Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weghorst voelt zich klaar voor basisplaats tegen Engeland op EK

Weghorst voelt zich klaar voor basisplaats tegen Engeland op EK

BERLIJN (ANP) - De zenuwslopende kwartfinale van het Nederlands elftal tegen Turkije (2-1) was nog maar net afgelopen of de na rust ingevallen Wout Weghorst kreeg de vraag voorgelegd of hij zijn beste spel ook als basisspeler van Oranje kan laten zien. "Dat kan ik zeker", knipoogde de 31-jarige spits richting de halve finale van woensdag tegen Engeland in Dortmund op het EK.

Oranje bracht Turkije pas in verlegenheid nadat Weghorst in het veld was gekomen voor Steven Bergwijn en Memphis Depay als schaduwspits was gaan spelen. "Het is een nachtmerrie om tegen hem te spelen", jubelde Nathan Aké in de feestvreugde over de eerste halve finale van Oranje op een EK sinds 2004. "Hij is sterk en een plaag in het strafschopgebied. Hij vecht echt voor alles en rent achter iedereen aan."

Weghorst is geen spits die vier verdedigers uitspeelt en de doelman met een stiftbal verrast. Maar hij bracht tijdens vijf invalbeurten op het EK wel energie in het spel van Oranje. "Ik heb het gevoel dat ik steeds dichterbij een basisplaats kom", zei hij na zijn winnende treffer van het eerste groepsduel met Polen (2-1). Maar Ronald Koeman besloot vooralsnog anders. De bondscoach wilde vlak na de winst op Turkije niet vooruitlopen op zijn plannen met Weghorst voor de halve finale tegen de Engelsen. "We hebben verschillende types spelers waar we veel mee kunnen", zei hij.

Snollebollekes

Depay werkte hard tegen de Turken, maar de spits heeft op dit EK pas eenmaal gescoord. Spelend als 'nummer tien' bereidde hij tegen de Turken de gelijkmaker van Stefan de Vrij voor. Engelse verdedigers hebben het vaak lastig tegen beweeglijke aanvallers als Depay die steeds uitwijken naar andere posities op het veld. Die houden meer van tegenstanders als Weghorst waarmee ze harde duels kunnen uitvechten.

"Gelukkig was Wout weer Wout", lachte Cody Gakpo na de zege op Turkije. "Hij vocht weer voor elke bal die het strafschopgebied invloog." Mooi om te zien was hoe Weghorst na het laatste en bevrijdende fluitsignaal van arbiter Clément Turpin als eerste juichend naar de tribunes met Nederlandse fans sprintte. André Hazes schalde uit de speakers van het Olympiastadion met 'We houden van Oranje", de hit van het succesvolle EK van 1988. En daarna ging de hele Nederlandse selectie samen met Koeman van links naar rechts op een liedje van de Snollebollekes, de hit van het EK van 2024.

Basisplaats

Weghorst voelt zich klaar voor een basisplaats tegen Engeland. Er begint bijna geen training of warming-up voor een duel zonder dat de spits als eerste op het veld staat. "Nu is het feest en ben ik trots", hield Koeman zijn kaarten op zak. "De komende dagen gaan we ons op Engeland richten."

Meer uit Voetbal

Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

8 minuten geleden
NAC neemt na degradatie afscheid van drie leden technische staf

BREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.

1 uur geleden
Willem II-fans blijven niet welkom bij play-offduel in Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.

1 uur geleden
Schotland met veel ervaring naar eerste WK in 28 jaar

GLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.

2 uur geleden
FC Groningen-fans toch welkom in Volendam voor duel met Ajax

VOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.

2 uur geleden
Bild: Neuer keert tijdens WK terug als keeper bij Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.

3 uur geleden
Arsenal na krappe zege op Burnley dicht bij Engelse titel

LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.

15 uur geleden