Weghorst begrijpt het sentiment van fans van FC Twente
ENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst kreeg niet wat hij wilde in de uitwedstrijd van Ajax tegen FC Twente (2-2). De spits kon zijn basisplaats niet bekronen met een treffer en werd in de zeventigste minuut gewisseld voor Brian Brobbey, zijn concurrent voor de positie centraal in de aanval bij de club uit de hoofdstad.
De 32-jarige Weghorst werd tijdens de wedstrijd voortdurend uitgefloten door de fanatieke fans van FC Twente, die hem niet zozeer kwalijk namen dat hij voor de club uit Amsterdam had gekozen. Want Ajax is nog steeds een grote club en betaalt ook hogere salarissen dan FC Twente. Maar Weghorst noemde Ajax ook zijn droomclub toen hij werd gepresenteerd in de Johan Cruijff ArenA. Een paar maanden eerder zei hij dat ook over FC Twente.
"Ik begrijp het sentiment ook wel", zei Weghorst over de reactie van het publiek van FC Twente. "Ik zeg altijd dat je meerdere dromen kunt hebben, zo voed ik mijn kinderen ook op. Maar dat ik een speciaal gevoel bij Twente heb, dat is inmiddels wel duidelijk hoop ik. Dat gevoel moest ik nu opzijzetten."
Trainer Francesco Farioli kijkt bij het formeren van zijn basisploeg hoe fit zijn spelers zijn. Daarom speelt Ajax iedere week met andere spelers. Er staat ook bijna wekelijks een andere speler in de spits. Brian Brobbey scoorde donderdag eindelijk weer eens en bereidde twee treffers voor tegen Maccabi Tel Aviv. Hij moest in Enschede toch weer plaatsmaken voor Weghorst, die het ook lastig vindt dat hij na een goede wedstrijd soms toch weer op de bank moet plaatsnemen. "Het is iets nieuws voor mij en niet waar ik in eerste instantie voor kom", erkende Weghorst in de catacomben van het stadion van FC Twente. "Maar het is een bepaalde filosofie en heel eerlijk, het werkt wel. Iedereen is en blijft betrokken."
.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Ramiz Zerrouki maakt dinsdag weer deel uit van de selectie van FC Twente, dat in de achtste finales van de KNVB-beker op bezoek gaat bij FC Utrecht. De middenvelder werd zaterdag met Algerije uitgeschakeld op de Afrika Cup.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Fred Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax. De interim-coach en de directie van de club hebben dat met elkaar afgesproken, zo weten bronnen bij de club uit de hoofdstad.
5 minuten geledenZEIST (ANP) - Cedric Hatenboer moet een schorsing van twee wedstrijden uitzitten. De middenvelder van Telstar kreeg zondag een rode kaart tijdens de thuiswedstrijd tegen Ajax (2-3) voor een overtreding op Youri Regeer.
4 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Hamburger SV heeft onlangs het dienstverband van sportief directeur Stefan Kuntz beëindigd vanwege beschuldigingen van ernstig wangedrag. Eerder voerde de Bundesliga-club familieomstandigheden aan voor het plotselinge vertrek van de Duitse oud-international.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
19 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
19 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
19 uur geleden