Wegracer Rea wint 1e race WK Superbike in Assen, Van der Mark 4e
ASSEN (ANP) - De Britse motorcoureur Jonathan Rea heeft op het circuit van Assen de eerste race gewonnen in het WK Superbike. De wereldkampioen, die op zijn Kawasaki vanaf poleposition was vertrokken, kwam na negentien ronden met een voorsprong van 3 seconden op zijn landgenoot Scott Redding over de finish.
De Turk Toprak Razgatlioglu eindigde als derde en Michael van der Mark kwam voor eigen publiek als vierde binnen. Liefst zeven coureurs haalden, voornamelijk door valpartijen, de eindstreep niet. Van der Mark startte vanaf de negende positie.
De eerste race werd na een zware crash van Jonas Folger een paar ronden voor het einde afgevlagd. De Duitser was na zijn valpartij bij kennis waarna hij in het medisch centrum op het circuit de eerste behandelingen onderging. Daarna werd Folger naar het ziekenhuis in Assen gebracht voor nader onderzoek.
Voor Rea was het zijn dertiende zege in Assen. Daarmee is hij de eerste coureur in het WK Superbike die op hetzelfde circuit dertien races weet te winnen. Het was zijn derde seizoenszege in een hoofdrace. In een sprintrace zegevierde hij tot dusver eveneens drie keer. Die korte wedstrijd staat in Assen zondagochtend op het programma waarna de tweede hoofdrace volgt.
In de WK-stand leidt Rea met 206 punten, gevolgd door Razgatlioglu met 199 punten. BMW-rijder Van der Mark neemt met 94 punten de achtste plek in.
Meer uit Sport
MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
17 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
22 uur geledenAUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.
23 uur geledenFRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.
1 dag geleden