Weghorst begrijpt het sentiment van fans van FC Twente
ENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst kreeg niet wat hij wilde in de uitwedstrijd van Ajax tegen FC Twente (2-2). De spits kon zijn basisplaats niet bekronen met een treffer en werd in de zeventigste minuut gewisseld voor Brian Brobbey, zijn concurrent voor de positie centraal in de aanval bij de club uit de hoofdstad.
De 32-jarige Weghorst werd tijdens de wedstrijd voortdurend uitgefloten door de fanatieke fans van FC Twente, die hem niet zozeer kwalijk namen dat hij voor de club uit Amsterdam had gekozen. Want Ajax is nog steeds een grote club en betaalt ook hogere salarissen dan FC Twente. Maar Weghorst noemde Ajax ook zijn droomclub toen hij werd gepresenteerd in de Johan Cruijff ArenA. Een paar maanden eerder zei hij dat ook over FC Twente.
"Ik begrijp het sentiment ook wel", zei Weghorst over de reactie van het publiek van FC Twente. "Ik zeg altijd dat je meerdere dromen kunt hebben, zo voed ik mijn kinderen ook op. Maar dat ik een speciaal gevoel bij Twente heb, dat is inmiddels wel duidelijk hoop ik. Dat gevoel moest ik nu opzijzetten."
Trainer Francesco Farioli kijkt bij het formeren van zijn basisploeg hoe fit zijn spelers zijn. Daarom speelt Ajax iedere week met andere spelers. Er staat ook bijna wekelijks een andere speler in de spits. Brian Brobbey scoorde donderdag eindelijk weer eens en bereidde twee treffers voor tegen Maccabi Tel Aviv. Hij moest in Enschede toch weer plaatsmaken voor Weghorst, die het ook lastig vindt dat hij na een goede wedstrijd soms toch weer op de bank moet plaatsnemen. "Het is iets nieuws voor mij en niet waar ik in eerste instantie voor kom", erkende Weghorst in de catacomben van het stadion van FC Twente. "Maar het is een bepaalde filosofie en heel eerlijk, het werkt wel. Iedereen is en blijft betrokken."
.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
48 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
49 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
1 uur geledenLUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in Belgiƫ voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.
2 uur geleden