
Weghorst net op tijd fit voor heldenrol: dit zijn de mooiste
AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst deed zondag voor Ajax wat hij in het verleden al vaker presteerde in het shirt van Oranje. De 32-jarige spits kwam tegen FC Groningen van de bank en hielp zijn ploeg in de laatste minuten aan een zege (3-1). "Dit zijn wel de mooiste invalbeurten", zei hij na afloop.
Weghorst viel in de 84e minuut in bij een 1-1-stand. Hij kopte in de eerste minuut van de blessuretijd een voorzet van Anton Gaaei binnen voor de 2-1, waarna hij Chuba Akpom in staat stelde om de 3-1 te maken. De international, die afgelopen week kampte met een hamstringblessure, legde na afloop uit dat het eigenlijk niet de bedoeling was om te spelen tegen Groningen.
"Het was een beetje kantje boord", vertelde Weghorst bij ESPN. "Ik heb vorige week heel hard gewerkt om het te redden. Er was nog wat twijfel, maar toen heb ik gezegd: laten we het doen. Als het niet nodig is, dan speel ik niet en anders speel ik de laatste tien, vijftien minuten. Toevallig kwam dat laatste uit."
Weghorst was door de blessure ook niet opgenomen door bondscoach Ronald Koeman voor de aankomende interlands in de Nations League tegen Hongarije en Duitsland. "Ik heb er met Koeman over gesproken. Omdat het tot aan donderdag onzeker was of ik zou spelen, hebben we de keuze gemaakt om de interlands niet te doen en te zorgen dat ik op goede sterkte kom. Dan ben ik er de volgende keer weer bij, zei hij", aldus Weghorst.
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - Branko Mitrovic is aangesteld als bondscoach van de Nederlandse waterpolomannen, maakte de KNZB vrijdag bekend. De 42-jarige Montenegrijn is de opvolger van Harry van der Meer die hij sinds 2019 assisteerde. Mitrovic heeft een contract tot en met 2028 getekend. Blagoje Ivovic, eveneens uit Montenegro, wordt zijn assistent.
22 minuten geledenLILLE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt uit naar een nieuwe tweestrijd tussen hem en Jonas Vingegaard in de Tour de France. De beide rivalen troffen elkaar dit jaar alleen in het Critérium du Dauphiné, maar de Sloveen van UAE Team Emirates weet wat hij kan verwachten. "Jonas is wellicht de beste klimmer van de wereld", klonk het tijdens een persconferentie in Lille, waar de Tour zaterdag begint.
14 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen gaat niet in op zijn toekomst in de Formule 1 en een mogelijke overgang van Red Bull naar Mercedes. "Ik heb er niets over te zeggen. Anderen verzinnen verhalen en dat moeten ze zelf weten, maar ik heb er niks mee", zei hij tegen de verzamelde pers op het circuit van Silverstone, waar dit weekend de Britse grand prix wordt verreden.
15 uur geledenLILLE (ANP) - Mathieu van der Poel gaat voor de vijfde keer van start in de Tour de France en hoopt het gevoel van het eerste jaar terug te vinden. Toen was zijn zege op de Mûr-de-Bretagne, die hem de gele trui opleverde, zijn "mooiste herinnering aan de Tour". Het routeschema biedt nieuwe kansen. "Ik heb minder goede ervaringen, maar sta hier zeker niet met tegenzin aan de start", vertelde hij in de Opéra van Lille, zaterdag startplaats van de 112e editie.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft met bijna speels gemak de derde ronde bereikt van Wimbledon. De zevenvoudig winnaar van het Londense grandslamtoernooi rekende in de tweede ronde in drie sets af met de Brit Daniel Evans: 6-3 6-2 6-0. De 38-jarige Serviër had amper twee uur nodig om zich te ontdoen van de huidige nummer 154 van de wereld. Het was zijn 99e zege op het gras van Wimbledon.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is voor het derde jaar op rij uitgeschakeld in de tweede ronde op Wimbledon. Net als in 2023 moest de 29-jarige Nederlander zijn meerdere erkennen in de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina (26). De speler uit Málaga won met 6-1 4-6 6-3 7-6 (5).
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Het NK wielrennen vindt in 2028 plaats in Valkenburg. De Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie (KNWU) laat weten dan 100 jaar te bestaan en ter gelegenheid van dit jubileum de nationale wegwedstrijden te organiseren rond de Cauberg en Valkenburg.
20 uur geleden