Weghorst leert genieten en blijft scoren voor Wolfsburg
WOLFSBURG (ANP) - Wout Weghorst gaat komende week met VfL Wolfsburg vol vertrouwen naar München voor de krachtmeting met Bayern. De 28-jarige spits heeft met zijn ploeg dit seizoen nog altijd niet verloren in de Bundesliga en Weghorst was in de laatste vijf competitieduels steeds trefzeker. "We gaan ongeslagen naar München en verheugen ons enorm op deze wedstrijd", zei de nummer 9, die vrijdagavond met twee doelpunten tegen Eintracht Frankfurt (2-1) weer de grote man was bij Wolfsburg. "We zijn een heel vervelende ploeg om tegen te spelen. Dat willen we ook daar weer bewijzen."
Wolfsburg is net als Bayer Leverkusen, de ploeg van trainer Peter Bosz, dit seizoen nog zonder nederlaag in de Duitse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Oliver Glasner evenaarde tegen Frankfurt een clubrecord. Wolfsburg moest in zes van de elf wedstrijden wel genoegen nemen met een gelijkspel. Weghorst bezorgde de groene brigade met zijn achtste en negende doelpunt van het seizoen de vijfde zege. Alleen de topspitsen Robert Lewandowski (twaalf) en Erling Haaland (tien) maakten meer goals.
"Ik ben altijd iemand geweest met bijgeloof, ik was daar veel mee bezig. Eerst mijn linkerschoen aan en zulke dingen. Maar sinds dit seizoen werk ik met een soort mental coach", zei Weghorst, die al een tijdje geen deel meer uitmaakt van de selectie van Oranje. "Ik heb daar veel mee gepraat. Ik ben iemand die zich altijd voor de volle 100 procent inzet, maar ik heb geleerd om de teugels soms iets meer te laten vieren en te proberen meer van het voetbal te genieten. Ik weet van mezelf dat ik altijd mijn best doe en ik probeer nu meer op mijn talent te vertrouwen. Het gaat geweldig en ik geniet daar met volle teugen van."
Wolfsburg heeft 2 punten achterstand op Bayern München, dat zaterdag tegen 1. FC Union Berlin speelt. Komende woensdag neemt Weghorst het met zijn ploeg op tegen de Duitse kampioen en winnaar van de Champions League. "We gaan met de borst vooruit naar München", zegt verdediger Ridle Baku. "We hebben met Wout een super-topscorer. Hij helpt ons steeds aan cruciale doelpunten."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
2 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
5 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.
6 uur geleden