Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weghorst vergroot problemen van Schalke 04

Weghorst vergroot problemen van Schalke 04

WOLFSBURG (ANP) - Wout Weghorst heeft VfL Wolfsburg aan een ruime zege op Schalke 04 (5-0) geholpen. De spits scoorde eenmaal en bereidde de treffers van zijn ploeggenoten Ridle Baku en Josip Brekalo voor.

Shkodran Mustafi werkte de bal in eigen doel voor Schalke 04, dat degradatie weer dichterbij zag komen. Maximilian Philipp maakte het vijfde en laatste doelpunt voor Wolfsburg, waar Jeffrey Bruma op de bank bleef.

Hekkensluiter Schalke heeft al 11 punten minder dan FSV Mainz 05. Die ploeg staat 16e, een positie die aan het einde van het seizoen verplicht tot deelname aan promotie- en degradatiewedstrijden. Klaas-Jan Huntelaar ontbrak opnieuw bij Schalke vanwege een kuitblessure. De in januari van Ajax overgekomen spits heeft nog maar weinig plezier aan zijn terugkeer bij de club uit Gelsenkirchen beleefd. Hij speelde vooralsnog slechts 10 minuten mee.

Weghorst vierde zijn zestiende competitietreffer. De spits maakt deel uit van de voorlopige selectie van het Nederlands elftal voor de komende duels in de WK-kwalificatie met Turkije, Letland en Gibraltar. Bondscoach Frank de Boer maakt vrijdag zijn definitieve selectie bekend. Hij zal waarschijnlijk een keuze maken tussen Weghorst en Luuk de Jong.

Meer uit Sport

Brand wint in Loenhout voor twaalfde keer op rij veldrit

LOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.

44 minuten geleden
Teambazen: Verstappen voor vijfde keer op rij beste F1-coureur

LONDEN (ANP) - Max Verstappen is door de teambazen uit de Formule 1 voor de vijfde keer op rij verkozen tot beste F1-coureur van het seizoen. Dat bleek na de jaarlijkse stemming. Verstappen won de prijs voor wereldkampioen Lando Norris, die net als vorig jaar als tweede eindigde. Diens teamgenoot bij McLaren, Oscar Piastri, werd derde.

2 uur geleden
Komende editie marathon van Amsterdam binnen een week uitverkocht

AMSTERDAM (ANP) - Het is voor hardlopers niet meer mogelijk om een startnummer voor de marathon van Amsterdam te krijgen. De komende editie van 2026 was volgens de organisatie binnen een week uitverkocht. Voor de klassieke afstand over 42,195 kilometer hebben 32.000 mensen zich ingeschreven. Voor de halve marathon waren dat er nog eens 15.000. Vorig jaar waren er in totaal 45.000 deelnemers op beide afstanden.

4 uur geleden
Van Gerwen via Duitser Merk naar achtste finales WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft de achtste finales van het WK darts in Londen bereikt. De verliezend finalist van vorig jaar versloeg in de derde ronde de Duitser Arno Merk, die debuteert op het WK, met ruim verschil: 4-1.

15 uur geleden
Routinier Bergsma kan zich voorzichtig opmaken voor vierde Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jorrit Bergsma kan zich voorzichtig gaan opmaken voor zijn vierde deelname aan de Olympische Spelen. De 39-jarige Fries van Team AH Zaanlander eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi met 12.45,52 als tweede op de 10 kilometer. Die tweede plaats staat laag in de selectievolgorde van schaatsbond KNSB, maar Bergsma maakt na twee overwinningen op de massastart in de wereldbeker dit seizoen ook een gerede kans om voor dat nummer te worden aangewezen.

17 uur geleden
Van de Bunt vindt het prima om de verrassing van het OKT te zijn

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft na de verrassing op de 5000 meter met de zege op de 10 kilometer zijn tweede olympische startbewijs binnengehaald. Dat de 21-jarige schaatser van Team IKO X2O daarmee de verrassing van het OKT is, zegt hij zich wel te beseffen. "Ik vind dat prima", reageerde hij nadat hij zijn persoonlijk record op de 10 kilometer met 12.36,35 met bijna 18 seconden had verbeterd.

17 uur geleden
Van Belle wint goud op puntenkoers op NK baanwielrennen

APELDOORN (ANP) - Lisa van Belle heeft bij de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel gewonnen op de puntenkoers. De 21-jarige Zoetermeerse onttroonde in Omnisport Lorena Wiebes, die zaterdag achter Mischa Bredewold al als tweede was geƫindigd op de achtervolging. Nienke van Veenhoven werd derde op de puntenkoers.

17 uur geleden