Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weghorst leidt Ajax naar zege op NEC

Weghorst leidt Ajax naar zege op NEC

NIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft dankzij twee treffers van Wout Weghorst met 2-1 gewonnen bij NEC. De Amsterdammers passeren door de zege FC Utrecht op de ranglijst en staan tweede met 7 punten minder dan koploper PSV. Utrecht verloor eerder op de dag met 5-2 van PSV.

Weghorst zorgde vlak na de openingstreffer van NEC'er Sontje Hansen voor de gelijkmaker. Aan het begin van de tweede helft maakte de spits van Ajax zijn tweede doelpunt.

Ajax was voor het duel in Nijmegen al tien duels in de Eredivisie ongeslagen en had de toppers tegen Feyenoord en PSV gewonnen. De ploeg van Francesco Farioli ging afgelopen donderdag wel onderuit in de Europa League bij Real Sociedad (2-0).

Spelers

Farioli kon weer beschikken over Weghorst, die afgelopen week ziek in Amsterdam was gebleven, maar miste Brian Brobbey. Ook Ahmetcan Kaplan, Branco van den Boomen en Kristian Hlynsson kregen een basisplek.

NEC begon fel en de spelers van coach Rogier Meijer kregen kansen via Kodai Sano en Sami Ouaissa. Ajax-doelman Remko Pasveer stopte de inzet van Basar Önal, maar was kansloos op de rebound van Hansen. Weghorst maakte twee minuten later gelijk. Hij schoot binnen na een voorzet van Kenneth Taylor. Farioli moest voor de rust Devyne Rensch wisselen die niet meer verder kon.

Weghorst ging al vroeg in de tweede helft opnieuw in de aanval met Taylor, die op het juiste moment was weggelopen en de spits vervolgens van links perfect aanspeelde. Die maakte het vervolgens af.

NEC

NEC deed er daarna alles aan om weer gelijk te komen. Ouaissa en invaller Thomas Ouwejan waren dicht bij een treffer en een kopbal van Dirk Proper na een corner belandde op de lat. Weghorst werd nog gewisseld voor Chuba Akpom, die net als Davy Klaassen de 1-3 op de schoen had, maar niet scoorde. Pasveer redde in blessuretijd nog op een kopbal van Ouwejan.

Ajax kan bij een zege in de inhaalwedstrijd tegen FC Utrecht woensdag PSV naderen tot op vier punten.

Meer uit Voetbal

Makkelie en Gözübüyük fluiten Champions League-duels

ZEIST (ANP) - Twee van de vier Champions League-duels van komende dinsdag hebben een Nederlandse scheidsrechter. Danny Makkelie fluit vanaf 18.45 uur Nederlandse tijd het duel uit de tussenronde tussen Galatasaray en Juventus. Serdar Gözübüyük is vanaf 21.00 uur de arbiter bij Borussia Dortmund - Atalanta. Bij dat duel in Duitsland fungeert Pol van Boekel als videoscheidsrechter.

5 minuten geleden
Liverpool verslaat Brighton en staat in achtste finale FA Cup

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.

11 uur geleden
Real Madrid scoort vier keer tegen Real Sociedad

MADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.

11 uur geleden
Karlsson helpt FC Utrecht aan tweede zege binnen vier dagen

GRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.

11 uur geleden
Ajax verslaat Fortuna Sittard en ziet Zintsjenko uitvallen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.

12 uur geleden
Ronaldo keert met doelpunt terug bij Al Nassr

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).

14 uur geleden
AZ draait bij Excelsior in blessuretijd achterstand om in zege

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.

14 uur geleden