Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weghorst met 'juiste mindset' steeds belangrijker voor Oranje

Weghorst met 'juiste mindset' steeds belangrijker voor Oranje

HAMBURG (ANP) - Wout Weghorst had anderhalve week geleden in de oefenwedstrijd tegen Canada (4-0) een minuut nodig om als invaller te scoren en in het eerste pouleduel met Polen (2-1) op het EK was het zondag na twee minuten al raak.

Bondscoach Ronald Koeman was met de snelle Donyell Malen en Jeremie Frimpong en de sterke Brian Brobbey al te spreken over de vele aanvallende wisselmogelijkheden bij Oranje. Met Weghorst, die vorige week maandag als invaller ook al doel trof tegen IJsland (4-0), heeft hij er op het juiste moment een belangrijk wapen bij.

"Gaandeweg mijn carrière heb ik wel geleerd dat dit een kwaliteit van mij is", vertelde de 31-jarige Weghorst met een grote glimlach in het Volksparkstadion in Hamburg. "Een juiste 'mindset' is van onschatbare waarde. Een bepaalde overtuigingsdrang, dat is gewoon mooi. De hele week loop je op de training rond met maar één doel in je hoofd. Dat je het verschil maakt in zo'n wedstrijd."

'Ons toernooi'

De vorige bondscoach Louis van Gaal werkte met een plan B en een plan C. Als een wedstrijd bij Oranje op slot zat, kwam eerst Luuk de Jong in de ploeg en als dat nog niet genoeg was ook Weghorst. Beide kopspecialisten werden vooral door de lucht gezocht. Weghorst was op die manier bijvoorbeeld trefzeker in de kwartfinale tegen Argentinië op het WK van twee jaar terug in Qatar, waarna hij na een slim genomen vrije trap van Teun Koopmeiners ook nog de 2-2 binnen werkte.

Weghorst is nu ook over de grond van waarde bij het Nederlands elftal, leerde de voorbije twee weken. Tegen IJsland scoorde hij met een stiftje en tegen de Canadezen met zijn linkervoet uit de draai.

"Natuurlijk kun je dit doelpunt niet vergelijken met die gelijkmaker tegen Argentinië. Dit is nog maar de eerste wedstrijd, we moeten ook niet te euforisch doen", aldus Weghorst, die zijn treffer uitbundig vierde, eerst met de spelers van Oranje en na afloop ook met de vele meegereisde fans. "Dit hoeft niet mijn toernooi te worden. Laat het ons toernooi maar worden. Als Nederlands elftal, dat we echt iets moois neer gaan zetten."

Meer uit Voetbal

Girona en Real Mallorca degraderen op slotdag uit La Liga

GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.

3 uur geleden
Kane leidt Bayern naar eerste Duitse bekerwinst sinds 2020

BERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.

4 uur geleden
Oranje-international De Vrij geblesseerd naar de kant bij Inter

BOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.

4 uur geleden
Iran verplaatst basiskamp tijdens WK van VS naar Mexico

ANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.

4 uur geleden
Voetbalster Brugts wint tweede Champions League met FC Barcelona

OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.

7 uur geleden
Hull City promoveert naar Premier League na zege op Middlesbrough

LONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.

7 uur geleden
Willem II promoveert na zege via strafschoppen op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.

7 uur geleden