Weghorst leert genieten en blijft scoren voor Wolfsburg
WOLFSBURG (ANP) - Wout Weghorst gaat komende week met VfL Wolfsburg vol vertrouwen naar München voor de krachtmeting met Bayern. De 28-jarige spits heeft met zijn ploeg dit seizoen nog altijd niet verloren in de Bundesliga en Weghorst was in de laatste vijf competitieduels steeds trefzeker. "We gaan ongeslagen naar München en verheugen ons enorm op deze wedstrijd", zei de nummer 9, die vrijdagavond met twee doelpunten tegen Eintracht Frankfurt (2-1) weer de grote man was bij Wolfsburg. "We zijn een heel vervelende ploeg om tegen te spelen. Dat willen we ook daar weer bewijzen."
Wolfsburg is net als Bayer Leverkusen, de ploeg van trainer Peter Bosz, dit seizoen nog zonder nederlaag in de Duitse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Oliver Glasner evenaarde tegen Frankfurt een clubrecord. Wolfsburg moest in zes van de elf wedstrijden wel genoegen nemen met een gelijkspel. Weghorst bezorgde de groene brigade met zijn achtste en negende doelpunt van het seizoen de vijfde zege. Alleen de topspitsen Robert Lewandowski (twaalf) en Erling Haaland (tien) maakten meer goals.
"Ik ben altijd iemand geweest met bijgeloof, ik was daar veel mee bezig. Eerst mijn linkerschoen aan en zulke dingen. Maar sinds dit seizoen werk ik met een soort mental coach", zei Weghorst, die al een tijdje geen deel meer uitmaakt van de selectie van Oranje. "Ik heb daar veel mee gepraat. Ik ben iemand die zich altijd voor de volle 100 procent inzet, maar ik heb geleerd om de teugels soms iets meer te laten vieren en te proberen meer van het voetbal te genieten. Ik weet van mezelf dat ik altijd mijn best doe en ik probeer nu meer op mijn talent te vertrouwen. Het gaat geweldig en ik geniet daar met volle teugen van."
Wolfsburg heeft 2 punten achterstand op Bayern München, dat zaterdag tegen 1. FC Union Berlin speelt. Komende woensdag neemt Weghorst het met zijn ploeg op tegen de Duitse kampioen en winnaar van de Champions League. "We gaan met de borst vooruit naar München", zegt verdediger Ridle Baku. "We hebben met Wout een super-topscorer. Hij helpt ons steeds aan cruciale doelpunten."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona gelooft niet meer in een nieuwe Super League. De kampioen van Spanje heeft zich teruggetrokken uit het project voor een nieuwe voetbalcompetitie die wil concurreren met de Champions League. "We hebben iedereen op de hoogte gesteld dat we ons hebben teruggetrokken", meldt de koploper van La Liga.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De rentree van Alassane Pléa bij PSV laat nog wel even op zich wachten. De Franse aanvaller ondergaat binnenkort een aanvullende operatie die het herstel van zijn knieblessure moet bevorderen.
2 uur geledenKERKRADE (ANP) - Algemeen directeur Jordens Peters baalt van de vuurwerkactie van een groep supporters van Roda JC vrijdagavond in het thuisduel met ADO Den Haag. Daardoor werd de wedstrijd al na 13 seconden voor een kwartier stilgelegd.
5 uur geledenERMOUPOLI (ANP) - Luciano Narsingh maakt het seizoen af bij Hellas Syrou, uitkomend op het tweede niveau van Griekenland. De 35-jarige aanvaller was transfervrij sinds zijn vertrek afgelopen zomer bij Nea Salamis uit Cyprus.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda is na een nieuwe nederlaag naar de laatste plaats in de Eredivisie gezakt. De kwakkelende ploeg van coach Carl Hoefkens verloor in eigen huis van Excelsior met 2-0. NAC speelde het overgrote deel van de wedstrijd met tien man, omdat Rio Hillen in de 12e minuut de rode kaart kreeg. Excelsior nam de drie punten dankbaar aan; het elftal van trainer Ruben den Uil klom naar de tiende plaats.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig geen beroep doen op de Braziliaan Rodrygo. De aanvaller heeft een peesontsteking in zijn rechterhamstring, meldt de Spaanse voetbalclub op zijn website. Real doet geen mededeling over de duur van zijn afwezigheid, maar de aard van de blessure vraagt om een zorgvuldige behandeling.
18 uur geledenRIYAD (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo mist vrijdag ook de thuiswedstrijd van Al Nassr tegen Al Ittihad. Volgens veel media is de Portugese vedette nog steeds teleurgesteld in het staatsinvesteringsfonds PIF uit Saudi-Arabië.
19 uur geleden