Wegman vaart net buiten olympische finale kanoslalom
VAIRES-SUR-MARNE (ANP) - Martina Wegman heeft zich bij de Olympische Spelen van Parijs net niet in de finale kunnen varen van de kanoslalom in de K1 (kajak). De 35-jarige kanovaarster zette in de halve finales de dertiende tijd neer op het moeilijke parcours door de wildwaterbaan van Vaires-sur-Marne. Ze kwam minder dan twee tienden tekort voor de twaalfde plaats, die haar een plek in de finale had opgeleverd.
Wegman was er op de Olympische Spelen van Tokio ook bij en eindigde daar als zevende. De kanovaarster, die een verleden heeft als avonturier op woeste rivieren en watervallen, sprak vooraf de ambitie uit voor een medaille te gaan in Parijs. Die zal er niet komen. In de halve finales moest ze vier strafseconden incasseren en daarmee kwam haar totaaltijd op 106,38 seconden. Daarmee was ze ruim zeven seconden langzamer dan de Duitse Ricarda Funk, die 99,31 noteerde.
Wegman raakte onderweg twee keer een poortje en ze bleef bij een van de poortjes ook nog even vasthangen in een zogeheten wals. "Zonder deze foutjes, ik kan het bijna niet zeggen, was ik echt snel. Ik ben blij dat er ook positieve punten aan deze run waren. Het is wat het is", zei ze in een persbericht van het watersportverbond. "Het doel was absoluut een medaille. Na Tokio geloofde ik echt dat het kon. Ik heb ook hard gewerkt om te geloven dat ik het kon. Richting de race vandaag voelde ik me niet supergoed. Ik zat laag in mijn energie en ik denk dat ik het geloof niet helemaal had."
Meer uit Sport
MAASBRACHT (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw contract getekend voor zijn raceteam dat in de GT3-klasse uitkomt. Verstappen Racing is overgestapt van Aston Martin naar Mercedes. Er is volgens een persbericht een meerjarig contract getekend met de Duitse autofabrikant. De keuze voor Mercedes is genomen met inbreng van de Formule 1-coryfee, want Verstappen heeft onlangs zelf de Mercedes GT3 getest op het circuit in het Portugese Estoril.
3 uur geledenLAVAZÈ (ANP/DPA) - De Noorse biatleet Sivert Guttorm Bakken droeg een hoogtetrainingsmasker toen hij dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in het Italiaanse Lavazè. De Noorse biatlonfederatie heeft aangegeven dat ze de komende dagen helderheid wil verschaffen over de zaak.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
1 dag geleden