Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weghorst wist wat hij moest doen als invaller tegen Turkije

Weghorst wist wat hij moest doen als invaller tegen Turkije

BERLIJN (ANP) - Wout Weghorst keek aanvankelijk lijdzaam toe hoe het Nederlands elftal na een goed begin steeds meer duels tegen Turkije verloor in de kwartfinale van het EK. De spits mocht na 35 minuten beginnen met warmlopen en verving na rust Steven Bergwijn. "Het is duidelijk wat er gebeurt als ik erin kom", zei de spits na een zwaarbevochten zege (2-1). "Ze hoeven mij niets meer te vertellen, ik weet wat er gevraagd wordt: volle bak druk zetten en duels winnen."

Met Weghorst als spits en Memphis Depay als 'nummer tien' slaagde Nederland er na rust eindelijk in de Turken onder druk te zetten. Stefan de Vrij maakte gelijk in de 70e minuut en Cody Gakpo dacht in de 76e minuut het winnende doelpunt te maken. Maar de UEFA oordeelde uiteindelijk dat het een eigen doelpunt van Mert Müldür was.

Weghorst rende na het laatste fluitsignaal als eerste naar de tribunes met Nederlandse fans. Hij zong mee met het nummer "Wij houden van Oranje" van André Hazes en ging vervolgens met de gehele selectie en bondscoach Ronald Koeman van links naar rechts op het supporterslied van de Snollebollekes van dit EK. "Dit zijn herinneringen voor het leven", zei Weghorst. "Echt heel gaaf."

Meer uit Voetbal

Real Madrid bevestigt spierblessure Mbappé

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).

1 uur geleden
Scheidsrechter Lindhout leidt duel tussen Ajax en PSV

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.

2 uur geleden
Steun voor Simons na missen WK met Oranje door knieblessure

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.

4 uur geleden
Simons mist WK door zware knieblessure

LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.

6 uur geleden
FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

16 uur geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

18 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

20 uur geleden