Weghorst leidt Ajax naar zege op NEC
NIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft dankzij twee treffers van Wout Weghorst met 2-1 gewonnen bij NEC. De Amsterdammers passeren door de zege FC Utrecht op de ranglijst en staan tweede met 7 punten minder dan koploper PSV. Utrecht verloor eerder op de dag met 5-2 van PSV.
Weghorst zorgde vlak na de openingstreffer van NEC'er Sontje Hansen voor de gelijkmaker. Aan het begin van de tweede helft maakte de spits van Ajax zijn tweede doelpunt.
Ajax was voor het duel in Nijmegen al tien duels in de Eredivisie ongeslagen en had de toppers tegen Feyenoord en PSV gewonnen. De ploeg van Francesco Farioli ging afgelopen donderdag wel onderuit in de Europa League bij Real Sociedad (2-0).
Spelers
Farioli kon weer beschikken over Weghorst, die afgelopen week ziek in Amsterdam was gebleven, maar miste Brian Brobbey. Ook Ahmetcan Kaplan, Branco van den Boomen en Kristian Hlynsson kregen een basisplek.
NEC begon fel en de spelers van coach Rogier Meijer kregen kansen via Kodai Sano en Sami Ouaissa. Ajax-doelman Remko Pasveer stopte de inzet van Basar Önal, maar was kansloos op de rebound van Hansen. Weghorst maakte twee minuten later gelijk. Hij schoot binnen na een voorzet van Kenneth Taylor. Farioli moest voor de rust Devyne Rensch wisselen die niet meer verder kon.
Weghorst ging al vroeg in de tweede helft opnieuw in de aanval met Taylor, die op het juiste moment was weggelopen en de spits vervolgens van links perfect aanspeelde. Die maakte het vervolgens af.
NEC
NEC deed er daarna alles aan om weer gelijk te komen. Ouaissa en invaller Thomas Ouwejan waren dicht bij een treffer en een kopbal van Dirk Proper na een corner belandde op de lat. Weghorst werd nog gewisseld voor Chuba Akpom, die net als Davy Klaassen de 1-3 op de schoen had, maar niet scoorde. Pasveer redde in blessuretijd nog op een kopbal van Ouwejan.
Ajax kan bij een zege in de inhaalwedstrijd tegen FC Utrecht woensdag PSV naderen tot op vier punten.
Meer uit Voetbal
KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Aziatische voetbalbond (AFC) heeft verklaard dat het "solidair" is met de UEFA en de CONCACAF over hun afwijzing van het commercialiseringsplan van de FIFA. De AFC dreigde echter niet met een boycot van de FIFA-competities, zoals de Europese bond donderdag wel deed. Na de aankondiging van de boycot door de UEFA wees de Noord-Amerikaanse voetbalbond CONCACAF het voorstel eveneens af.
53 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Topadviseur Carlos Cordeiro van FIFA-voorzitter Gianni Infantino stapt op na het voorstel een belang in het WK voetbal te verkopen. Dat staat in een verklaring van de 70-jarige Amerikaan die op X is verspreid. Cordeiro had naar eigen zeggen niets met de plannen van doen en wil er niets mee te maken hebben. "Een slechte deal voor de FIFA-landen en een slechte deal voor het voetbal", noemde de adviseur van Infantino de voornemens.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB is niet van mening veranderd door de reactie van de FIFA op de kritiek van onder meer de UEFA op het commercialiseringsplan van de wereldvoetbalbond. "Ons standpunt blijft onverminderd hetzelfde", liet een woordvoerder van de KNVB vrijdag aan het ANP weten.
2 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - De beroemde Italiaanse voetballer van AC Milan Franco Baresi is op 66-jarige leeftijd overleden. Zijn club heeft dit vrijdag bekendgemaakt: "Milan rouwt om het overlijden van Franco Baresi, die, net als zijn shirt met nummer 6, voor altijd een onlosmakelijk en fundamenteel onderdeel zal blijven van het DNA en de geschiedenis van de club."
5 uur geledenZÜRICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft ondanks het felle verzet van onder meer de UEFA verklaard door te gaan met zijn commercialiseringsplan. De wereldvoetbalbond sloeg tevens terug naar de critici. "Niemand verkoopt het voetbal", schreef de FIFA in een verklaring. "Dit is iets waar de FIFA nooit op zou ingaan."
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - FC Twente is in de tweede voorronde van de Europa League uitgeschakeld door het Hongaarse Ferencváros. Nadat Twente een week geleden in Enschede met 2-1 had verloren, werd het donderdagavond in Boedapest 2-2.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de derde voorronde van de Conference League bereikt ten koste van het Servische FK Vojvodina. Donderdag werd het in de Johan Cruijff Arena 4-1, nadat de Amsterdammers een week eerder in Servië ook al met 4-1 hadden gewonnen. Vojvodina kwam op voorsprong via Đorđe Crnomarković. Voor Ajax maakte Davy Klaassen de gelijkmaker en scoorde Oscar Gloukh drie keer.
15 uur geleden