Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weghorst net op tijd fit voor heldenrol: dit zijn de mooiste

Weghorst net op tijd fit voor heldenrol: dit zijn de mooiste

AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst deed zondag voor Ajax wat hij in het verleden al vaker presteerde in het shirt van Oranje. De 32-jarige spits kwam tegen FC Groningen van de bank en hielp zijn ploeg in de laatste minuten aan een zege (3-1). "Dit zijn wel de mooiste invalbeurten", zei hij na afloop.

Weghorst viel in de 84e minuut in bij een 1-1-stand. Hij kopte in de eerste minuut van de blessuretijd een voorzet van Anton Gaaei binnen voor de 2-1, waarna hij Chuba Akpom in staat stelde om de 3-1 te maken. De international, die afgelopen week kampte met een hamstringblessure, legde na afloop uit dat het eigenlijk niet de bedoeling was om te spelen tegen Groningen.

"Het was een beetje kantje boord", vertelde Weghorst bij ESPN. "Ik heb vorige week heel hard gewerkt om het te redden. Er was nog wat twijfel, maar toen heb ik gezegd: laten we het doen. Als het niet nodig is, dan speel ik niet en anders speel ik de laatste tien, vijftien minuten. Toevallig kwam dat laatste uit."

Weghorst was door de blessure ook niet opgenomen door bondscoach Ronald Koeman voor de aankomende interlands in de Nations League tegen Hongarije en Duitsland. "Ik heb er met Koeman over gesproken. Omdat het tot aan donderdag onzeker was of ik zou spelen, hebben we de keuze gemaakt om de interlands niet te doen en te zorgen dat ik op goede sterkte kom. Dan ben ik er de volgende keer weer bij, zei hij", aldus Weghorst.

Meer uit Sport

Picnic PostNL met vijf Nederlandse wielrenners naar Giro d'Italia

DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".

1 uur geleden
Chinees Wu (22) op een na jongste wereldkampioen snooker

SHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.

2 uur geleden
Nederlandse waterpolosters verliezen van VS bij World Cup

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.

15 uur geleden
Wielrenster Bossuyt wint tweede etappe Vuelta Femenina

SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.

18 uur geleden
Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

22 uur geleden
Onderzoek: 1 op de 3 sporters ervaart grensoverschrijdend gedrag

ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.

22 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

1 dag geleden