
Weghorst brult als een leeuw na zijn eerste treffer voor Oranje
ENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst imiteerde een leeuw na zijn eerste treffer voor Oranje in het gewonnen oefenduel met Georgië (3-0), net als in maart toen hij voor VfL Wolfsburg in Bremen scoorde. Toen was hij boos dat bondscoach Frank de Boer hem niet had geselecteerd. Nu was hij de gelukkigste man van Enschede en wijde omgeving.
"Er kwamen tijdens het middageten ploeggenoten naar me toe", vertelde Weghorst na de laatste oefenwedstrijd voor het EK met een brede glimlach op zijn gezicht. "Die vroegen me om nog eens zo te juichen als ik zou scoren. Nou, dat heb ik maar gedaan. Verder was het vooral ontlading."
De 28-jarige Weghorst kon wel janken toen hij in maart was gepasseerd voor de start van het WK-kwalificatietoernooi. De spits huilde tranen van geluk toen hij wel in beeld kwam voor de EK-selectie van Oranje. Wie had dat gedacht toen hij 5 jaar geleden nog bij Heracles voetbalde? Hier had hij altijd zo hard voor gewerkt.
Speciale avond
Weghorst lijkt bij Oranje Luuk de Jong voorbij, na een goed seizoen voor Wolfsburg en 20 competitietreffers in de Bundesliga. Hij concurreert met Donyell Malen om een basisplaats en lijkt voorlopig een streepje voor te hebben op de spits van PSV. "Ik voelde dat het een speciale avond zou worden toen ik wakker werd", zei Weghorst over zijn 2-0 tegen Georgië. "En dat is het geworden."
Scoren voor Oranje, in Enschede nog wel. Nog geen 25 kilometer verwijderd van zijn geboorteplaats Borne, met familie en kind op de tribune. "Woutje in Oranje", zongen de supporters in de Veste. "Iedereen in het land lijkt het Weghorst te gunnen", zei Memphis Depay. "Wij praten veel samen, ook buiten de wedstrijd. Die 2-0 van hem hadden we ook getraind."
Basisplaats
Weghorst in de spits bij Oranje, het is even wennen na centrumaanvallers als Marco van Basten, Dennis Bergkamp, Patrick Kluivert, Ruud van Nistelrooij en Robin van Persie in de nationale ploeg. Weghorst is geen sierlijke aanvaller. "Maar hij werkt voor iedere centimeter", zei De Boer. "En bij een spits gaat het vooral doelpunten. Daarom ben ik blij dat ik nu heb gescoord", zei Weghorst zelf.
De spits van Wolfsburg rekent zich nog niet rijk op weg naar de eerste wedstrijd van komende zondag op het EK tegen Oekraïne. "Ik moet afwachten wat de bondscoach beslist", zei hij over een mogelijke basisplaats. "Wout is een aanspeelpunt en Malen is sneller en zorgt voor een andere dynamiek", zei De Boer over zijn keuze voor de positie naast Depay voorin. "Ik zal mijn keuze ook van de tegenstander laten afhangen."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - PSV zou een akkoord hebben bereikt met Bayern München over de komst van middenvelder Paul Wanner. Volgens verschillende vooraanstaande Duitse en Nederlandse media betaalt de landskampioen zo'n 15 miljoen euro voor het 19-jarige talent. Daarbij zou Bayern een terugkoopoptie hebben bedongen.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-middenvelder Sven Mijnans mist het uitduel met Levski Sofia uit de voorrondes van de Conference League van donderdag. De 25-jarige voormalig speler van Sparta Rotterdam heeft klachten overgehouden aan het competitieduel met FC Volendam (2-2). AZ heeft verdediger Maxim Dekker wel weer terug na een blessure.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV mist middenvelder Joey Veerman zaterdag in het thuisduel met FC Groningen. De 26-jarige Volendammer heeft lichte bovenbeenklachten overgehouden aan de uitwedstrijd tegen FC Twente en werkt daardoor een individueel programma af.
4 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Oranje-international Xavi Simons mag bij een goed bod vertrekken bij RB Leipzig. Dat zei sportief directeur Marcel Schäfer woensdag in het Duitse tijdschrift Sport Bild. De 22-jarige middenvelder, die nog een contract heeft tot medio 2027, zou in de belangstelling staan van Chelsea.
7 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Doelman Fábio van Fluminense heeft volgens zijn club en Braziliaanse media het record van het grootste aantal officiële wedstrijden verbroken. De 44-jarige keeper kwam in het duel met América de Cali in de Copa Sudamericana voor de 1391e keer in actie.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De Professional Footballers' Association heeft aanvaller Mohamed Salah van Liverpool voor de derde keer uitgeroepen tot speler van het jaar in Engeland. Nooit eerder kroonde de spelersvakbond een voetballer drie keer. De 33-jarige Egyptenaar kreeg de prijs eerder in 2018 en 2022. Salah werd met het door Arne Slot getrainde Liverpool kampioen in de Premier League. Hij was goed voor 29 doelpunten en 18 assists.
20 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Olympique Marseille heeft de Franse international Adrien Rabiot op de transferlijst geplaatst. De middenvelder is niet meer gewenst in de Franse havenstad na een ruzie in de kleedkamer met zijn Engelse ploeggenoot Jonathan Rowe. Die vond plaats vrijdag na de eerste competitiewedstrijd van Marseille, die met 1-0 werd verloren van Rennes. Ook Rowe mag vertrekken.
23 uur geleden