Weghorst blij met zege Oranje na eerdere gemiste strafschop
ATHENE (ANP) - Wout Weghorst was opgelucht dat het Nederlands elftal alsnog de zege pakte tegen Griekenland in Athene. De aanvaller miste in de eerste helft zelf een strafschop, maar zag aanvoerder Virgil van Dijk in de slotfase een tweede strafschop wel benutten en Nederland zo heel dicht bij plaatsing voor het EK voetbal van 2024 brengen. "Vanaf het moment dat ik werd gewisseld, zat ik met een zuur gevoel op de bank en hoopte ik dat het toch nog goed zou komen. Het is wel heel lekker als het op het einde dan toch nog gebeurt."
Weghorst was kort en duidelijk over zijn eigen strafschop. "Ik wilde de verantwoordelijkheid nemen in de eerste helft, maar hoef er niet er lang over te praten. Dat was een slechte penalty", zei hij bij de NOS.
De aanvaller legde uit dat Oranje zich had moeten aanpassen aan de lastige omstandigheden in Athene. "Dit is misschien het slechtste veld waarop ik ooit heb gespeeld. Er lagen zelfs steentjes op. Je moet proberen jezelf niet in problemen te brengen, zoals we eerder hebben gedaan. Voetballend verdient het niet de schoonheidsprijs, maar daar heb ik op een moment als dit maling aan."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - Middenvelder Dani Ceballos vertrekt na zeven seizoenen bij Real Madrid. De 29-jarige Spanjaard kondigde zijn afscheid aan op X. Real Madrid bevestigde het vertrek kort daarop.
1 uur geledenVERSAILLES (ANP/RTR) - Voetballer Achraf Hakimi, momenteel met Marokko actief op het WK voetbal, gaat in cassatie tegen een uitspraak die bepaalde dat hij terecht moet staan voor een verkrachtingszaak uit 2023 waarin hij verdachte is. Dat heeft zijn advocaat aan persbureau Reuters bevestigd.
1 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Paul Nuijten gaat na zijn vertrek bij Ajax per direct aan de slag bij FC Dordrecht. De 33-jarige trainer heeft een contract voor twee seizoenen getekend, zo meldt de eerstedivisieclub. Eerder op vrijdag werd bekend dat Ajax "in goed overleg" de samenwerking met Nuijten heeft beëindigd.
2 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Noorwegen begint de derde groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Frankrijk zonder topschutter Erling Haaland. Bondscoach Ståle Solbakken heeft zijn elftal, dat net als Frankrijk al zeker is van de volgende ronde, flink gewijzigd en heeft de spits van Manchester City op de bank gezet en Jørgen Strand Larsen, oud-speler van FC Groningen, in de spits.
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal moet een grootse prestatie leveren als het ten koste van Marokko de achtste finales van het WK wil bereiken. Oranje won sinds de terugkeer van Ronald Koeman als bondscoach begin 2023 geen enkele keer van een landenploeg uit de top 25 van de wereldranglijst. Na de 2-2 in het eerste WK-duel met Japan staat de teller op acht nederlagen en zes gelijke spelen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft afscheid genomen van trainer Paul Nuijten. Het contract van de trainer liep bij Ajax nog tot en met 30 juni 2027, maar is in goed onderling overleg per direct beëindigd, meldt de Amsterdamse club.
3 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Quinten Timber heeft niet de volledige training met het Nederlands elftal afgewerkt. De middenvelder liep eerder dit WK tijdens een training een hersenschudding op en miste daardoor de tweede groepswedstrijd tegen Zweden. Na overleg met de medische staf is besloten om hem af en toe een aangepast programma te laten afwerken.
3 uur geleden