Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wegracer Rea wint 1e race WK Superbike in Assen, Van der Mark 4e

Wegracer Rea wint 1e race WK Superbike in Assen, Van der Mark 4e

ASSEN (ANP) - De Britse motorcoureur Jonathan Rea heeft op het circuit van Assen de eerste race gewonnen in het WK Superbike. De wereldkampioen, die op zijn Kawasaki vanaf poleposition was vertrokken, kwam na negentien ronden met een voorsprong van 3 seconden op zijn landgenoot Scott Redding over de finish.

De Turk Toprak Razgatlioglu eindigde als derde en Michael van der Mark kwam voor eigen publiek als vierde binnen. Liefst zeven coureurs haalden, voornamelijk door valpartijen, de eindstreep niet. Van der Mark startte vanaf de negende positie.

De eerste race werd na een zware crash van Jonas Folger een paar ronden voor het einde afgevlagd. De Duitser was na zijn valpartij bij kennis waarna hij in het medisch centrum op het circuit de eerste behandelingen onderging. Daarna werd Folger naar het ziekenhuis in Assen gebracht voor nader onderzoek.

Voor Rea was het zijn dertiende zege in Assen. Daarmee is hij de eerste coureur in het WK Superbike die op hetzelfde circuit dertien races weet te winnen. Het was zijn derde seizoenszege in een hoofdrace. In een sprintrace zegevierde hij tot dusver eveneens drie keer. Die korte wedstrijd staat in Assen zondagochtend op het programma waarna de tweede hoofdrace volgt.

In de WK-stand leidt Rea met 206 punten, gevolgd door Razgatlioglu met 199 punten. BMW-rijder Van der Mark neemt met 94 punten de achtste plek in.

Meer uit Sport

Paralympische Spelen in Cortina beëindigd

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.

6 uur geleden
Djokovic meldt zich af voor mastertoernooi van Miami

MIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.

7 uur geleden
Xandra Velzeboer voor de vierde keer wereldkampioene op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.

7 uur geleden
Shorttracker Jens van 't Wout grijpt op WK zilver op 1000 meter

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.

7 uur geleden
Xandra Velzeboer pakt op WK shorttrack zilver op 1500 meter

MONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.

8 uur geleden
TeamNL op negende plaats in medaillespiegel Paralympische Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.

9 uur geleden
Vingegaard wint Parijs-Nice, slotrit voor Fransman Martinez

NICE (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de Franse etappekoers Parijs-Nice gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike zag zijn leidende positie niet meer in gevaar komen in de slotetappe met start en finish in Nice. Hij moest na 129 kilometer de ritzege laten aan de Fransman Lenny Martinez van Bahrain-Victorious en eindigde als tweede.

12 uur geleden