Weghorst net op tijd fit voor heldenrol: dit zijn de mooiste
AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst deed zondag voor Ajax wat hij in het verleden al vaker presteerde in het shirt van Oranje. De 32-jarige spits kwam tegen FC Groningen van de bank en hielp zijn ploeg in de laatste minuten aan een zege (3-1). "Dit zijn wel de mooiste invalbeurten", zei hij na afloop.
Weghorst viel in de 84e minuut in bij een 1-1-stand. Hij kopte in de eerste minuut van de blessuretijd een voorzet van Anton Gaaei binnen voor de 2-1, waarna hij Chuba Akpom in staat stelde om de 3-1 te maken. De international, die afgelopen week kampte met een hamstringblessure, legde na afloop uit dat het eigenlijk niet de bedoeling was om te spelen tegen Groningen.
"Het was een beetje kantje boord", vertelde Weghorst bij ESPN. "Ik heb vorige week heel hard gewerkt om het te redden. Er was nog wat twijfel, maar toen heb ik gezegd: laten we het doen. Als het niet nodig is, dan speel ik niet en anders speel ik de laatste tien, vijftien minuten. Toevallig kwam dat laatste uit."
Weghorst was door de blessure ook niet opgenomen door bondscoach Ronald Koeman voor de aankomende interlands in de Nations League tegen Hongarije en Duitsland. "Ik heb er met Koeman over gesproken. Omdat het tot aan donderdag onzeker was of ik zou spelen, hebben we de keuze gemaakt om de interlands niet te doen en te zorgen dat ik op goede sterkte kom. Dan ben ik er de volgende keer weer bij, zei hij", aldus Weghorst.
Meer uit Sport
ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
4 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiƫrs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeƫn en curling krijgen juist meer geld.
19 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
19 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
21 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
23 uur geledenSTUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
1 dag geleden