Weghorst begrijpt het sentiment van fans van FC Twente
ENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst kreeg niet wat hij wilde in de uitwedstrijd van Ajax tegen FC Twente (2-2). De spits kon zijn basisplaats niet bekronen met een treffer en werd in de zeventigste minuut gewisseld voor Brian Brobbey, zijn concurrent voor de positie centraal in de aanval bij de club uit de hoofdstad.
De 32-jarige Weghorst werd tijdens de wedstrijd voortdurend uitgefloten door de fanatieke fans van FC Twente, die hem niet zozeer kwalijk namen dat hij voor de club uit Amsterdam had gekozen. Want Ajax is nog steeds een grote club en betaalt ook hogere salarissen dan FC Twente. Maar Weghorst noemde Ajax ook zijn droomclub toen hij werd gepresenteerd in de Johan Cruijff ArenA. Een paar maanden eerder zei hij dat ook over FC Twente.
"Ik begrijp het sentiment ook wel", zei Weghorst over de reactie van het publiek van FC Twente. "Ik zeg altijd dat je meerdere dromen kunt hebben, zo voed ik mijn kinderen ook op. Maar dat ik een speciaal gevoel bij Twente heb, dat is inmiddels wel duidelijk hoop ik. Dat gevoel moest ik nu opzijzetten."
Trainer Francesco Farioli kijkt bij het formeren van zijn basisploeg hoe fit zijn spelers zijn. Daarom speelt Ajax iedere week met andere spelers. Er staat ook bijna wekelijks een andere speler in de spits. Brian Brobbey scoorde donderdag eindelijk weer eens en bereidde twee treffers voor tegen Maccabi Tel Aviv. Hij moest in Enschede toch weer plaatsmaken voor Weghorst, die het ook lastig vindt dat hij na een goede wedstrijd soms toch weer op de bank moet plaatsnemen. "Het is iets nieuws voor mij en niet waar ik in eerste instantie voor kom", erkende Weghorst in de catacomben van het stadion van FC Twente. "Maar het is een bepaalde filosofie en heel eerlijk, het werkt wel. Iedereen is en blijft betrokken."
.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
10 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
14 uur geleden