Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weghorst net op tijd fit voor heldenrol: dit zijn de mooiste

Weghorst net op tijd fit voor heldenrol: dit zijn de mooiste

AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst deed zondag voor Ajax wat hij in het verleden al vaker presteerde in het shirt van Oranje. De 32-jarige spits kwam tegen FC Groningen van de bank en hielp zijn ploeg in de laatste minuten aan een zege (3-1). "Dit zijn wel de mooiste invalbeurten", zei hij na afloop.

Weghorst viel in de 84e minuut in bij een 1-1-stand. Hij kopte in de eerste minuut van de blessuretijd een voorzet van Anton Gaaei binnen voor de 2-1, waarna hij Chuba Akpom in staat stelde om de 3-1 te maken. De international, die afgelopen week kampte met een hamstringblessure, legde na afloop uit dat het eigenlijk niet de bedoeling was om te spelen tegen Groningen.

"Het was een beetje kantje boord", vertelde Weghorst bij ESPN. "Ik heb vorige week heel hard gewerkt om het te redden. Er was nog wat twijfel, maar toen heb ik gezegd: laten we het doen. Als het niet nodig is, dan speel ik niet en anders speel ik de laatste tien, vijftien minuten. Toevallig kwam dat laatste uit."

Weghorst was door de blessure ook niet opgenomen door bondscoach Ronald Koeman voor de aankomende interlands in de Nations League tegen Hongarije en Duitsland. "Ik heb er met Koeman over gesproken. Omdat het tot aan donderdag onzeker was of ik zou spelen, hebben we de keuze gemaakt om de interlands niet te doen en te zorgen dat ik op goede sterkte kom. Dan ben ik er de volgende keer weer bij, zei hij", aldus Weghorst.

Meer uit Sport

Verhoeven krijgt ook een herkansing als hij verliest van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."

47 minuten geleden
Belg Segaert wint twaalfde rit Giro na late aanval

NOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.

3 uur geleden
Roland Garros 'zal niet toegeven' na onvrede over prijzengeld

PARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.

4 uur geleden
MotoGP-coureur Álex Márquez voorlopig uitgeschakeld door breuken

BARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.

6 uur geleden
Griekspoor en Van de Zandschulp ontlopen toptennissers in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.

6 uur geleden
Lamens buigt voor Poolse en mist hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft zich niet geplaatst voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlandse speelster verloor in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi; ze boog na twee lange sets voor de Poolse Maja Chwalinska: 6-7 (4) 5-7.

7 uur geleden
Amerikaan Zheng houdt De Jong uit hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van Roland Garros. De Nederlander verloor in de laatste kwalificatieronde in twee sets van de Amerikaan Michael Zheng: 5-7 3-6. Dat is een tegenvaller voor De Jong, die de afgelopen twee edities van het grandslamtoernooi op het Parijse gravel de tweede ronde van het hoofdtoernooi wist te bereiken.

8 uur geleden