Weghorst net op tijd fit voor heldenrol: dit zijn de mooiste
AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst deed zondag voor Ajax wat hij in het verleden al vaker presteerde in het shirt van Oranje. De 32-jarige spits kwam tegen FC Groningen van de bank en hielp zijn ploeg in de laatste minuten aan een zege (3-1). "Dit zijn wel de mooiste invalbeurten", zei hij na afloop.
Weghorst viel in de 84e minuut in bij een 1-1-stand. Hij kopte in de eerste minuut van de blessuretijd een voorzet van Anton Gaaei binnen voor de 2-1, waarna hij Chuba Akpom in staat stelde om de 3-1 te maken. De international, die afgelopen week kampte met een hamstringblessure, legde na afloop uit dat het eigenlijk niet de bedoeling was om te spelen tegen Groningen.
"Het was een beetje kantje boord", vertelde Weghorst bij ESPN. "Ik heb vorige week heel hard gewerkt om het te redden. Er was nog wat twijfel, maar toen heb ik gezegd: laten we het doen. Als het niet nodig is, dan speel ik niet en anders speel ik de laatste tien, vijftien minuten. Toevallig kwam dat laatste uit."
Weghorst was door de blessure ook niet opgenomen door bondscoach Ronald Koeman voor de aankomende interlands in de Nations League tegen Hongarije en Duitsland. "Ik heb er met Koeman over gesproken. Omdat het tot aan donderdag onzeker was of ik zou spelen, hebben we de keuze gemaakt om de interlands niet te doen en te zorgen dat ik op goede sterkte kom. Dan ben ik er de volgende keer weer bij, zei hij", aldus Weghorst.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven doet op 23 mei in Egypte een gooi naar de wereldtitel boksen in de categorie zwaargewicht. Verhoeven neemt het op tegen regerend wereldkampioen Oleksandr Usyk. Dat meldt de organisatie van het evenement.
2 uur geledenWENEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde duel in de WK-kwalificatie gewonnen. De ploeg van bondscoach Johan Roijakkers versloeg Oostenrijk in Wenen met 81-71. Bij rust stond Oranje al met 40-34 voor.
2 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor is voor de zesde keer in zijn carrière doorgedrongen tot de finale van een ATP-toernooi. De nummer 25 van de wereldranglijst was in Dubai met 7-5 7-6 (6) te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Andrej Roeblev. De Nederlander blesseerde zich aan het einde van de eerste set, maar kon alsnog doorspelen.
4 uur geledenPRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.
9 uur geledenBELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
1 dag geleden