Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weghorst met 'juiste mindset' steeds belangrijker voor Oranje

Weghorst met 'juiste mindset' steeds belangrijker voor Oranje

HAMBURG (ANP) - Wout Weghorst had anderhalve week geleden in de oefenwedstrijd tegen Canada (4-0) een minuut nodig om als invaller te scoren en in het eerste pouleduel met Polen (2-1) op het EK was het zondag na twee minuten al raak.

Bondscoach Ronald Koeman was met de snelle Donyell Malen en Jeremie Frimpong en de sterke Brian Brobbey al te spreken over de vele aanvallende wisselmogelijkheden bij Oranje. Met Weghorst, die vorige week maandag als invaller ook al doel trof tegen IJsland (4-0), heeft hij er op het juiste moment een belangrijk wapen bij.

"Gaandeweg mijn carrière heb ik wel geleerd dat dit een kwaliteit van mij is", vertelde de 31-jarige Weghorst met een grote glimlach in het Volksparkstadion in Hamburg. "Een juiste 'mindset' is van onschatbare waarde. Een bepaalde overtuigingsdrang, dat is gewoon mooi. De hele week loop je op de training rond met maar één doel in je hoofd. Dat je het verschil maakt in zo'n wedstrijd."

'Ons toernooi'

De vorige bondscoach Louis van Gaal werkte met een plan B en een plan C. Als een wedstrijd bij Oranje op slot zat, kwam eerst Luuk de Jong in de ploeg en als dat nog niet genoeg was ook Weghorst. Beide kopspecialisten werden vooral door de lucht gezocht. Weghorst was op die manier bijvoorbeeld trefzeker in de kwartfinale tegen Argentinië op het WK van twee jaar terug in Qatar, waarna hij na een slim genomen vrije trap van Teun Koopmeiners ook nog de 2-2 binnen werkte.

Weghorst is nu ook over de grond van waarde bij het Nederlands elftal, leerde de voorbije twee weken. Tegen IJsland scoorde hij met een stiftje en tegen de Canadezen met zijn linkervoet uit de draai.

"Natuurlijk kun je dit doelpunt niet vergelijken met die gelijkmaker tegen Argentinië. Dit is nog maar de eerste wedstrijd, we moeten ook niet te euforisch doen", aldus Weghorst, die zijn treffer uitbundig vierde, eerst met de spelers van Oranje en na afloop ook met de vele meegereisde fans. "Dit hoeft niet mijn toernooi te worden. Laat het ons toernooi maar worden. Als Nederlands elftal, dat we echt iets moois neer gaan zetten."

Meer uit Voetbal

PSG weer aan kop in Frankrijk na ruime zege bij Nice

NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.

1 uur geleden
PEC Zwolle vergroot degradatiezorgen NAC Breda

ZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.

2 uur geleden
AC Milan houdt druk op koploper Internazionale met zege op Torino

MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.

4 uur geleden
FC Twente herstelt zich na rust en klopt Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.

5 uur geleden
Bayern München wint thuis overtuigend van Union Berlin

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.

5 uur geleden
Liverpool verliest van Brighton door uitblinker Welbeck

BRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.

8 uur geleden
Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

12 uur geleden