Weghorst wist wat hij moest doen als invaller tegen Turkije
BERLIJN (ANP) - Wout Weghorst keek aanvankelijk lijdzaam toe hoe het Nederlands elftal na een goed begin steeds meer duels tegen Turkije verloor in de kwartfinale van het EK. De spits mocht na 35 minuten beginnen met warmlopen en verving na rust Steven Bergwijn. "Het is duidelijk wat er gebeurt als ik erin kom", zei de spits na een zwaarbevochten zege (2-1). "Ze hoeven mij niets meer te vertellen, ik weet wat er gevraagd wordt: volle bak druk zetten en duels winnen."
Met Weghorst als spits en Memphis Depay als 'nummer tien' slaagde Nederland er na rust eindelijk in de Turken onder druk te zetten. Stefan de Vrij maakte gelijk in de 70e minuut en Cody Gakpo dacht in de 76e minuut het winnende doelpunt te maken. Maar de UEFA oordeelde uiteindelijk dat het een eigen doelpunt van Mert Müldür was.
Weghorst rende na het laatste fluitsignaal als eerste naar de tribunes met Nederlandse fans. Hij zong mee met het nummer "Wij houden van Oranje" van André Hazes en ging vervolgens met de gehele selectie en bondscoach Ronald Koeman van links naar rechts op het supporterslied van de Snollebollekes van dit EK. "Dit zijn herinneringen voor het leven", zei Weghorst. "Echt heel gaaf."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
10 minuten geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
32 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
23 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
23 uur geleden