Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weghorst probeert moed er na 'tikkie' in te houden bij Oranje

Weghorst probeert moed er na 'tikkie' in te houden bij Oranje

BERLIJN (ANP) - Niemand van het Nederlands elftal draaide er na de pijnlijke nederlaag tegen Oostenrijk op het EK (3-2) omheen. In de catacomben van het Olympiastadion vielen harde woorden. Ook Wout Weghorst zag van alles misgaan, maar de spits probeerde als een van de eersten ook alweer de knop om te zetten.

"Wat je niet dood maakt, maakt je sterker, zeg ik altijd", sprak Weghorst, die in de 72e minuut inviel en drie minuten later de assist gaf bij de 2-2 van Memphis Depay. "Natuurlijk is dit wel een 'tikkie' en hadden we liever een positief resultaat behaald, maar het gevoel is bij mij niet zo veranderd. Of je nu als eerste of derde doorgaat, maakt niet zoveel uit. Het toernooi gaat nu pas beginnen."

Weghorst schrok van het begin van Oranje. "Zeker de eerste helft waren we toch wel onherkenbaar. Het was niet goed, gewoon slecht", aldus de aanvaller, die niet vond dat Nederland niet goed voorbereid was op het spel van Oostenrijk. "Ik vond ze bij vlagen zelfs wat minder druk zetten dan dat ze normaal doen. Bij momenten bleven ze in balbezit iets compacter, maar uiteindelijk spelen ze wel met een bepaalde intensiteit natuurlijk. Op voorhand weet je wel een beetje wat je te wachten staat. Ik denk dat de nadruk veel meer moet liggen op wat je zelf doet en dat we moeten kijken naar wat we vandaag zelf niet goed hebben gedaan."

Ondermaatse prestatie

Bondscoach Ronald Koeman slachtofferde middenvelder Joey Veerman nog in de eerste helft en sprak zijn ploeg tijdens de rust streng toe. Kort na rust maakte Cody Gakpo gelijk. Ook na de 2-1 van Romano Schmid, via Stefan de Vrij, kwam Oranje via de 46e interlandtreffer van Depay terug.

"De 2-2 was een goede goal. Op dat moment kwamen we denk ik ook beter in de wedstrijd. We creëerden meer kansen en hadden meer controle. We hadden toen best wel een goed gevoel. We wilden eerste worden in de groep, dus gingen vol voor de 3-2", analyseerde Weghorst, die het doelpunt juist aan de andere kant zag vallen. "Vanuit een counter was het raak. Als je speelt op de manier zoals we toen deden, met druk naar voren en volle bak erop, dan moet je zorgen dat je ook op die manier het veld compact houdt. Dat hebben we denk ik niet goed gedaan. Als team was het in defensief opzicht niet goed genoeg. We waren veel te kwetsbaar en mogen niet zo vaak in de problemen komen zoals vandaag gebeurde."

Weghorst denkt te weten waar nog winst te halen is. "We hebben een elftal met heel veel kwaliteiten en individuele kwaliteiten. Daar hoeven we denk ik niet over te praten. Beleving, energie, duels, intensiteit, dat moet je ook aan de dag leggen. Daar moeten we kritisch naar kijken. Het was een ondermaatse prestatie, maar we moeten ook niet te negatief zijn."

Meer uit Voetbal

Marokko en Noorwegen spelen gelijk in laatste WK-oefenduel

HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.

6 uur geleden
Van Nistelrooij na prettige familieomstandigheden bij Oranje

WHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.

6 uur geleden
Koeman vindt het lastig om ver weg van zijn zieke vrouw te zijn

WHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."

7 uur geleden
Oranje start grotendeels met beoogd basisteam tegen Oezbekistan

WHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.

7 uur geleden
Feyenoord ontslaat trainer Van Persie na ruim een jaar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.

8 uur geleden
Deen Eriksen zakt weer in elkaar op het veld, maar maakt het goed

ODENSE (ANP/RTR) - Voetballer Christian Eriksen is opnieuw in elkaar gezakt. Dat gebeurde tijdens de interland tussen Denemarken en Oekraïne in Odense. Eriksen is bij bewustzijn en maakt het, gezien de omstandigheden, goed, meldt de Deense voetbalbond.

8 uur geleden
Braziliaan Wesley mist WK door blessure, Ederson vervangt hem

NEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.

10 uur geleden