Weghorst leidt Wolfsburg langs club van Dost
FRANKFURT (ANP) - Wout Weghorst heeft VfL Wolfsburg naar een overwinning op Eintracht Frankfurt geleid (0-2). De Nederlandse spits opende in de 19e minuut de score, door een schot van Maximilian Arnold slim met zijn hoofd van richting te veranderen. De keeper van Frankfurt was daardoor kansloos.
De Braziliaan João Victor verdubbelde halverwege de tweede helft de voorsprong van Wolfsburg, dat ruim een helft met tien man moest spelen nadat Marcel Tisserand in de laatste minuten voor rust kort achter elkaar twee gele kaarten had gekregen.
Weghorst vierde zijn zesde doelpunt van dit seizoen in de Bundesliga door de bal onder zijn shirt te stoppen. De 27-jarige spits, die dinsdag een half uur mocht meedoen in het Nederlands elftal tijdens de gewonnen EK-kwalificatiewedstrijd tegen Estland (5-0), liet de wereld daarmee weten dat hij vader wordt.
Met twintig punten uit twaalf wedstrijden staat Wolfsburg op de zevende plaats in de Duitse competitie. Frankfurt, de club van spits Bas Dost, heeft drie punten minder.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Harry Kane is dinsdagavond gedeeld recordinternational van het Engelse nationale voetbalelftal geworden. Door zijn basisplaats tegen Tsjechië in de Nations League evenaart de spits het record van 125 interlands van doelman Peter Shilton, die tussen 1970 en 1990 voor de 'Three Lions' speelde.
36 minuten geledenDOETINCHEM (ANP) - Jong Oranje heeft zichzelf alsnog de kans verschaft om zich te plaatsen voor het EK voetbal van 2027 in Albanië en Servië. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger won in Doetinchem de laatste kwalificatiewedstrijd met 4-0 van Jong Bosnië en Herzegovina en eindigde in de poule als tweede, de plek die rechtgeeft op het spelen van een play-off.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft zijn steun uitgesproken voor het Surinaamse voetbalelftal vanwege racistische incidenten tijdens de Nations League-wedstrijd tegen Guatemala. Dat laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond dinsdag weten aan het ANP.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - "Het moment is gekomen. Ik vertrek in vrede. Ik heb alles gegeven." Zo begint Lionel Messi aan een afscheidsboodschap voorafgaand aan zijn laatste wedstrijd in het shirt van Argentinië. De 39-jarige Messi, die door velen wordt beschouwd als de beste voetballer aller tijden, speelt in de nacht van dinsdag op woensdag in het Estadio Monumental in Buenos Aires zijn afscheidswedstrijd tegen Benin.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA zou een speler van Congo hebben laten meespelen op het WK en in kwalificatiewedstrijden, terwijl hij niet speelgerechtigd was. Dat meldt Le Monde dinsdag op basis van documenten die zijn ingezien door de Franse krant. Het zou gaan om doelman Lionel Mpasi (32), die in Franse jeugdelftallen heeft gespeeld. Mpasi zou het proces van overstappen van Frankrijk naar Congo nooit volledig hebben afgerond, waardoor hij niet speelgerechtigd zou zijn geweest voor Congo.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Volgens bondscoach Arjan Veurink leeft er bij de voetbalsters van Oranje "geen enkele vorm van onderschatting" voor de WK-kwalificatieduels met Hongarije. De nummer 45 van de wereld is de laagstgerangschikte tegenstander voor de 'Leeuwinnen' onder Veurink. "Wij nemen het uiterst serieus. Deze wedstrijden gaan erom", zei de coach tijdens een persconferentie in Zeist.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft over afgelopen seizoen een nettowinst van bijna 7 miljoen euro geboekt. Dat blijkt uit het jaarverslag dat de Eindhovense voetbalclub dinsdag openbaar heeft gemaakt. Het eigen vermogen van de landskampioen is gestegen naar 55 miljoen euro.
4 uur geleden