Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wegenwacht drukker met pechmeldingen door winters weer

Wegenwacht drukker met pechmeldingen door winters weer

DEN HAAG (ANP) - Ook vrijdag heeft de Wegenwacht van de ANWB het drukker dan normaal. Dat meldt een woordvoerder. Op een normale vrijdag zouden er tussen de 3500 en 3800 meldingen binnenkomen, maar de verwachting is nu dat dat aantal deze vrijdag uitkomt op rond de 4500 meldingen. De meeste problemen gaan om accu's die het niet meer doen door het winterse weer.

Het aantal meldingen is hoger door het winterse weer, en door de nasleep van donderdagavond, zegt de woordvoerder. Toen verliep de hulpverlening aan gestrande weggebruikers vooral in het noorden van het land en rondom Alkmaar moeizaam, omdat medewerkers van de pechhulpservice zelf ook last hadden van de weersomstandigheden en daardoor soms stapvoets konden rijden.

Ook vrijdag is het koud en nat, geeft de woordvoerder aan. De wachttijden zijn volgens haar onder controle, maar het duurt langer voor de pechhulp er is dan normaal. "We vragen begrip van leden die met pech staan."

Accucheck

Hoeveel langer de Wegenwacht erover doet om bij een pechgeval te komen, is niet duidelijk. "Dat verschilt ook per regio", zegt de woordvoerder. Dat het langer duurt voordat de pechhulp er is, komt doordat er meer meldingen zijn, maar ook doordat sommige plekken in het land niet even goed bereikbaar zijn door de gladheid. Ook medewerkers van de Wegenwacht moeten daardoor soms langzamer rijden.

Behalve accu's die het niet meer doen, komen er ook meldingen binnen van kapotte ruitenwissers. "Als de voorruit vol sneeuw ligt, hebben mensen de neiging dat er met de ruitenwissers van af te halen. Maar dat gaat in veel gevallen niet goed."

Omdat ook komende nacht in delen van het land vorst wordt verwacht en het momenteel nat is, verwacht de ANWB dat er ook zaterdagochtend meer meldingen dan normaal zullen zijn, vooral doordat accu's het begeven. Zondag gaat de temperatuur fors omhoog. "Accu's kunnen niet heel goed tegen temperatuurverschillen, dus dat kan ook leiden tot problemen. Mochten mensen de mogelijkheid hebben, doe dan een accucheck bij de garage. Zorg dat de conditie van de accu goed is, of dat de accu tijdig wordt vervangen als die niet goed is."

Meer uit Binnenland

Flatgebouw in Hengelo ontruimd om zeer grote brand

HENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.

25 minuten geleden
Slachtoffers steekpartij Ahoy zijn 15 en 23 jaar, dader nog zoek

ROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.

3 uur geleden
Boekensector bedankt Frits Spits met gouden leeslint

HILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

3 uur geleden
Frits Spits neemt afscheid van De Taalstaat: zal u enorm missen

HILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.

3 uur geleden
Grenscontroles zorgden dit jaar voor meer filedruk

DEN HAAG (ANP) - De filedruk, het aantal files en de tijd dat weggebruikers stilstonden, is het afgelopen jaar met 3 procent gestegen vergeleken met 2024. Dat meldt de ANWB op basis van cijfers van TomTom. De stijging komt voornamelijk door grenscontroles in Duitsland. De verkeersbond zag het aantal files aan de oostgrens enorm toenemen.

6 uur geleden
Zorgwijzer ziet kwart minder overstappers door stabiele premies

BARENDRECHT (ANP) - Minder mensen stappen over van zorgverzekering, meldt vergelijkingssite Zorgwijzer. Vermoedelijk komt dat door de premies die veelal gelijk blijven of zelfs licht dalen. Zorgwijzer ziet het aantal Nederlanders dat overstapt met ruim een kwart dalen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.

8 uur geleden
Code geel voor gladheid en mist in groot deel van Nederland

DE BILT (ANP) - Het kan zaterdagochtend glad zijn op de weg. Daarvoor waarschuwt het KNMI. Voor een groot deel van Nederland is code geel afgegeven. Ook omdat het mistig wordt.

9 uur geleden