Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weghorst degradeert met Burnley uit Premier League

Weghorst degradeert met Burnley uit Premier League

BURNLEY (ANP) - Wout Weghorst is met Burnley gedegradeerd uit de Premier League. Burnley verloor de laatste wedstrijd in de Engelse competitie met 2-1 van Newcastle en zakte naar de achttiende plek, dat betekende degradatie. Norwich City en Watford waren al gedegradeerd.

Leeds United, dat de speelronde begon als de nummer 18, won met 2-1 bij Brentford en profiteerde. De ploeg van verdediger Pascal Struijk eindigde met 38 punten als zeventiende en speelt ook volgend jaar op het hoogste niveau.

Burnley kwam met 2-0 achter door twee doelpunten van Callum Wilson. Maxwel Cornet maakte het nog spannend, maar ook met de in de tweede helft ingevallen Weghorst lukte het niet om gelijk te maken.

Weghorst verruilde op de laatste dag van de winterse transferperiode Vfl Wolfsburg voor Burnley. De 29-jarige spits uit Borne moest de club die toen laatste stond in de Premier League aan doelpunten helpen. In twintig competitiewedstrijden scoorde Weghorst twee keer.

Burnley speelde sinds seizoen 2016-2017 in de hoogste Engelse competitie, nadat de ploeg het seizoen ervoor kampioen was geworden in de Championship, het tweede niveau. In seizoen 2017-2018 eindigde Burnley als zevende in de Premier League, het beste resultaat in de historie van de club.

Raphinha bracht Leeds in de tweede helft op voorsprong tegen Brentford. De Londenaren die als dertiende eindigen in het eerste seizoen in de Premier League, maakten het weer spannend door een treffer van Sergi Canos. De Spanjaard moest daarna na twee gele kaarten van het veld. Jack Harrison maakte in blessuretijd de 2-1 voor Leeds, waar Struijk nog inviel.

Meer uit Voetbal

NAC wint gestaakt duel met Heerenveen in leeg Abe Lenstra Stadion

HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.

18 minuten geleden
Politie Nieuw-Zeeland onderzoekt beschuldiging speler Kaapverdië

AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.

6 uur geleden
De Jong vindt titel met Barcelona specialer door zege op Real

BARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.

6 uur geleden
Paris Saint-Germain op drempel van kampioenschap in Ligue 1

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.

15 uur geleden
AC Milan thuis onderuit tegen Atalanta met De Roon

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.

15 uur geleden
De Jong kampioen met FC Barcelona na zege op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.

16 uur geleden
Malen en Rensch bezorgen AS Roma winst bij Parma

PARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.

17 uur geleden