Weghorst degradeert met Burnley uit Premier League
BURNLEY (ANP) - Wout Weghorst is met Burnley gedegradeerd uit de Premier League. Burnley verloor de laatste wedstrijd in de Engelse competitie met 2-1 van Newcastle en zakte naar de achttiende plek, dat betekende degradatie. Norwich City en Watford waren al gedegradeerd.
Leeds United, dat de speelronde begon als de nummer 18, won met 2-1 bij Brentford en profiteerde. De ploeg van verdediger Pascal Struijk eindigde met 38 punten als zeventiende en speelt ook volgend jaar op het hoogste niveau.
Burnley kwam met 2-0 achter door twee doelpunten van Callum Wilson. Maxwel Cornet maakte het nog spannend, maar ook met de in de tweede helft ingevallen Weghorst lukte het niet om gelijk te maken.
Weghorst verruilde op de laatste dag van de winterse transferperiode Vfl Wolfsburg voor Burnley. De 29-jarige spits uit Borne moest de club die toen laatste stond in de Premier League aan doelpunten helpen. In twintig competitiewedstrijden scoorde Weghorst twee keer.
Burnley speelde sinds seizoen 2016-2017 in de hoogste Engelse competitie, nadat de ploeg het seizoen ervoor kampioen was geworden in de Championship, het tweede niveau. In seizoen 2017-2018 eindigde Burnley als zevende in de Premier League, het beste resultaat in de historie van de club.
Raphinha bracht Leeds in de tweede helft op voorsprong tegen Brentford. De Londenaren die als dertiende eindigen in het eerste seizoen in de Premier League, maakten het weer spannend door een treffer van Sergi Canos. De Spanjaard moest daarna na twee gele kaarten van het veld. Jack Harrison maakte in blessuretijd de 2-1 voor Leeds, waar Struijk nog inviel.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft Joshua Zirkzee opgeroepen als vervanger voor de geblesseerde Brian Brobbey. Dat maakte de KNVB een dag na het gelijkspel van Oranje in Amsterdam tegen Duitsland (1-1) bekend. Zirkzee meldt zich vrijdagavond in Zeist bij de selectie.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Ook de bestuursvoorzitters van de hoogste voetbalcompetities in Duitsland, Spanje, Italië en Engeland hebben scherpe kritiek geuit op de FIFA en voorzitter Gianni Infantino. De Zwitser kwam in opspraak door het inmiddels ingetrokken commercialiseringsplan om een deel van de WK-rechten te verkopen aan derden.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/DPA) - De laatste wedstrijd van Lionel Messi voor Argentinië is binnen twee uur uitverkocht. Er waren 80.000 kaartjes beschikbaar voor het vriendschappelijke duel op 6 oktober met Benin in het Estadio Monumental in Buenos Aires.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Bernard Schuiteman aangesteld als nieuwe technisch directeur. De 52-jarige oud-speler komt over van RKC Waalwijk, waar hij nu dezelfde functie vervult. Hij begint op 1 december met zijn werkzaamheden bij de club uit Arnhem.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/DPA) - Het wegvallen van de Duitse international Jamal Musiala tijdens de warming-up voor de wedstrijd in de Nations League tegen het Nederlands elftal had niets te maken met zijn recente onwelwordingen. Dat zei de Duitse bondscoach Jürgen Klopp na het gelijkspel in Amsterdam (1-1).
5 uur geledenSAN JOSÉ (ANP) - Curaçao is de Nations League begonnen met een miraculeuze overwinning bij Costa Rica. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat draaide dankzij drie invallers in het laatste halfuur een achterstand van drie doelpunten om in een 4-3-zege.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oranje-international Cody Gakpo heeft met zijn doelpunt tegen Duitsland in de Nations League (1-1) Rafael van der Vaart geëvenaard. De aanvaller van Liverpool staat nu, net als de voormalig Ajacied, op 25 treffers voor het Nederlands elftal. Gakpo bereikte dat aantal in zijn 55e interland. Van der Vaart kwam in 109 interlands tot 25 doelpunten.
11 uur geleden