Weghorst leert genieten en blijft scoren voor Wolfsburg
WOLFSBURG (ANP) - Wout Weghorst gaat komende week met VfL Wolfsburg vol vertrouwen naar München voor de krachtmeting met Bayern. De 28-jarige spits heeft met zijn ploeg dit seizoen nog altijd niet verloren in de Bundesliga en Weghorst was in de laatste vijf competitieduels steeds trefzeker. "We gaan ongeslagen naar München en verheugen ons enorm op deze wedstrijd", zei de nummer 9, die vrijdagavond met twee doelpunten tegen Eintracht Frankfurt (2-1) weer de grote man was bij Wolfsburg. "We zijn een heel vervelende ploeg om tegen te spelen. Dat willen we ook daar weer bewijzen."
Wolfsburg is net als Bayer Leverkusen, de ploeg van trainer Peter Bosz, dit seizoen nog zonder nederlaag in de Duitse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Oliver Glasner evenaarde tegen Frankfurt een clubrecord. Wolfsburg moest in zes van de elf wedstrijden wel genoegen nemen met een gelijkspel. Weghorst bezorgde de groene brigade met zijn achtste en negende doelpunt van het seizoen de vijfde zege. Alleen de topspitsen Robert Lewandowski (twaalf) en Erling Haaland (tien) maakten meer goals.
"Ik ben altijd iemand geweest met bijgeloof, ik was daar veel mee bezig. Eerst mijn linkerschoen aan en zulke dingen. Maar sinds dit seizoen werk ik met een soort mental coach", zei Weghorst, die al een tijdje geen deel meer uitmaakt van de selectie van Oranje. "Ik heb daar veel mee gepraat. Ik ben iemand die zich altijd voor de volle 100 procent inzet, maar ik heb geleerd om de teugels soms iets meer te laten vieren en te proberen meer van het voetbal te genieten. Ik weet van mezelf dat ik altijd mijn best doe en ik probeer nu meer op mijn talent te vertrouwen. Het gaat geweldig en ik geniet daar met volle teugen van."
Wolfsburg heeft 2 punten achterstand op Bayern München, dat zaterdag tegen 1. FC Union Berlin speelt. Komende woensdag neemt Weghorst het met zijn ploeg op tegen de Duitse kampioen en winnaar van de Champions League. "We gaan met de borst vooruit naar München", zegt verdediger Ridle Baku. "We hebben met Wout een super-topscorer. Hij helpt ons steeds aan cruciale doelpunten."
Meer uit Voetbal
BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.
8 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA voert na de groepsfase van het komende WK een extra moment in om gele kaarten te schrappen. Dat moet voorkomen dat meer spelers geschorst worden, nu het toernooi door het hogere aantal deelnemers een extra knock-outronde kent. Na de kwartfinales worden de gele kaarten ook geschrapt, net als tijdens eerdere WK's. Dat melden bronnen aan de Britse omroep BBC en het Duitse persbureau dpa.
8 uur geledenCAGLIARI (ANP) - De 19-jarige Senegalese voetballer Paul Mendy heeft zijn basisdebuut bij de Italiaanse club Cagliari gevierd met het snelste doelpunt van dit seizoen in de Serie A. Hij kopte al na zestien seconden de 1-0 binnen tegen Atalanta. Enkele minuten later werkte hij ook de 2-0 binnen.
20 uur geledenOSLO (ANP/DPA) - De Noorse voetbalbond roept de wereldbond FIFA op de controversiële vredesprijs af te schaffen. Voorzitter Lise Klaveness bekritiseerde in een onlinepersconferentie de invoering van de prijs door FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg hem in december voor het eerst uitgereikt.
22 uur geleden