Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weghorst op tijd fit voor thuisduel van Ajax met Excelsior

Weghorst op tijd fit voor thuisduel van Ajax met Excelsior

AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst kan zaterdag met Ajax tegen Excelsior spelen. "Hij heeft de afgelopen dagen voluit getraind en is fit", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie op sportpark De Toekomst van de club uit Amsterdam.

Weghorst haakte vorige week geblesseerd af in de aanloop naar de interlands van het Nederlands elftal tegen Polen en Litouwen. De 33-jarige spits scoorde dit seizoen zesmaal voor Ajax in de Eredivisie. Voor de geblesseerde Steven Berghuis komt het duel met Excelsior te vroeg. Grim wist vrijdag voor de training nog niet of Owen Wijndal en Lucas Rosa zaterdag in actie kunnen komen in de Johan Cruijff ArenA. Kasper Dolberg is nog niet klaar voor een basisplaats, maar kan invallen.

Grim is de tijdelijke opvolger van de ontslagen John Heitinga. Met hem op de bank verloor Ajax twee weken geleden bij FC Utrecht (2-1). De voormalige doelman verwacht dat hij tot de winterstop het eerste elftal van Ajax leidt. Want de huidige nummer 4 van de Eredivisie gaat eerst op zoek naar een technisch directeur, die vervolgens een hoofdtrainer aanstelt. "Uiteindelijk is er ook naar mij gecommuniceerd dat ik tot de winterstop de leiding heb", vertelde hij. "Hoe zeker dat is? Het blijft ook voetbal, dat weten we allemaal. We gaan ervan uit dat het tot de winterstop is. Dan zien we wel weer."

Adviezen Van Gaal

Louis van Gaal, adviseur van Ajax, denkt dat zijn club binnen twee of drie jaar weer succesvol is als zijn adviezen worden opgevolgd. Hij vertelde ook dat de beleidsmakers van Ajax afwijken van zijn adviezen. Grim was de tweede doelman in de selectie van Louis van Gaal die in 1995 de Champions League en Wereldbeker won. "Ik heb Louis de afgelopen week niet gesproken", zei hij. "Het is nu vooral hoe Fred Grim het wil doen. Na de komst van een interim-trainer moet er iets gebeuren", zei Grim over zijn huidige rol. "Het is niet alleen een poppetje vervangen. Dan sla je de plank mis. Tijdens besprekingen of trainingen moet er iets anders. Ik ben tevreden over de laatste trainingen."

Grim heeft er met Denny Landzaat een nieuwe assistent bij. "Naast John Heitinga zijn ook Marcel Keizer en Frank Peereboom vertrokken. Dan ga je kijken met wie je hebt samengewerkt en met wie je een bepaald gevoel hebt. En naar iemand die beschikbaar is. Denny beweegt goed door de groep en legt makkelijk contact met de jongens."

Meer uit Voetbal

PSV mikt na uitbreiding op stadion met 52.000 tot 58.500 plaatsen

EINDHOVEN (ANP) - PSV wil het Philips Stadion voor 2030 flink uitbreiden. De regerend landskampioen uit Eindhoven mikt op een capaciteit van 52.000 tot 58.500 plaatsen. De koploper van de Eredivisie kan nu maximaal 35.000 fans tijdens thuisduels toelaten.

34 minuten geleden
Galatasaray eist vergoeding van Liverpool voor blessure Lang

ISTANBUL (ANP/DPA) - Galatasaray eist van de UEFA een schadevergoeding voor de blessure die Noa Lang woensdag heeft opgelopen in het verloren uitduel met Liverpool in de Champions League (4-0). De aanvaller van het Nederlands elftal raakte met een duim bekneld tussen twee reclameborden en heeft zich laten opereren aan een diepe snee in zijn duim.

35 minuten geleden
Einde seizoen voor geblesseerde PEC-aanvaller Shoretire

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle kan de laatste maanden van het voetbalseizoen niet meer beschikken over Shola Shoretire. De 22-jarige Engelse aanvaller, die wordt gehuurd van PAOK Saloniki, heeft dinsdag tijdens een training een knieblessure opgelopen. Dat meldt PEC Zwolle donderdag.

2 uur geleden
Aanvoerder Kemper vertrekt aan einde seizoen bij NAC Breda

BREDA (ANP) - Boy Kemper neemt aan het einde van het seizoen afscheid van NAC Breda. De aanvoerder wil zijn aflopende contract niet verlengen en staat open voor een buitenlands avontuur.

2 uur geleden
Senegalese voetbalbond maakt definitieve stap naar CAS

DAKAR (ANP/AFP) - De Senegalese voetbalbond gaat definitief naar sporttribunaal CAS nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup heeft ontnomen. Dat heeft voorzitter Abdoulaye Fall donderdag op een persconferentie gezegd.

2 uur geleden
Lang geopereerd aan diepe snijwond in duim na duel met Liverpool

LIVERPOOL (ANP/DPA) - Galatasaray-aanvaller Noa Lang heeft woensdagavond in het verloren Champions League-duel bij Liverpool (4-0) een diepe snijwond in een duim opgelopen. De 26-jarige international van Oranje ondergaat donderdagochtend in Liverpool een operatie, meldt de Turkse club.

8 uur geleden
Liverpool na ruime zege op Galatasaray weer tegen PSG

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.

20 uur geleden