Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weghorst probeert moed er na 'tikkie' in te houden bij Oranje

Weghorst probeert moed er na 'tikkie' in te houden bij Oranje

BERLIJN (ANP) - Niemand van het Nederlands elftal draaide er na de pijnlijke nederlaag tegen Oostenrijk op het EK (3-2) omheen. In de catacomben van het Olympiastadion vielen harde woorden. Ook Wout Weghorst zag van alles misgaan, maar de spits probeerde als een van de eersten ook alweer de knop om te zetten.

"Wat je niet dood maakt, maakt je sterker, zeg ik altijd", sprak Weghorst, die in de 72e minuut inviel en drie minuten later de assist gaf bij de 2-2 van Memphis Depay. "Natuurlijk is dit wel een 'tikkie' en hadden we liever een positief resultaat behaald, maar het gevoel is bij mij niet zo veranderd. Of je nu als eerste of derde doorgaat, maakt niet zoveel uit. Het toernooi gaat nu pas beginnen."

Weghorst schrok van het begin van Oranje. "Zeker de eerste helft waren we toch wel onherkenbaar. Het was niet goed, gewoon slecht", aldus de aanvaller, die niet vond dat Nederland niet goed voorbereid was op het spel van Oostenrijk. "Ik vond ze bij vlagen zelfs wat minder druk zetten dan dat ze normaal doen. Bij momenten bleven ze in balbezit iets compacter, maar uiteindelijk spelen ze wel met een bepaalde intensiteit natuurlijk. Op voorhand weet je wel een beetje wat je te wachten staat. Ik denk dat de nadruk veel meer moet liggen op wat je zelf doet en dat we moeten kijken naar wat we vandaag zelf niet goed hebben gedaan."

Ondermaatse prestatie

Bondscoach Ronald Koeman slachtofferde middenvelder Joey Veerman nog in de eerste helft en sprak zijn ploeg tijdens de rust streng toe. Kort na rust maakte Cody Gakpo gelijk. Ook na de 2-1 van Romano Schmid, via Stefan de Vrij, kwam Oranje via de 46e interlandtreffer van Depay terug.

"De 2-2 was een goede goal. Op dat moment kwamen we denk ik ook beter in de wedstrijd. We creëerden meer kansen en hadden meer controle. We hadden toen best wel een goed gevoel. We wilden eerste worden in de groep, dus gingen vol voor de 3-2", analyseerde Weghorst, die het doelpunt juist aan de andere kant zag vallen. "Vanuit een counter was het raak. Als je speelt op de manier zoals we toen deden, met druk naar voren en volle bak erop, dan moet je zorgen dat je ook op die manier het veld compact houdt. Dat hebben we denk ik niet goed gedaan. Als team was het in defensief opzicht niet goed genoeg. We waren veel te kwetsbaar en mogen niet zo vaak in de problemen komen zoals vandaag gebeurde."

Weghorst denkt te weten waar nog winst te halen is. "We hebben een elftal met heel veel kwaliteiten en individuele kwaliteiten. Daar hoeven we denk ik niet over te praten. Beleving, energie, duels, intensiteit, dat moet je ook aan de dag leggen. Daar moeten we kritisch naar kijken. Het was een ondermaatse prestatie, maar we moeten ook niet te negatief zijn."

Meer uit Voetbal

Internazionale blijft bij Fiorentina steken op gelijkspel

FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.

12 minuten geleden
1. FC Köln neemt na slechte reeks afscheid van coach Kwasniok

KEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.

13 minuten geleden
Dokter zesde Nederlandse atlete met wereldtitel indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.

1 uur geleden
Manchester City klopt Arsenal en wint League Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.

3 uur geleden
PSV kan na verlies bij Telstar titel ook volgend duel niet pakken

VELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.

4 uur geleden
Feyenoord en Ajax spelen gelijk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).

6 uur geleden
FC Utrecht stijgt na winst tegen Go Ahead naar de zevende plaats

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.

6 uur geleden