Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wegman vaart net buiten olympische finale kanoslalom

Wegman vaart net buiten olympische finale kanoslalom

VAIRES-SUR-MARNE (ANP) - Martina Wegman heeft zich bij de Olympische Spelen van Parijs net niet in de finale kunnen varen van de kanoslalom in de K1 (kajak). De 35-jarige kanovaarster zette in de halve finales de dertiende tijd neer op het moeilijke parcours door de wildwaterbaan van Vaires-sur-Marne. Ze kwam minder dan twee tienden tekort voor de twaalfde plaats, die haar een plek in de finale had opgeleverd.

Wegman was er op de Olympische Spelen van Tokio ook bij en eindigde daar als zevende. De kanovaarster, die een verleden heeft als avonturier op woeste rivieren en watervallen, sprak vooraf de ambitie uit voor een medaille te gaan in Parijs. Die zal er niet komen. In de halve finales moest ze vier strafseconden incasseren en daarmee kwam haar totaaltijd op 106,38 seconden. Daarmee was ze ruim zeven seconden langzamer dan de Duitse Ricarda Funk, die 99,31 noteerde.

Wegman raakte onderweg twee keer een poortje en ze bleef bij een van de poortjes ook nog even vasthangen in een zogeheten wals. "Zonder deze foutjes, ik kan het bijna niet zeggen, was ik echt snel. Ik ben blij dat er ook positieve punten aan deze run waren. Het is wat het is", zei ze in een persbericht van het watersportverbond. "Het doel was absoluut een medaille. Na Tokio geloofde ik echt dat het kon. Ik heb ook hard gewerkt om te geloven dat ik het kon. Richting de race vandaag voelde ik me niet supergoed. Ik zat laag in mijn energie en ik denk dat ik het geloof niet helemaal had."

Meer uit Sport

Marokkaanse international Hakimi prijst strafschoppenheld Bounou

RABAT (ANP) - Marokkaans international Achraf Hakimi noemt zijn doelman Yassine Bounou 'de beste keeper van de wereld' als het om penalty's gaat. Dat zei de verdediger van Marokko na afloop van de gewonnen strafschoppenserie tegen Nigeria tegen Ziggo Sport. Marokko won de reeks met 4-2 en gaat naar de finale van de Afrika Cup. Daarin treft Marokko zondag Senegal.

9 uur geleden
AZ schakelt Ajax met veel machtsvertoon uit in KNVB-beker

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft Ajax kansloos gelaten in de achtste finale van de KNVB-beker. De club uit Alkmaar schaarde zich met een zege van 6-0 voor eigen publiek bij de laatste acht van het toernooi.

12 uur geleden
Amateurtennisser wint showformat met toppers in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Amateurtennisser Jordan Smith heeft in het nieuwe showformat One Point Slam afgerekend met onder anderen Jannik Sinner en 1 miljoen Australische dollar (570.000 euro) gewonnen. Bij het toernooi in Melbourne, in aanloop naar de Australian Open, besliste één punt wie de partij won en zich daarmee plaatste voor de volgende ronde. De Australiër Smith klopte in de finale de Taiwanese Joanna Garland, de nummer 117 van de wereld bij de vrouwen.

21 uur geleden
Organisatie Spelen 2028 belooft ook goedkope kaarten

LOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.

23 uur geleden
Snowboardster Dekker tweede bij wereldbeker Bad Gastein

BAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.

1 dag geleden
Doohan definitief weg bij Formule 1-team Alpine

SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.

1 dag geleden
Vijf spelers uit de top-10 bij ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.

1 dag geleden