran niet binnen 48 uur de Straat van Hormuz volledig heropent voor de scheepvaart.

2 uur geleden