Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wegman vaart net buiten olympische finale kanoslalom

Wegman vaart net buiten olympische finale kanoslalom

VAIRES-SUR-MARNE (ANP) - Martina Wegman heeft zich bij de Olympische Spelen van Parijs net niet in de finale kunnen varen van de kanoslalom in de K1 (kajak). De 35-jarige kanovaarster zette in de halve finales de dertiende tijd neer op het moeilijke parcours door de wildwaterbaan van Vaires-sur-Marne. Ze kwam minder dan twee tienden tekort voor de twaalfde plaats, die haar een plek in de finale had opgeleverd.

Wegman was er op de Olympische Spelen van Tokio ook bij en eindigde daar als zevende. De kanovaarster, die een verleden heeft als avonturier op woeste rivieren en watervallen, sprak vooraf de ambitie uit voor een medaille te gaan in Parijs. Die zal er niet komen. In de halve finales moest ze vier strafseconden incasseren en daarmee kwam haar totaaltijd op 106,38 seconden. Daarmee was ze ruim zeven seconden langzamer dan de Duitse Ricarda Funk, die 99,31 noteerde.

Wegman raakte onderweg twee keer een poortje en ze bleef bij een van de poortjes ook nog even vasthangen in een zogeheten wals. "Zonder deze foutjes, ik kan het bijna niet zeggen, was ik echt snel. Ik ben blij dat er ook positieve punten aan deze run waren. Het is wat het is", zei ze in een persbericht van het watersportverbond. "Het doel was absoluut een medaille. Na Tokio geloofde ik echt dat het kon. Ik heb ook hard gewerkt om te geloven dat ik het kon. Richting de race vandaag voelde ik me niet supergoed. Ik zat laag in mijn energie en ik denk dat ik het geloof niet helemaal had."

Meer uit Sport

Darter Van Duijvenbode knokt zich naar tweede ronde op WK 

LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.

5 uur geleden
Inschrijving voor goedkope tickets LA 2028 opent op 14 januari

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.

8 uur geleden
Oud-winnaar Auger-Aliassime weer naar tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.

12 uur geleden
Veldrijder Van der Poel treft rivaal Van Aert in Antwerpen

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.

15 uur geleden
Handballers met combinatie van talenten en ervaren spelers op EK

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.

15 uur geleden
Handbalsters Noorwegen veroveren in Rotterdam vijfde wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.

1 dag geleden
Shorttracker Knegt (36) beëindigt loopbaan

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.

1 dag geleden