Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weghorst met 'juiste mindset' steeds belangrijker voor Oranje

Weghorst met 'juiste mindset' steeds belangrijker voor Oranje

HAMBURG (ANP) - Wout Weghorst had anderhalve week geleden in de oefenwedstrijd tegen Canada (4-0) een minuut nodig om als invaller te scoren en in het eerste pouleduel met Polen (2-1) op het EK was het zondag na twee minuten al raak.

Bondscoach Ronald Koeman was met de snelle Donyell Malen en Jeremie Frimpong en de sterke Brian Brobbey al te spreken over de vele aanvallende wisselmogelijkheden bij Oranje. Met Weghorst, die vorige week maandag als invaller ook al doel trof tegen IJsland (4-0), heeft hij er op het juiste moment een belangrijk wapen bij.

"Gaandeweg mijn carrière heb ik wel geleerd dat dit een kwaliteit van mij is", vertelde de 31-jarige Weghorst met een grote glimlach in het Volksparkstadion in Hamburg. "Een juiste 'mindset' is van onschatbare waarde. Een bepaalde overtuigingsdrang, dat is gewoon mooi. De hele week loop je op de training rond met maar één doel in je hoofd. Dat je het verschil maakt in zo'n wedstrijd."

'Ons toernooi'

De vorige bondscoach Louis van Gaal werkte met een plan B en een plan C. Als een wedstrijd bij Oranje op slot zat, kwam eerst Luuk de Jong in de ploeg en als dat nog niet genoeg was ook Weghorst. Beide kopspecialisten werden vooral door de lucht gezocht. Weghorst was op die manier bijvoorbeeld trefzeker in de kwartfinale tegen Argentinië op het WK van twee jaar terug in Qatar, waarna hij na een slim genomen vrije trap van Teun Koopmeiners ook nog de 2-2 binnen werkte.

Weghorst is nu ook over de grond van waarde bij het Nederlands elftal, leerde de voorbije twee weken. Tegen IJsland scoorde hij met een stiftje en tegen de Canadezen met zijn linkervoet uit de draai.

"Natuurlijk kun je dit doelpunt niet vergelijken met die gelijkmaker tegen Argentinië. Dit is nog maar de eerste wedstrijd, we moeten ook niet te euforisch doen", aldus Weghorst, die zijn treffer uitbundig vierde, eerst met de spelers van Oranje en na afloop ook met de vele meegereisde fans. "Dit hoeft niet mijn toernooi te worden. Laat het ons toernooi maar worden. Als Nederlands elftal, dat we echt iets moois neer gaan zetten."

Meer uit Voetbal

De Jong met 293 duels recordhouder van Nederlandse Barça-spelers

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.

5 uur geleden
Manchester City neemt koppositie over na nipte zege bij Burnley

BURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.

6 uur geleden
Bayern München bereikt finale van Duitse beker

LEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.

6 uur geleden
Telstar boekt tegen Sparta belangrijke zege in degradatiestrijd

VELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.

7 uur geleden
Feyenoord-coach Van Persie heeft Bos terug in duel met Groningen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.

7 uur geleden
Paris Saint-Germain ruimer aan kop na zege op Nantes

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.

8 uur geleden
Duitse international Gnabry niet op tijd fit voor WK voetbal

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.

10 uur geleden