Wegvallende staalvraag zorgt voor kwartaalverlies Tata Steel
MUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - Staalproducent Tata Steel heeft in het eerste kwartaal van zijn gebroken boekjaar last gehad van lockdowns in verschillende landen om het coronavirus te beteugelen. Onder meer in thuisland India werd daardoor de productie van staal gehinderd, maar ook de vraag kwam een stuk lager uit. Het bedrijf leed voor het derde kwartaal op rij verlies, maar is "voorzichtig optimistisch dat het ergste achter de rug is".
In India, dat in maart een landelijke lockdown afkondigde, produceerde Tata ruim een derde minder staal. De omzet ging daar met meer dan een kwart omlaag. De economische activiteit in India neemt wel weer toe en Tata benutte zijn fabrieken daar eind juni weer op 90 procent van de capaciteit.
In Europa, waar onder meer de voormalige Hoogovens in IJmuiden onderdeel zijn van het concern, viel de omzet 14 procent lager uit. Ook daar werd minder staal aan klanten geleverd en stonden de marges zo ver onder druk dat de situatie niet houdbaar is, liet Tata weten. In zowel Nederland als het Verenigd Koninkrijk heeft Tata staatssteun ontvangen om de gevolgen van de coronacrisis het hoofd te bieden. Tegelijkertijd moest Tata de concessie doen aan het personeel in IJmuiden dat er voorlopig geen gedwongen ontslagen vallen bij een geplande reorganisatie. De werknemers staakten wekenlang.
De omzet van Tata Steel daalde met bijna een derde tot 242,9 miljard Indiase roepie, omgerekend iets meer dan 2,7 miljard euro. Het nettoverlies bedroeg 43,7 miljard roepies. Vorig jaar zette Tata in de periode van april tot en met juni nog een winst van 7 miljard roepie in de boeken.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met verlies gesloten. De chipbedrijven waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak. Shell stond juist bij de winnaars, geholpen door de hogere olieprijzen.
44 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Naar verwachting komen duizenden boeren donderdag naar Brussel om te demonstreren tijdens de EU-top. De EU-leiders zullen onder meer de meerjarenbegroting (2028-2034) bespreken, waarin ook het landbouwbudget staat. De landbouwsector is niet tevreden met het huidige voorstel voor het landbouwbudget.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vuurwerkverkopers hebben de afgelopen weken al goede zaken gedaan. Als dit enigszins doorzet, kan het zomaar zijn dat de branche "richting de 20 procent" meer gaat verkopen dan vorig jaar. Dat is de inschatting van belangenorganisatie Pyrotechniek Nederland. De voorzitter houdt wel een slag om de arm. "Allerlei factoren spelen daarin mee, zoals het weer en de situatie in de wereld", zegt voorzitter Leo Groeneveld.
3 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI investeert in een uitbreiding van zijn activiteiten in Almere, waar het hoofdkantoor van het bedrijf staat. Volgens ASMI zal de uitbreiding in Nederland de toekomstige groei van de onderneming ondersteunen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aandelen van softwareconcern Oracle zijn woensdag in waarde gedaald op de beurs in New York. Volgens zakenkrant Financial Times trekt een samenwerkingspartner zich terug uit de financiering van de bouw van een groot datacenter in Michigan voor Oracle. Eerder namen bij beleggers de zorgen al toe over de hoge kosten die Oracle maakt voor zijn groeiambities op het gebied van kunstmatige intelligentie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Ondernemingskamer beslist nog voor het einde van het jaar of Lodewijk Asscher en Ton Heerts verder kunnen gaan met hun hervormingen bij vakbond FNV. Tijdens een zitting op woensdag bleek er nog geen overeenstemming tussen de twee tijdelijke toezichthouders en het ledenparlement van de grootste bond van Nederland. Daarom zien de rechters bij het gerechtshof in Amsterdam zich genoodzaakt zelf een knoop door te hakken.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het bestuur van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery wil dat het laatste overnamebod van branchegenoot Paramount Skydance wordt afgewezen. Het concern heeft woensdag een brief gepubliceerd waarin het bestuur aandeelhouders aanraadt niet akkoord te gaan met het voorstel van Paramount van 108,4 miljard dollar (92,6 miljard euro).
6 uur geleden