Weghorst met 'juiste mindset' steeds belangrijker voor Oranje
HAMBURG (ANP) - Wout Weghorst had anderhalve week geleden in de oefenwedstrijd tegen Canada (4-0) een minuut nodig om als invaller te scoren en in het eerste pouleduel met Polen (2-1) op het EK was het zondag na twee minuten al raak.
Bondscoach Ronald Koeman was met de snelle Donyell Malen en Jeremie Frimpong en de sterke Brian Brobbey al te spreken over de vele aanvallende wisselmogelijkheden bij Oranje. Met Weghorst, die vorige week maandag als invaller ook al doel trof tegen IJsland (4-0), heeft hij er op het juiste moment een belangrijk wapen bij.
"Gaandeweg mijn carrière heb ik wel geleerd dat dit een kwaliteit van mij is", vertelde de 31-jarige Weghorst met een grote glimlach in het Volksparkstadion in Hamburg. "Een juiste 'mindset' is van onschatbare waarde. Een bepaalde overtuigingsdrang, dat is gewoon mooi. De hele week loop je op de training rond met maar één doel in je hoofd. Dat je het verschil maakt in zo'n wedstrijd."
'Ons toernooi'
De vorige bondscoach Louis van Gaal werkte met een plan B en een plan C. Als een wedstrijd bij Oranje op slot zat, kwam eerst Luuk de Jong in de ploeg en als dat nog niet genoeg was ook Weghorst. Beide kopspecialisten werden vooral door de lucht gezocht. Weghorst was op die manier bijvoorbeeld trefzeker in de kwartfinale tegen Argentinië op het WK van twee jaar terug in Qatar, waarna hij na een slim genomen vrije trap van Teun Koopmeiners ook nog de 2-2 binnen werkte.
Weghorst is nu ook over de grond van waarde bij het Nederlands elftal, leerde de voorbije twee weken. Tegen IJsland scoorde hij met een stiftje en tegen de Canadezen met zijn linkervoet uit de draai.
"Natuurlijk kun je dit doelpunt niet vergelijken met die gelijkmaker tegen Argentinië. Dit is nog maar de eerste wedstrijd, we moeten ook niet te euforisch doen", aldus Weghorst, die zijn treffer uitbundig vierde, eerst met de spelers van Oranje en na afloop ook met de vele meegereisde fans. "Dit hoeft niet mijn toernooi te worden. Laat het ons toernooi maar worden. Als Nederlands elftal, dat we echt iets moois neer gaan zetten."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
2 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
10 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
22 uur geleden