Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wegenwacht drukker met pechmeldingen door winters weer

Wegenwacht drukker met pechmeldingen door winters weer

DEN HAAG (ANP) - Ook vrijdag heeft de Wegenwacht van de ANWB het drukker dan normaal. Dat meldt een woordvoerder. Op een normale vrijdag zouden er tussen de 3500 en 3800 meldingen binnenkomen, maar de verwachting is nu dat dat aantal deze vrijdag uitkomt op rond de 4500 meldingen. De meeste problemen gaan om accu's die het niet meer doen door het winterse weer.

Het aantal meldingen is hoger door het winterse weer, en door de nasleep van donderdagavond, zegt de woordvoerder. Toen verliep de hulpverlening aan gestrande weggebruikers vooral in het noorden van het land en rondom Alkmaar moeizaam, omdat medewerkers van de pechhulpservice zelf ook last hadden van de weersomstandigheden en daardoor soms stapvoets konden rijden.

Ook vrijdag is het koud en nat, geeft de woordvoerder aan. De wachttijden zijn volgens haar onder controle, maar het duurt langer voor de pechhulp er is dan normaal. "We vragen begrip van leden die met pech staan."

Accucheck

Hoeveel langer de Wegenwacht erover doet om bij een pechgeval te komen, is niet duidelijk. "Dat verschilt ook per regio", zegt de woordvoerder. Dat het langer duurt voordat de pechhulp er is, komt doordat er meer meldingen zijn, maar ook doordat sommige plekken in het land niet even goed bereikbaar zijn door de gladheid. Ook medewerkers van de Wegenwacht moeten daardoor soms langzamer rijden.

Behalve accu's die het niet meer doen, komen er ook meldingen binnen van kapotte ruitenwissers. "Als de voorruit vol sneeuw ligt, hebben mensen de neiging dat er met de ruitenwissers van af te halen. Maar dat gaat in veel gevallen niet goed."

Omdat ook komende nacht in delen van het land vorst wordt verwacht en het momenteel nat is, verwacht de ANWB dat er ook zaterdagochtend meer meldingen dan normaal zullen zijn, vooral doordat accu's het begeven. Zondag gaat de temperatuur fors omhoog. "Accu's kunnen niet heel goed tegen temperatuurverschillen, dus dat kan ook leiden tot problemen. Mochten mensen de mogelijkheid hebben, doe dan een accucheck bij de garage. Zorg dat de conditie van de accu goed is, of dat de accu tijdig wordt vervangen als die niet goed is."

Meer uit Binnenland

Drie aanhoudingen voor rellen rond noodopvang Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft na de rellen rond een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdagavond drie mensen aangehouden. Het gaat om een 28-jarige man uit Huizen en twee minderjarigen uit Kortenhoef en Amersfoort. De Huizenaar wordt verdacht van brandstichting, de minderjarige uit Kortenhoef van geweld tegen een journalist en de politie. De Amersfoorter zou stenen en fakkels hebben gegooid.

2 minuten geleden
Gemeentehuis Loosdrecht schoongemaakt na brandstichting

LOOSDRECHT (ANP) - Schoonmakers zijn woensdagochtend bezig het gemeentehuis van de gemeente Wijdemeren in Loosdrecht schoon te maken, ziet een ANP-verslaggever. Bij het gemeentehuis, waar sinds dinsdag in een vleugel asielzoekers worden opgevangen, werd dinsdagavond brandgesticht.

10 minuten geleden
Gehackt lab beveiligde data niet goed, constateert inspectie

UTRECHT (ANP) - Het laboratorium Clinical Diagnostics had zijn data niet goed genoeg beveiligd toen het vorig jaar werd gehackt. Dat constateert de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd. Cybercriminelen stalen de medische gegevens van honderdduizenden vrouwen die hadden meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker.

18 minuten geleden
Vorig jaar iets meer mensen verdronken dan een jaar eerder

DEN HAAG (ANP) - Het afgelopen jaar zijn 250 Nederlanders verdronken. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat zijn er iets meer dan een jaar eerder; in 2024 verdronken in totaal 245 mensen. In de afgelopen vijf jaar ging het jaarlijks om gemiddeld 235 mensen.

3 uur geleden
Politie gebruikte vorig jaar in meer gevallen geweld

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft vorig jaar meer geweld gebruikt dan het jaar daarvoor. Dat blijkt uit cijfers die woensdag bekend zijn gemaakt. Agenten werden vorig jaar ruim 2,6 miljoen keer ingezet. Bij 25.163 van deze incidenten gebruikte de politie geweld, een stijging van bijna 9 procent. Die is volgens de politie deels te verklaren door de toename van het aantal inzetten.

6 uur geleden
Studie: operatie kind met blindedarmontsteking niet altijd nodig

AMSTERDAM (ANP) - Kinderen met een simpele blindedarmontsteking herstellen in de meeste gevallen goed als ze antibiotica krijgen. Een operatie om de blindedarm te verwijderen is dan niet nodig, concluderen onderzoekers van Amsterdam UMC na een studie onder driehonderd kinderen die werden behandeld in vijftien Nederlandse ziekenhuizen. De ene helft werd direct geopereerd, zoals tot nog toe standaard is, de andere helft kreeg antibiotica.

7 uur geleden
VK repatrieert 10 mensen voor preventieve isolatie om hantavirus

LONDEN (ANP/RTR) - Tien Britse staatsburgers uit afgelegen eilandgebieden, waaronder passagiers van het cruiseschip m/v Hondius, worden naar het Verenigd Koninkrijk overgebracht voor preventieve isolatie. Dat meldt het Britse agentschap voor gezondheidsveiligheid (UKHSA).

7 uur geleden