Wegenwacht drukker met pechmeldingen door winters weer
DEN HAAG (ANP) - Ook vrijdag heeft de Wegenwacht van de ANWB het drukker dan normaal. Dat meldt een woordvoerder. Op een normale vrijdag zouden er tussen de 3500 en 3800 meldingen binnenkomen, maar de verwachting is nu dat dat aantal deze vrijdag uitkomt op rond de 4500 meldingen. De meeste problemen gaan om accu's die het niet meer doen door het winterse weer.
Het aantal meldingen is hoger door het winterse weer, en door de nasleep van donderdagavond, zegt de woordvoerder. Toen verliep de hulpverlening aan gestrande weggebruikers vooral in het noorden van het land en rondom Alkmaar moeizaam, omdat medewerkers van de pechhulpservice zelf ook last hadden van de weersomstandigheden en daardoor soms stapvoets konden rijden.
Ook vrijdag is het koud en nat, geeft de woordvoerder aan. De wachttijden zijn volgens haar onder controle, maar het duurt langer voor de pechhulp er is dan normaal. "We vragen begrip van leden die met pech staan."
Accucheck
Hoeveel langer de Wegenwacht erover doet om bij een pechgeval te komen, is niet duidelijk. "Dat verschilt ook per regio", zegt de woordvoerder. Dat het langer duurt voordat de pechhulp er is, komt doordat er meer meldingen zijn, maar ook doordat sommige plekken in het land niet even goed bereikbaar zijn door de gladheid. Ook medewerkers van de Wegenwacht moeten daardoor soms langzamer rijden.
Behalve accu's die het niet meer doen, komen er ook meldingen binnen van kapotte ruitenwissers. "Als de voorruit vol sneeuw ligt, hebben mensen de neiging dat er met de ruitenwissers van af te halen. Maar dat gaat in veel gevallen niet goed."
Omdat ook komende nacht in delen van het land vorst wordt verwacht en het momenteel nat is, verwacht de ANWB dat er ook zaterdagochtend meer meldingen dan normaal zullen zijn, vooral doordat accu's het begeven. Zondag gaat de temperatuur fors omhoog. "Accu's kunnen niet heel goed tegen temperatuurverschillen, dus dat kan ook leiden tot problemen. Mochten mensen de mogelijkheid hebben, doe dan een accucheck bij de garage. Zorg dat de conditie van de accu goed is, of dat de accu tijdig wordt vervangen als die niet goed is."
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.
1 uur geledenWINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.
2 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich steeds verder uit, meldt de veiligheidsregio. Het vuur springt op meerdere plekken over via boomtoppen.
3 uur geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide ten westen van Eindhoven is nog niet onder controle. Het vuur breidt zich nog uit, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brand heeft een geschatte omvang van ongeveer 500 bij 500 meter.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Natuurbranden zorgden in april al vijf keer voor NL-Alerts, twee meer dan in heel 2025. Dat blijkt uit een ANP-analyse van alle gepubliceerde NL-Alerts in 2026 en 2025.
3 uur geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide bij Eindhoven is aan één kant onder controle, in de buurt van het dorp Wintelre. Daar neemt de rookontwikkeling af. Aan de andere kant is het vuur nog niet onder controle. De brandweer verwacht geen grote uitbreidingen meer, maar denkt nog uren bezig te zijn met blussen. Het nablussen wordt mogelijk nachtwerk, vertelt een woordvoerder.
3 uur geledenWEERT (ANP) - In verschillende delen van Nederland staan donderdag natuurgebieden in brand. In het Gelderse 't Harde brak woensdag een brand uit op een militair oefenterrein. Die brand is donderdag nog niet onder controle gebracht. Inmiddels staat ook een oefenterrein in Weert deels in brand, evenals een stuk van de Oirschotse Heide in Noord-Brabant. Daar waren militairen aan het oefenen toen het vuur ontstond.
4 uur geleden