Weghorst leidt Ajax naar zege op NEC
NIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft dankzij twee treffers van Wout Weghorst met 2-1 gewonnen bij NEC. De Amsterdammers passeren door de zege FC Utrecht op de ranglijst en staan tweede met 7 punten minder dan koploper PSV. Utrecht verloor eerder op de dag met 5-2 van PSV.
Weghorst zorgde vlak na de openingstreffer van NEC'er Sontje Hansen voor de gelijkmaker. Aan het begin van de tweede helft maakte de spits van Ajax zijn tweede doelpunt.
Ajax was voor het duel in Nijmegen al tien duels in de Eredivisie ongeslagen en had de toppers tegen Feyenoord en PSV gewonnen. De ploeg van Francesco Farioli ging afgelopen donderdag wel onderuit in de Europa League bij Real Sociedad (2-0).
Spelers
Farioli kon weer beschikken over Weghorst, die afgelopen week ziek in Amsterdam was gebleven, maar miste Brian Brobbey. Ook Ahmetcan Kaplan, Branco van den Boomen en Kristian Hlynsson kregen een basisplek.
NEC begon fel en de spelers van coach Rogier Meijer kregen kansen via Kodai Sano en Sami Ouaissa. Ajax-doelman Remko Pasveer stopte de inzet van Basar Önal, maar was kansloos op de rebound van Hansen. Weghorst maakte twee minuten later gelijk. Hij schoot binnen na een voorzet van Kenneth Taylor. Farioli moest voor de rust Devyne Rensch wisselen die niet meer verder kon.
Weghorst ging al vroeg in de tweede helft opnieuw in de aanval met Taylor, die op het juiste moment was weggelopen en de spits vervolgens van links perfect aanspeelde. Die maakte het vervolgens af.
NEC
NEC deed er daarna alles aan om weer gelijk te komen. Ouaissa en invaller Thomas Ouwejan waren dicht bij een treffer en een kopbal van Dirk Proper na een corner belandde op de lat. Weghorst werd nog gewisseld voor Chuba Akpom, die net als Davy Klaassen de 1-3 op de schoen had, maar niet scoorde. Pasveer redde in blessuretijd nog op een kopbal van Ouwejan.
Ajax kan bij een zege in de inhaalwedstrijd tegen FC Utrecht woensdag PSV naderen tot op vier punten.
Meer uit Voetbal
EAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
3 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
5 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
10 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
17 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
17 uur geleden