Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wegvallen van Spitse komt hard aan bij voetbalsters Oranje

Wegvallen van Spitse komt hard aan bij voetbalsters Oranje

MIYAGI (ANP) - Het wegvallen van de geblesseerde Sherida Spitse is hard aangekomen bij de voetbalsters van het Nederlands elftal. "Voor Sherida zelf is het een persoonlijk drama, maar wij hebben het er als groep ook zwaar mee. Het is gewoon een klap, zo eerlijk moeten we zijn", zei keepster Sari van Veenendaal dinsdag.

Spitse raakte maandag op de training geblesseerd aan haar knie. Onderzoek maakte al snel duidelijk dat de Olympische Spelen er voor haar niet inzitten. Van Veenendaal: "Sherida is zowel binnen als buiten het veld heel erg belangrijk. Maar het is een kort toernooi, we moeten de teleurstelling nu snel omzetten in extra kracht. Het is aan ons de taak dit op te vangen en zo goed mogelijk in te vullen. Sherida kon zelf al heel snel de knop omzetten van 'ik' naar 'ons', dat is knap. Als team zijn we sterk genoeg om dit een plekje te geven Zo werkt sport, zo werkt voetbal. We zijn hier met een doel. Dat doel blijft onveranderd."

Oranje opent het toernooi woensdag in Miyagi met een wedstrijd tegen Zambia. Bondscoach Sarina Wiegman weet al hoe ze het verlies van Spitse op gaat vangen, maar ze wilde een dag voor de wedstrijd nog niet delen hoe. "Iedereen is vervangbaar, maar Sherida gaan we wel missen. Ze is een verbinder binnen het team en een echte leider op het veld. Ze houdt de boel bij elkaar", zegt Wiegman. "We kwamen hier naartoe met een missie. Er zit wel een extra dimensie aan nu, er komt iets extra's bij. Wanneer ik tevreden ben morgen? Met een overwinning, daar begint het mee."

Spitse heeft toestemming gekregen om nog iets langer bij de ploeg te blijven. De voetbalster van Ajax kan het duel met Zambia vanaf de tribunes bekijken en vliegt een dag na de wedstrijd met ADO Den Haag-keeper Barbara Lorsheyd, die stand-by stond, terug naar Nederland. "Ik ben blij dat dat is geregeld", aldus Spitse, die het team dinsdag nog gaat toespreken. "Dat verhaal heb ik al in mijn hoofd zitten. De groep was er wel stil van, toen ze hoorden dat ik wegviel. Een aantal meiden had het er heel moeilijk mee. Ik heb eigenlijk ook nooit blessures. In 2016 heb ik voor het laatst een interland gemist, maar dit is wel even wat anders. Nederland doet met de voetbalsters voor het eerst mee aan de Olympische Spelen. Daar wil je bij zijn. Hopelijk kan ik over drie jaar bij de volgende Spelen alsnog mijn olympische debuut maken."

Meer uit Voetbal

Paderborn klopt VfL Wolfsburg en promoveert naar Bundesliga

PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.

6 uur geleden
Colombia met Díaz en Rodríguez naar WK voetbal

BOGOTÁ (ANP/RTR) - ‌Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

7 uur geleden
Middenvelder Saibari verkozen tot beste speler van Eredivisie

UTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.

7 uur geleden
Lille neemt afscheid van trainer Génésio

LILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.

9 uur geleden
Curaçao werkt drukbezette eerste oefensessie af voor WK voetbal

NOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.

11 uur geleden
AC Milan neemt afscheid van trainer Allegri

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.

11 uur geleden
Mexico geeft toestemming voor basiskamp voetballers Iran bij WK

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.

11 uur geleden