Weghorst met 'juiste mindset' steeds belangrijker voor Oranje
HAMBURG (ANP) - Wout Weghorst had anderhalve week geleden in de oefenwedstrijd tegen Canada (4-0) een minuut nodig om als invaller te scoren en in het eerste pouleduel met Polen (2-1) op het EK was het zondag na twee minuten al raak.
Bondscoach Ronald Koeman was met de snelle Donyell Malen en Jeremie Frimpong en de sterke Brian Brobbey al te spreken over de vele aanvallende wisselmogelijkheden bij Oranje. Met Weghorst, die vorige week maandag als invaller ook al doel trof tegen IJsland (4-0), heeft hij er op het juiste moment een belangrijk wapen bij.
"Gaandeweg mijn carrière heb ik wel geleerd dat dit een kwaliteit van mij is", vertelde de 31-jarige Weghorst met een grote glimlach in het Volksparkstadion in Hamburg. "Een juiste 'mindset' is van onschatbare waarde. Een bepaalde overtuigingsdrang, dat is gewoon mooi. De hele week loop je op de training rond met maar één doel in je hoofd. Dat je het verschil maakt in zo'n wedstrijd."
'Ons toernooi'
De vorige bondscoach Louis van Gaal werkte met een plan B en een plan C. Als een wedstrijd bij Oranje op slot zat, kwam eerst Luuk de Jong in de ploeg en als dat nog niet genoeg was ook Weghorst. Beide kopspecialisten werden vooral door de lucht gezocht. Weghorst was op die manier bijvoorbeeld trefzeker in de kwartfinale tegen Argentinië op het WK van twee jaar terug in Qatar, waarna hij na een slim genomen vrije trap van Teun Koopmeiners ook nog de 2-2 binnen werkte.
Weghorst is nu ook over de grond van waarde bij het Nederlands elftal, leerde de voorbije twee weken. Tegen IJsland scoorde hij met een stiftje en tegen de Canadezen met zijn linkervoet uit de draai.
"Natuurlijk kun je dit doelpunt niet vergelijken met die gelijkmaker tegen Argentinië. Dit is nog maar de eerste wedstrijd, we moeten ook niet te euforisch doen", aldus Weghorst, die zijn treffer uitbundig vierde, eerst met de spelers van Oranje en na afloop ook met de vele meegereisde fans. "Dit hoeft niet mijn toernooi te worden. Laat het ons toernooi maar worden. Als Nederlands elftal, dat we echt iets moois neer gaan zetten."
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Pep Guardiola is toe aan zijn duizendste wedstrijd als coach. De Spaanse trainer van Manchester City bereikt dat magische aantal zondag tegen Liverpool. "Liverpool is onze grootste rivaal, dus ik kan me geen betere wedstrijd wensen om deze mijlpaal te vieren", zei hij tegen verslaggevers.
13 uur geledenLISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.
15 uur geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.
16 uur geleden