Weghorst: Oranje kan met goed gevoel naar EK
ENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst wilde na afloop van de overwinning tegen Georgië (3-0) niet te veel over zichzelf praten. Maar de aanvaller van Oranje kon moeilijk om zijn eigen rol in het oefenduel in Enschede heen. Hij maakte zijn eerste doelpunt voor het Nederlands elftal. Uit een slim passje van Memphis Depay schoot Weghorst in de 55e minuut fraai raak (2-0). Na afloop werd zijn naam nog lang gescandeerd in het stadion.
"Dat is super natuurlijk. Dat zijn mooie momenten voor een voetballer", sprak hij glunderend bij de NOS. "Het was ook een belangrijke goal in deze wedstrijd. Het was een perfecte bal van Memphis, met een perfecte snelheid. En ik sta daar om die bal af te maken. Maar het moet niet om mij gaan. Het gaat om het team en ik denk dat we met een goed en positief gevoel nu naar het EK gaan. We waren er allemaal echt op gebrand op een goede wedstrijd neer te zetten en dat is wel gelukt, denk ik."
Volgens Weghorst krijgen de spelers steeds meer vat op de manier waarop bondscoach Frank de Boer wil spelen met Oranje. "We hebben een relatief nieuw systeem opgepakt en daar hebben we even aan moeten wennen. Maar we trainen er veel op en kijken er ook kritisch naar wat beter kan. We zijn ons heel erg bewust van de dingen waarmee we bezig zijn. Het ging echt al stukken beter dan tegen Schotland."
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
8 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
8 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
9 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
9 uur geleden