
Wegens drugshandel veroordeelde Piet S. moet 19 miljoen betalen
DEN HAAG (ANP) - De wegens drugshandel veroordeelde Piet S. moet 19 miljoen euro betalen aan de Staat. Volgens de rechtbank heeft de 68-jarige S. het geld verdiend met de verkoop van 1000 kilo cocaïne. Het Openbaar Ministerie wilde dat S. 90 miljoen euro zou betalen.
Hij zou dat geld verdiend hebben met de verkoop van in totaal 4600 kilo cocaïne. De rechtbank sprak hem echter vrij van de verkoop van 3600 kilo. Wel moet S. nog eens 82.000 euro aan "onverklaarbare uitgaven" betalen. Daarmee komt het totaalbedrag op 19.082.395 euro.
De rechtbank veroordeelde S. in oktober vorig jaar tot zeventien jaar cel. In de zaak loopt hoger beroep.
Meer uit Binnenland
LEIDEN (ANP) - Bij een afvalwaterzuivering aan de Voorschoterweg in Leiden lekt donderdagochtend biogas. De veiligheidsregio brengt momenteel in kaart waar het gas zich heen verspreidt en maakt een plan om de uitstroom te stoppen.
3 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De man die wordt verdacht van een poging tot chantage van Johnny de Mol, heeft het wrakingsverzoek tegen de rechters in zijn zaak ingetrokken. Dat werd donderdag duidelijk tijdens de zitting bij de rechtbank in Amsterdam.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Als het aan het kabinet ligt, gaan vanaf Lelystad Airport zowel passagiersvliegtuigen als F-35 gevechtsvliegtuigen vliegen. De ministerraad beslist volgens ingewijden volgende week of die week erop over de plannen.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De voormalig persvoorlichter van de Tweede Kamer die door het Openbaar Ministerie wordt verdacht van schending van haar ambtsgeheim door te lekken naar de pers, heeft in de rechtbank in Den Haag een verklaring afgelegd. Daarin blijft ze ontkennen dat zij vertrouwelijke informatie over onderzoek naar oud-Kamervoorzitter Khadija Arib aan journalisten van dagblad NRC heeft gegeven.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De verkeersdrukte rond het World Forum in Den Haag, waar volgende maand de NAVO-top wordt gehouden, is volgens de gemeente "stabiel en beheersbaar". Tijdens de spits is het wel drukker geworden op enkele wegen in de buurt, maar dat was verwacht, meldt de gemeente.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (VRO) ziet dat er nog voldoende huizen zijn gebouwd in het afgelopen kwartaal, ondanks dat het aantal afgegeven nieuwbouwvergunningen is gedaald. Het ministerie zegt dat het "echt slecht nieuws" zou zijn als de daling in het aantal nieuwe bouwvergunningen doorzet. "We moeten daarom goed naar de oorzaken kijken."
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De branchevereniging voor schuldhulpverlening zag vorig jaar het aantal regelingen voor mensen met schulden toenemen. Dat staat in het jaarverslag van de Nederlandse Vereniging voor Volkskrediet (NVVK). Voorzitter Renate Richters zegt zich zorgen te maken "over mensen die zo'n laag inkomen hebben dat ze geen enkele ruimte over hebben om schulden af te lossen".
4 uur geleden