Weghorst is hersteld en kan voor Oranje tegen Grieken uitkomen
ATHENE (ANP) - Wout Weghorst kan maandagavond voor het Nederlands elftal uitkomen in het belangrijke uitduel met Griekenland in de EK-kwalificatie. "Hij is weer fit en als er geen reactie volgt, dan is hij inzetbaar", zei bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Athene.
Weghorst moest zich vrijdagavond al in de eerste helft van het thuisduel met Frankrijk laten vervangen. De spits van Hoffenheim werd vervangen door Donyell Malen, die een goede indruk maakte in de Johan Cruijff ArenA.
Koeman besloot de namen van zijn basisspelers voor het duel met de Grieken niet prijs te geven. De verwachting is dat hij zijn ploeg van het duel met de Fransen niet veel zal wijzigen. Mogelijk krijgt Mats Wieffer de voorkeur boven Marten de Roon op het middenveld. Weghorst of Malen zal als centrumspits starten.
Verbruggen
Koeman besloot uiteindelijk één basisspeler te verklappen. "Bart Verbruggen zal ons doel verdedigen", zei hij. "Ik vind dat hij het tegen Frankrijk heel goed heeft gedaan. Bart heeft zelfkritiek, maar ik vind dat hij geen schuld had aan beide tegentreffers."
Griekenland won vrijdag met 2-0 bij Ierland en nam daardoor de tweede plek in de poule, achter het inmiddels gekwalificeerde Frankrijk, over van Oranje. Nederland moet maandagavond in Athene minimaal gelijkspelen om de kans op rechtstreekse kwalificatie voor het EK van volgend jaar zomer in Duitsland in eigen hand te houden.
Play-offs
Bij een nederlaag hebben de Grieken volgende maand tegen Frankrijk aan een gelijkspel voldoende voor de tweede plek en dus een ticket voor het EK. In dat geval krijgt Nederland volgend jaar maart nog wel een kans om zich via de play-offs te plaatsen.
Oranje won vorige maand de thuiswedstrijd tegen Griekenland met 3-0.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
3 uur geledenFÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
7 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
1 dag geleden