Weghorst degradeert met Burnley uit Premier League
BURNLEY (ANP) - Wout Weghorst is met Burnley gedegradeerd uit de Premier League. Burnley verloor de laatste wedstrijd in de Engelse competitie met 2-1 van Newcastle en zakte naar de achttiende plek, dat betekende degradatie. Norwich City en Watford waren al gedegradeerd.
Leeds United, dat de speelronde begon als de nummer 18, won met 2-1 bij Brentford en profiteerde. De ploeg van verdediger Pascal Struijk eindigde met 38 punten als zeventiende en speelt ook volgend jaar op het hoogste niveau.
Burnley kwam met 2-0 achter door twee doelpunten van Callum Wilson. Maxwel Cornet maakte het nog spannend, maar ook met de in de tweede helft ingevallen Weghorst lukte het niet om gelijk te maken.
Weghorst verruilde op de laatste dag van de winterse transferperiode Vfl Wolfsburg voor Burnley. De 29-jarige spits uit Borne moest de club die toen laatste stond in de Premier League aan doelpunten helpen. In twintig competitiewedstrijden scoorde Weghorst twee keer.
Burnley speelde sinds seizoen 2016-2017 in de hoogste Engelse competitie, nadat de ploeg het seizoen ervoor kampioen was geworden in de Championship, het tweede niveau. In seizoen 2017-2018 eindigde Burnley als zevende in de Premier League, het beste resultaat in de historie van de club.
Raphinha bracht Leeds in de tweede helft op voorsprong tegen Brentford. De Londenaren die als dertiende eindigen in het eerste seizoen in de Premier League, maakten het weer spannend door een treffer van Sergi Canos. De Spanjaard moest daarna na twee gele kaarten van het veld. Jack Harrison maakte in blessuretijd de 2-1 voor Leeds, waar Struijk nog inviel.
Meer uit Voetbal
BEIJING (ANP) - De Chinese voetbalbond heeft 73 personen een levenslange schorsing opgelegd wegens matchfixing en corruptie. Onder de bestraften zijn voormalig bondscoach Li Tie en oud-bondsvoorzitter Chen Xuyuan. Ook zijn dertien topclubs bestraft met boetes en puntenaftrek.
21 minuten geledenRABAT (ANP) - De voetbalbond van Afrika CAF heeft hoge boetes uitgedeeld aan de voetbalbond van Senegal en bondscoach Pape Bouna Thiaw voor "onsportief gedrag" tijdens de finale van de Afrika Cup.
1 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari mag drie wedstrijden niet uitkomen voor het Marokkaanse nationale voetbalelftal. De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de PSV'er geschorst voor zijn 'onsportieve gedrag' in de slotfase van de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Saibari pakte de handdoek af van de Senegalese doelman Édouard Mendy en probeerde die te verstoppen. Mendy had die handdoek nodig om zijn keepershandschoenen af te drogen, omdat het hard regende in de finale in Rabat. Marokko verloor de tumultueuze finale na de verlenging.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
10 uur geledenBILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.
11 uur geleden