Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weghorst leert genieten en blijft scoren voor Wolfsburg

Weghorst leert genieten en blijft scoren voor Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Wout Weghorst gaat komende week met VfL Wolfsburg vol vertrouwen naar München voor de krachtmeting met Bayern. De 28-jarige spits heeft met zijn ploeg dit seizoen nog altijd niet verloren in de Bundesliga en Weghorst was in de laatste vijf competitieduels steeds trefzeker. "We gaan ongeslagen naar München en verheugen ons enorm op deze wedstrijd", zei de nummer 9, die vrijdagavond met twee doelpunten tegen Eintracht Frankfurt (2-1) weer de grote man was bij Wolfsburg. "We zijn een heel vervelende ploeg om tegen te spelen. Dat willen we ook daar weer bewijzen."

Wolfsburg is net als Bayer Leverkusen, de ploeg van trainer Peter Bosz, dit seizoen nog zonder nederlaag in de Duitse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Oliver Glasner evenaarde tegen Frankfurt een clubrecord. Wolfsburg moest in zes van de elf wedstrijden wel genoegen nemen met een gelijkspel. Weghorst bezorgde de groene brigade met zijn achtste en negende doelpunt van het seizoen de vijfde zege. Alleen de topspitsen Robert Lewandowski (twaalf) en Erling Haaland (tien) maakten meer goals.

"Ik ben altijd iemand geweest met bijgeloof, ik was daar veel mee bezig. Eerst mijn linkerschoen aan en zulke dingen. Maar sinds dit seizoen werk ik met een soort mental coach", zei Weghorst, die al een tijdje geen deel meer uitmaakt van de selectie van Oranje. "Ik heb daar veel mee gepraat. Ik ben iemand die zich altijd voor de volle 100 procent inzet, maar ik heb geleerd om de teugels soms iets meer te laten vieren en te proberen meer van het voetbal te genieten. Ik weet van mezelf dat ik altijd mijn best doe en ik probeer nu meer op mijn talent te vertrouwen. Het gaat geweldig en ik geniet daar met volle teugen van."

Wolfsburg heeft 2 punten achterstand op Bayern München, dat zaterdag tegen 1. FC Union Berlin speelt. Komende woensdag neemt Weghorst het met zijn ploeg op tegen de Duitse kampioen en winnaar van de Champions League. "We gaan met de borst vooruit naar München", zegt verdediger Ridle Baku. "We hebben met Wout een super-topscorer. Hij helpt ons steeds aan cruciale doelpunten."

Meer uit Voetbal

Titelhouder Arsenal begint met ruime zege aan Premier League

LONDEN (ANP) - Arsenal is overtuigend begonnen aan het nieuwe seizoen in de Premier League. De titelverdediger liet Coventry City, dat na 25 jaar is teruggekeerd op het hoogste niveau in Engeland, met 3-0 kansloos. Oranje-international Jurriën Timber ontbrak bij Arsenal, omdat hij nog niet hersteld is van een liesblessure.

10 uur geleden
FC Emmen en MVV winnen ook derde wedstrijd in eerste divisie

EMMEN (ANP) - FC Emmen en MVV Maastricht hebben ook hun derde competitiewedstrijd van dit seizoen in de eerste divisie gewonnen. Emmen rekende voor eigen publiek af met Jong AZ (3-1) en MVV was in Limburg met 1-0 te sterk voor FC Volendam.

11 uur geleden
Jones verlaat Liverpool na zestien jaar en gaat naar Inter

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Curtis Jones vertrekt na zestien jaar bij Liverpool. De 25-jarige middenvelder ondertekent een contract voor vijf jaar bij de Italiaanse kampioen Internazionale, dat volgens media 35 miljoen euro betaalt.

11 uur geleden
Sjachtar Donetsk speelt Champions League-duels in stadion Chelsea

LONDEN (ANP/AFP) - Sjachtar Donetsk speelt dit seizoen de thuiswedstrijden in het hoofdtoernooi van de Champions League in stadion Stamford Bridge van Chelsea. Dat zijn beide clubs vrijdag overeengekomen.

14 uur geleden
Arsenal neemt Engelse international Konsa over van Aston Villa

LONDEN (ANP/RTR) - Arsenal neemt verdediger Ezri Konsa over van Aston Villa. De 28-jarige international, die deze zomer met Engeland meedeed aan het wereldkampioenschap, ondertekent een meerjarig contract bij de regerend landskampioen uit Londen.

14 uur geleden
SC Cambuur voegt ervaren Belg Maertens (31) aan selectie toe

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur heeft zich versterkt met Mathieu Maertens. De 31-jarige Belgische middenvelder ondertekent bij de Friezen een contract voor een jaar, met een optie voor nog een seizoen.

15 uur geleden
Zware straffen voor Argentijnse voetballers voor wangedrag op WK

ZÜRICH (ANP) - De tuchtcommissie van de FIFA heeft forse straffen uitgedeeld aan de Argentijnse spelers Leandro Paredes en Nahuel Molina voor hun wangedrag tijdens het afgelopen WK voetbal. Ook Thiago Almada en het staflid Roberto Ayala werden bestraft, evenals de Spanjaard Gavi. Dat maakte de FIFA vrijdag bekend.

16 uur geleden