Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weghorst degradeert met Burnley uit Premier League

Weghorst degradeert met Burnley uit Premier League

BURNLEY (ANP) - Wout Weghorst is met Burnley gedegradeerd uit de Premier League. Burnley verloor de laatste wedstrijd in de Engelse competitie met 2-1 van Newcastle en zakte naar de achttiende plek, dat betekende degradatie. Norwich City en Watford waren al gedegradeerd.

Leeds United, dat de speelronde begon als de nummer 18, won met 2-1 bij Brentford en profiteerde. De ploeg van verdediger Pascal Struijk eindigde met 38 punten als zeventiende en speelt ook volgend jaar op het hoogste niveau.

Burnley kwam met 2-0 achter door twee doelpunten van Callum Wilson. Maxwel Cornet maakte het nog spannend, maar ook met de in de tweede helft ingevallen Weghorst lukte het niet om gelijk te maken.

Weghorst verruilde op de laatste dag van de winterse transferperiode Vfl Wolfsburg voor Burnley. De 29-jarige spits uit Borne moest de club die toen laatste stond in de Premier League aan doelpunten helpen. In twintig competitiewedstrijden scoorde Weghorst twee keer.

Burnley speelde sinds seizoen 2016-2017 in de hoogste Engelse competitie, nadat de ploeg het seizoen ervoor kampioen was geworden in de Championship, het tweede niveau. In seizoen 2017-2018 eindigde Burnley als zevende in de Premier League, het beste resultaat in de historie van de club.

Raphinha bracht Leeds in de tweede helft op voorsprong tegen Brentford. De Londenaren die als dertiende eindigen in het eerste seizoen in de Premier League, maakten het weer spannend door een treffer van Sergi Canos. De Spanjaard moest daarna na twee gele kaarten van het veld. Jack Harrison maakte in blessuretijd de 2-1 voor Leeds, waar Struijk nog inviel.

Meer uit Voetbal

Real Madrid bezorgt FC Barcelona eerste competitienederlaag

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft FC Barcelona in El Clásico de eerste nederlaag van het seizoen in de Spaanse competitie bezorgd. In Camp Nou werd het 2-1 voor de bezoekers uit Madrid. Kylian Mbappé scoorde twee keer voor Real, Raphinha maakte het doelpunt van Barcelona.

1 uur geleden
Frenkie de Jong maakt rentree bij FC Barcelona in El Clásico

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zondagavond zijn eerste minuten van het seizoen gemaakt bij FC Barcelona. Hij maakte in de 74e minuut een invalbeurt in El Clásico tegen Real Madrid bij een stand van 1-1. De Jong kwam nog niet in actie door een knieblessure die hij opliep bij het Nederlands elftal tijdens het WK voetbal van afgelopen zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

1 uur geleden
FC Twente gaat AZ voorbij na overwinning in Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - FC Twente heeft de tiende speelronde van de Eredivisie afgesloten met een overwinning op AZ en is de club uit Alkmaar daarmee voorbijgestoken op de ranglijst. In het AFAS Stadion in Alkmaar werd het 0-2. Twente staat nu vierde met 20 punten, evenveel als nummer 5 AZ en nummer 3 PSV. Feyenoord is de koploper met 24 punten.

2 uur geleden
Bayern weer koploper in Bundesliga na zege bij SC Freiburg

FREIBURG (ANP) - Bayern München heeft dankzij een zege bij SC Freiburg de koppositie in de Bundesliga weer overgenomen van Borussia Dortmund. De Duitse landskampioen, die het in Freiburg moest doen zonder trainer Vincent Kompany, won met 3-1.

5 uur geleden
Ajax wint uitwedstrijd tegen Sparta en klimt naar tweede plaats

ROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft de goede vorm van de zeges op FC Groningen en Atalanta voortgezet met een overwinning bij Sparta Rotterdam. Op Het Kasteel won de ploeg van trainer Míchel Sánchez met 2-1 dankzij treffers van Tolu Arokodare en Abdellah Ouazane. Jens Toornstra scoorde voor Sparta.

6 uur geleden
Doelpuntenmaker Til ziet PSV laatste weken te veel kansen missen

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til zag PSV ook in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord (1-1) veel kansen missen. "Ik maak me pas zorgen als we geen mogelijkheden meer krijgen", zei de aanvallende middenvelder van de titelhouder. "Laten we het erop houden dat het even niet meezit."

7 uur geleden
WK gewichtheffen in 2030 eerste WK in Rusland sinds invasie

LAUSANNE (ANP/RTR) - Moskou is de gastheer van het WK gewichtheffen in 2030. De internationale gewichthefbond IWF heeft als eerste sportbond zondag een wereldkampioenschap toegewezen aan Rusland sinds de Russische invasie van Oekraïne in 2022. De Russische stad Kazan zou de WK zwemmen van 2025 organiseren, maar die titelstrijd werd verplaatst naar Singapore.

7 uur geleden