Weghorst mist nog competitieduel met Wolfsburg na besmetting
WOLFSBURG (ANP) - Wout Weghorst ontbreekt ook zaterdag nog wanneer VfL Wolfsbrug het in de Bundesliga opneemt tegen Bayer Leverkusen. De Nederlandse aanvaller testte vorige week positief op het coronavirus en miste daardoor het duel met RB Salzburg in de Champions League en de competitiewedstrijd tegen Freiburg. Beide duels gingen verloren, waarna de club zondag trainer Mark van Bommel ontsloeg.
Diens opvolger Florian Kohfeldt bevestigde dat Weghorst, die eerder in cryptische termen zijn twijfel uitsprak over het nut van vaccineren, zaterdag nog ontbreekt. "Maar de kans is groot dat Wout er dinsdag tegen Salzburg weer bij is", aldus de nieuwe trainer, die een goede indruk had gekregen van zijn selectie. "Om het elftal hoef je je geen zorgen te maken wat betreft de mentaliteit", zei hij donderdag bij zijn officiële presentatie. "Ik heb een ploeg aangetroffen die volgens mij intact is en alleen een bepaalde oriëntatie nodig heeft over de speelstijl."
Wolfsburg trok Kohfeldt dinsdag aan nadat de club acht officiële duels op rij niet had gewonnen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.
58 minuten geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
11 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
11 uur geleden