Weghorst begrijpt het sentiment van fans van FC Twente
ENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst kreeg niet wat hij wilde in de uitwedstrijd van Ajax tegen FC Twente (2-2). De spits kon zijn basisplaats niet bekronen met een treffer en werd in de zeventigste minuut gewisseld voor Brian Brobbey, zijn concurrent voor de positie centraal in de aanval bij de club uit de hoofdstad.
De 32-jarige Weghorst werd tijdens de wedstrijd voortdurend uitgefloten door de fanatieke fans van FC Twente, die hem niet zozeer kwalijk namen dat hij voor de club uit Amsterdam had gekozen. Want Ajax is nog steeds een grote club en betaalt ook hogere salarissen dan FC Twente. Maar Weghorst noemde Ajax ook zijn droomclub toen hij werd gepresenteerd in de Johan Cruijff ArenA. Een paar maanden eerder zei hij dat ook over FC Twente.
"Ik begrijp het sentiment ook wel", zei Weghorst over de reactie van het publiek van FC Twente. "Ik zeg altijd dat je meerdere dromen kunt hebben, zo voed ik mijn kinderen ook op. Maar dat ik een speciaal gevoel bij Twente heb, dat is inmiddels wel duidelijk hoop ik. Dat gevoel moest ik nu opzijzetten."
Trainer Francesco Farioli kijkt bij het formeren van zijn basisploeg hoe fit zijn spelers zijn. Daarom speelt Ajax iedere week met andere spelers. Er staat ook bijna wekelijks een andere speler in de spits. Brian Brobbey scoorde donderdag eindelijk weer eens en bereidde twee treffers voor tegen Maccabi Tel Aviv. Hij moest in Enschede toch weer plaatsmaken voor Weghorst, die het ook lastig vindt dat hij na een goede wedstrijd soms toch weer op de bank moet plaatsnemen. "Het is iets nieuws voor mij en niet waar ik in eerste instantie voor kom", erkende Weghorst in de catacomben van het stadion van FC Twente. "Maar het is een bepaalde filosofie en heel eerlijk, het werkt wel. Iedereen is en blijft betrokken."
.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-trainer Arne Slot was lovend over verdediger Ibrahima Konaté na zijn doelpunt en goede spel tegen Newcastle United (4-1-winst). De Fransman zou het Premier League-duel eigenlijk niet spelen omdat zijn vader was overleden, maar hij keerde eerder terug vanwege de vele blessures bij de club.
24 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.
11 uur geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.
11 uur geledenNAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.
14 uur geleden