Wegman vaart net buiten olympische finale kanoslalom
VAIRES-SUR-MARNE (ANP) - Martina Wegman heeft zich bij de Olympische Spelen van Parijs net niet in de finale kunnen varen van de kanoslalom in de K1 (kajak). De 35-jarige kanovaarster zette in de halve finales de dertiende tijd neer op het moeilijke parcours door de wildwaterbaan van Vaires-sur-Marne. Ze kwam minder dan twee tienden tekort voor de twaalfde plaats, die haar een plek in de finale had opgeleverd.
Wegman was er op de Olympische Spelen van Tokio ook bij en eindigde daar als zevende. De kanovaarster, die een verleden heeft als avonturier op woeste rivieren en watervallen, sprak vooraf de ambitie uit voor een medaille te gaan in Parijs. Die zal er niet komen. In de halve finales moest ze vier strafseconden incasseren en daarmee kwam haar totaaltijd op 106,38 seconden. Daarmee was ze ruim zeven seconden langzamer dan de Duitse Ricarda Funk, die 99,31 noteerde.
Wegman raakte onderweg twee keer een poortje en ze bleef bij een van de poortjes ook nog even vasthangen in een zogeheten wals. "Zonder deze foutjes, ik kan het bijna niet zeggen, was ik echt snel. Ik ben blij dat er ook positieve punten aan deze run waren. Het is wat het is", zei ze in een persbericht van het watersportverbond. "Het doel was absoluut een medaille. Na Tokio geloofde ik echt dat het kon. Ik heb ook hard gewerkt om te geloven dat ik het kon. Richting de race vandaag voelde ik me niet supergoed. Ik zat laag in mijn energie en ik denk dat ik het geloof niet helemaal had."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal voor de tweede keer op rij gekozen tot Sportman van het Jaar. De 28-jarige Brabander veroverde dit jaar voor de zevende keer op rij de wereldtitel op de sprint en werd de eerste baanwielrenner met vier gouden medailles op één WK.
13 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na zeven jaar afscheid genomen van zijn coach Juan Carlos Ferrero. Dat meldde de nummer 1 van de wereldranglijst woensdag op Instagram. De 22-jarige Spanjaard won onder meer zes grandslamtoernooien tijdens de samenwerking met zijn landgenoot.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
1 dag geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
2 dagen geleden