Weghorst wist wat hij moest doen als invaller tegen Turkije
BERLIJN (ANP) - Wout Weghorst keek aanvankelijk lijdzaam toe hoe het Nederlands elftal na een goed begin steeds meer duels tegen Turkije verloor in de kwartfinale van het EK. De spits mocht na 35 minuten beginnen met warmlopen en verving na rust Steven Bergwijn. "Het is duidelijk wat er gebeurt als ik erin kom", zei de spits na een zwaarbevochten zege (2-1). "Ze hoeven mij niets meer te vertellen, ik weet wat er gevraagd wordt: volle bak druk zetten en duels winnen."
Met Weghorst als spits en Memphis Depay als 'nummer tien' slaagde Nederland er na rust eindelijk in de Turken onder druk te zetten. Stefan de Vrij maakte gelijk in de 70e minuut en Cody Gakpo dacht in de 76e minuut het winnende doelpunt te maken. Maar de UEFA oordeelde uiteindelijk dat het een eigen doelpunt van Mert Müldür was.
Weghorst rende na het laatste fluitsignaal als eerste naar de tribunes met Nederlandse fans. Hij zong mee met het nummer "Wij houden van Oranje" van André Hazes en ging vervolgens met de gehele selectie en bondscoach Ronald Koeman van links naar rechts op het supporterslied van de Snollebollekes van dit EK. "Dit zijn herinneringen voor het leven", zei Weghorst. "Echt heel gaaf."
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
11 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
11 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
12 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
14 uur geleden