Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wegracer Rea wint 1e race WK Superbike in Assen, Van der Mark 4e

Wegracer Rea wint 1e race WK Superbike in Assen, Van der Mark 4e

ASSEN (ANP) - De Britse motorcoureur Jonathan Rea heeft op het circuit van Assen de eerste race gewonnen in het WK Superbike. De wereldkampioen, die op zijn Kawasaki vanaf poleposition was vertrokken, kwam na negentien ronden met een voorsprong van 3 seconden op zijn landgenoot Scott Redding over de finish.

De Turk Toprak Razgatlioglu eindigde als derde en Michael van der Mark kwam voor eigen publiek als vierde binnen. Liefst zeven coureurs haalden, voornamelijk door valpartijen, de eindstreep niet. Van der Mark startte vanaf de negende positie.

De eerste race werd na een zware crash van Jonas Folger een paar ronden voor het einde afgevlagd. De Duitser was na zijn valpartij bij kennis waarna hij in het medisch centrum op het circuit de eerste behandelingen onderging. Daarna werd Folger naar het ziekenhuis in Assen gebracht voor nader onderzoek.

Voor Rea was het zijn dertiende zege in Assen. Daarmee is hij de eerste coureur in het WK Superbike die op hetzelfde circuit dertien races weet te winnen. Het was zijn derde seizoenszege in een hoofdrace. In een sprintrace zegevierde hij tot dusver eveneens drie keer. Die korte wedstrijd staat in Assen zondagochtend op het programma waarna de tweede hoofdrace volgt.

In de WK-stand leidt Rea met 206 punten, gevolgd door Razgatlioglu met 199 punten. BMW-rijder Van der Mark neemt met 94 punten de achtste plek in.

Meer uit Sport

AC Milan en Juventus spelen weer 0-0

MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.

5 uur geleden
Springruiter Greeve voor het eerst Nederlands kampioen

DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.

8 uur geleden
Tennisster Gauff braakt op de baan, maar wint toch in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.

9 uur geleden
Vollering voor derde keer de beste in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.

10 uur geleden
Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

12 uur geleden
Griekspoor verliest in Madrid in twee sets van Italiaan Musetti

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.

12 uur geleden
Álex Márquez wint net als in 2025 GP van Spanje in MotoGP

JEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.

13 uur geleden