Weghorst voorspelde winnende goal in appje aan zijn vriendin
HAMBURG (ANP) - Wout Weghorst redde het Nederlands elftal op het EK in Duitsland met een late goal tegen Polen. "Ik kan je de appjes laten zien. Ik liet het mijn vriendin vanochtend al weten. Het wordt 1-1 en 20 minuten voor het einde maak ik de 2-1. Het werd iets later, maar ik wist het. Ik visualiseerde het", zei hij kort na de wedstrijd in Hamburg tegen de NOS.
"Goed beginnen is zo belangrijk. Mijn rol is duidelijk en als ik dan inval, moet ik er maximaal zijn voor het team. Dat ik dan scoor, is een droomscenario. Ik ben heel blij, het is onbeschrijflijk", aldus de spits van Oranje, die zijn doelpunt maakte toen hij ongeveer twee minuten in het veld stond. "Het gevoel is goed bij ons allemaal. Dit is een goed begin. We zijn er klaar voor om geschiedenis te schrijven."
Weghorst scoorde op aangeven van Nathan Aké, die ook al de gelijkmaker van Cody Gakpo voorbereidde. "Ik zag de bal komen. Soms voel je het moment, dan zit je in de flow", zei de spits die als laatste van alle Nederlandse spelers het slecht bespeelbare veld van het Volksparkstadion in Hamburg verliet.
De 31-jarige Weghorst liet zich uitgebreid toejuichen door de Nederlandse fans, die zijn naam bleven scanderen. "Dat ik dit mag beleven, dat is geweldig", zei de spits. "Dit vergeet ik nooit meer."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.
1 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Antwerp FC kan voorlopig niet beschikken over Vincent Janssen. De 31-jarige Nederlandse aanvoerder heeft vrijdag een knieoperatie ondergaan en staat meerdere weken aan de kant. Dat meldt Antwerp FC via sociale media.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente kan de laatste weken van dit jaar niet beschikken over Naci Ünüvar. De aanvaller liep deze week tijdens de training een spierblessure op, meldt de Enschedese club.
5 uur geleden