Weghorst leidt Ajax naar zege op NEC
NIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft dankzij twee treffers van Wout Weghorst met 2-1 gewonnen bij NEC. De Amsterdammers passeren door de zege FC Utrecht op de ranglijst en staan tweede met 7 punten minder dan koploper PSV. Utrecht verloor eerder op de dag met 5-2 van PSV.
Weghorst zorgde vlak na de openingstreffer van NEC'er Sontje Hansen voor de gelijkmaker. Aan het begin van de tweede helft maakte de spits van Ajax zijn tweede doelpunt.
Ajax was voor het duel in Nijmegen al tien duels in de Eredivisie ongeslagen en had de toppers tegen Feyenoord en PSV gewonnen. De ploeg van Francesco Farioli ging afgelopen donderdag wel onderuit in de Europa League bij Real Sociedad (2-0).
Spelers
Farioli kon weer beschikken over Weghorst, die afgelopen week ziek in Amsterdam was gebleven, maar miste Brian Brobbey. Ook Ahmetcan Kaplan, Branco van den Boomen en Kristian Hlynsson kregen een basisplek.
NEC begon fel en de spelers van coach Rogier Meijer kregen kansen via Kodai Sano en Sami Ouaissa. Ajax-doelman Remko Pasveer stopte de inzet van Basar Önal, maar was kansloos op de rebound van Hansen. Weghorst maakte twee minuten later gelijk. Hij schoot binnen na een voorzet van Kenneth Taylor. Farioli moest voor de rust Devyne Rensch wisselen die niet meer verder kon.
Weghorst ging al vroeg in de tweede helft opnieuw in de aanval met Taylor, die op het juiste moment was weggelopen en de spits vervolgens van links perfect aanspeelde. Die maakte het vervolgens af.
NEC
NEC deed er daarna alles aan om weer gelijk te komen. Ouaissa en invaller Thomas Ouwejan waren dicht bij een treffer en een kopbal van Dirk Proper na een corner belandde op de lat. Weghorst werd nog gewisseld voor Chuba Akpom, die net als Davy Klaassen de 1-3 op de schoen had, maar niet scoorde. Pasveer redde in blessuretijd nog op een kopbal van Ouwejan.
Ajax kan bij een zege in de inhaalwedstrijd tegen FC Utrecht woensdag PSV naderen tot op vier punten.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Feyenoord heeft zijn goede serie voortgezet met een overwinning op Telstar. De formatie van trainer Giovanni van Bronckhorst won na een zeer vermakelijke wedstrijd met 4-3 in Velsen.
5 uur geledenSEVILLA (ANP) - FC Barcelona heeft ook zijn negende wedstrijd in La Liga gewonnen. De koploper van Spanje was in Sevilla met 5-2 te sterk voor nummer 3 Real Betis.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor eigen publiek met grote cijfers gewonnen van RB Leipzig: 6-1. Luis Díaz was belangrijk voor de thuisploeg met een hattrick. Leipzig won dinsdag nog met 1-0 van PSV in de Champions League.
6 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Internazionale heeft zich herpakt na de thuisnederlaag in de Champions League tegen Club Brugge (3-4). De koploper van de Serie A won het uitduel met Bologna met 3-1.
6 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Tussen de Champions League-wedstrijden tegen Manchester City en FC Barcelona door heeft Paris Saint-Germain een zwaarbevochten 3-1-zege geboekt bij RC Strasbourg. Na een vroege achterstand maakte PSG drie treffers in de slotfase.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz kent in aanloop naar de Champions League-wedstrijd van komende week tegen FC Porto geen zorgen over zijn ploeg. Dat zei de 62-jarige coach na de 2-1-nederlaag in de Eredivisie bij ADO Den Haag, voor de camera van ESPN.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PSV heeft met een 2-1-nederlaag bij ADO Den Haag punten verspeeld in de Eredivisie. De ploeg van trainer Peter Bosz speelde ruim een helft met een man minder. Sven Mijnans, maker van de openingstreffer, werd bij een Eindhovense voorsprong met twee keer geel weggestuurd. Juho Kilo zorgde voor de gelijkmaker. Matěj Šín maakte vlak voor het laatste fluitsignaal de winnende treffer voor ADO.
8 uur geleden