Weghorst begrijpt het sentiment van fans van FC Twente
ENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst kreeg niet wat hij wilde in de uitwedstrijd van Ajax tegen FC Twente (2-2). De spits kon zijn basisplaats niet bekronen met een treffer en werd in de zeventigste minuut gewisseld voor Brian Brobbey, zijn concurrent voor de positie centraal in de aanval bij de club uit de hoofdstad.
De 32-jarige Weghorst werd tijdens de wedstrijd voortdurend uitgefloten door de fanatieke fans van FC Twente, die hem niet zozeer kwalijk namen dat hij voor de club uit Amsterdam had gekozen. Want Ajax is nog steeds een grote club en betaalt ook hogere salarissen dan FC Twente. Maar Weghorst noemde Ajax ook zijn droomclub toen hij werd gepresenteerd in de Johan Cruijff ArenA. Een paar maanden eerder zei hij dat ook over FC Twente.
"Ik begrijp het sentiment ook wel", zei Weghorst over de reactie van het publiek van FC Twente. "Ik zeg altijd dat je meerdere dromen kunt hebben, zo voed ik mijn kinderen ook op. Maar dat ik een speciaal gevoel bij Twente heb, dat is inmiddels wel duidelijk hoop ik. Dat gevoel moest ik nu opzijzetten."
Trainer Francesco Farioli kijkt bij het formeren van zijn basisploeg hoe fit zijn spelers zijn. Daarom speelt Ajax iedere week met andere spelers. Er staat ook bijna wekelijks een andere speler in de spits. Brian Brobbey scoorde donderdag eindelijk weer eens en bereidde twee treffers voor tegen Maccabi Tel Aviv. Hij moest in Enschede toch weer plaatsmaken voor Weghorst, die het ook lastig vindt dat hij na een goede wedstrijd soms toch weer op de bank moet plaatsnemen. "Het is iets nieuws voor mij en niet waar ik in eerste instantie voor kom", erkende Weghorst in de catacomben van het stadion van FC Twente. "Maar het is een bepaalde filosofie en heel eerlijk, het werkt wel. Iedereen is en blijft betrokken."
.
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
9 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
10 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
10 uur geledenVILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."
11 uur geleden