Wegwerkzaamheden leiden tot lange files in omgeving Utrecht
UTRECHT (ANP) - De wegwerkzaamheden aan de A2 van Utrecht richting Den Bosch leiden tot lange files op de wegen rond Utrecht. Het is er vrijdag volgens ANWB Verkeersinformatie "compleet vastgelopen".
Vooral op de A27 van Hilversum richting Hagestein moeten weggebruikers veel geduld hebben. Rond 18.30 uur stond daar nog 17 kilometer file, met ruim een uur vertraging. Eerder op vrijdag liep de vertraging op tot meer dan anderhalf uur. Ook op de A12, de A28 en lokale wegen in Utrecht en omgeving staat file.
De werkzaamheden leiden volgens de ANWB ook tot grote drukte buiten Utrecht. Zo is het op de A50 richting het zuiden erg druk. "Mensen zoeken naar allerlei alternatieven", aldus de ANWB. Rijkswaterstaat roept weggebruikers die langs Utrecht rijden op om de verkeersinformatie goed in de gaten te houden. "En stel, indien mogelijk, je reis uit", aldus de wegbeheerder.
Verkeersregelaars
In Nieuwegein staat het verkeer ook op meerdere plaatsen vast. De gemeente zet verkeersregelaars in. "We hebben contact met Rijkswaterstaat over hoe ze de doorstroom weer op gang kunnen krijgen en kijken hoe we zelf kunnen helpen", aldus de gemeente. "Geef hulpdiensten zo veel mogelijk de ruimte en probeer na de spits pas te gaan rijden."
De werkzaamheden duren nog tot en met 30 september. Tussen de knooppunten Oudenrijn en Everdingen wordt het asfalt vervangen. Op meerdere momenten is de weg de komende tijd dicht.
Meer uit Binnenland
BUDEL (ANP) - Het asielzoekerscentrum in Budel wordt donderdag volledig ontruimd omdat in het gebied een grote natuurbrand woedt. In de voormalige kazerne zitten 1500 asielzoekers. Het is nog niet bekend waar zij naartoe worden gebracht en hoe lang ze daar moeten blijven.
5 minuten geledenKESSEL (ANP) - Ploegen van de brandweer zijn nog enkele uren bezig met bluswerkzaamheden bij de grote natuurbrand bij het Limburgse Kessel, meldt de veiligheidsregio. "De brand breidt zich niet uit", luidt het.
11 minuten geledenWAGENINGEN (ANP) - De natuur heeft hulp nodig om te herstellen, zeggen experts naar aanleiding van de grote natuurbrand bij 't Harde. "Zulke branden zijn heel spectaculair en zichtbaar, maar ze staan symbool voor effecten die op een veel grotere schaal spelen", zegt bioloog Arnold van Vliet van Wageningen University & Research (WUR). "Het is alle hens aan dek om de natuurkwaliteit te verbeteren."
1 uur geledenWEERT (ANP) - De brand op een militair oefenterrein bij Weert is 500.000 vierkante meter groot, zegt een woordvoerder van de veiligheidsregio. De brand brak rond 13.15 uur uit en breidt steeds verder uit. Of het vuur beperkt is tot het oefenterrein bij de Geuzendijk, weet de woordvoerder niet zeker. Het vliegveld Kempen Airport, dat vooral wordt gebruikt voor recreatievluchten, wordt ontruimd. De rook trekt richting Budel.
1 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De brandweer verwacht de natuurbrand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant ergens "in de komende uren onder controle te krijgen", meldt de veiligheidsregio. Die verwachting is gebaseerd op de huidige inzet van blusmateriaal.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft donderdag bepaald dat het Openbaar Ministerie een aantal vragen moet beantwoorden over het raadplegen van politiesystemen door agenten in het onderzoek tegen Chris Jude, die onder meer wordt verdacht van de moord op de 17-jarige Lisa. De rechtbank wil onder meer weten om hoeveel politiemensen en om welke systemen het gaat.
1 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De natuurbrand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant woedt nu in een gebied van 500 bij 500 meter, meldt de veiligheidsregio. Eerder donderdag was dat nog in een gebied van 100 bij 100 meter.
2 uur geleden