Wegenwacht drukker met pechmeldingen door winters weer
DEN HAAG (ANP) - Ook vrijdag heeft de Wegenwacht van de ANWB het drukker dan normaal. Dat meldt een woordvoerder. Op een normale vrijdag zouden er tussen de 3500 en 3800 meldingen binnenkomen, maar de verwachting is nu dat dat aantal deze vrijdag uitkomt op rond de 4500 meldingen. De meeste problemen gaan om accu's die het niet meer doen door het winterse weer.
Het aantal meldingen is hoger door het winterse weer, en door de nasleep van donderdagavond, zegt de woordvoerder. Toen verliep de hulpverlening aan gestrande weggebruikers vooral in het noorden van het land en rondom Alkmaar moeizaam, omdat medewerkers van de pechhulpservice zelf ook last hadden van de weersomstandigheden en daardoor soms stapvoets konden rijden.
Ook vrijdag is het koud en nat, geeft de woordvoerder aan. De wachttijden zijn volgens haar onder controle, maar het duurt langer voor de pechhulp er is dan normaal. "We vragen begrip van leden die met pech staan."
Accucheck
Hoeveel langer de Wegenwacht erover doet om bij een pechgeval te komen, is niet duidelijk. "Dat verschilt ook per regio", zegt de woordvoerder. Dat het langer duurt voordat de pechhulp er is, komt doordat er meer meldingen zijn, maar ook doordat sommige plekken in het land niet even goed bereikbaar zijn door de gladheid. Ook medewerkers van de Wegenwacht moeten daardoor soms langzamer rijden.
Behalve accu's die het niet meer doen, komen er ook meldingen binnen van kapotte ruitenwissers. "Als de voorruit vol sneeuw ligt, hebben mensen de neiging dat er met de ruitenwissers van af te halen. Maar dat gaat in veel gevallen niet goed."
Omdat ook komende nacht in delen van het land vorst wordt verwacht en het momenteel nat is, verwacht de ANWB dat er ook zaterdagochtend meer meldingen dan normaal zullen zijn, vooral doordat accu's het begeven. Zondag gaat de temperatuur fors omhoog. "Accu's kunnen niet heel goed tegen temperatuurverschillen, dus dat kan ook leiden tot problemen. Mochten mensen de mogelijkheid hebben, doe dan een accucheck bij de garage. Zorg dat de conditie van de accu goed is, of dat de accu tijdig wordt vervangen als die niet goed is."
Meer uit Binnenland
DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.
22 minuten geledenUSHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.
34 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.
43 minuten geledenIJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.
1 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - De ambulances die eerder woensdagavond van Schiphol waren vertrokken met vermoedelijk een Nederlandse opvarende van het cruiseschip MV Hondius zijn aangekomen bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC), ziet een ANP-fotograaf.
1 uur geleden