Wegen weer vrij na boerenprotest
BERLIJN (ANP/DPA) - Boeren hebben dinsdag met hun trekkers de Duitse hoofdstad Berlijn nagenoeg lamgelegd. Halverwege de middag leidde de politie de boeren, zoals afgesproken, weer de stad uit. De agrariërs kwamen massaal naar Berlijn om te protesteren tegen het landbouwbeleid van de Duitse regering dat in september werd geïntroduceerd.
Rond het middaguur begon de demonstratie bij de Brandenburger Tor, nabij de Bondsdag in het centrum. In de aanloop daarnaartoe veroorzaakten de boeren opstoppingen in het verkeer en kwam het verkeer in het centrum van Berlijn bijna tot stilstand. Volgens de politie ging het om 5095 tractoren die onder begeleiding door de deelstaat Brandenburg naar Berlijn reden.
De protesten richten zich op aangescherpte regels voor de bescherming van insecten en het milieu en het inperken van het uitrijden van mest ter bescherming van het grondwater. Twee ministers die de menigte toe kwamen spreken werden uitgefloten, omdat ze het overheidsbeleid verdedigden.
Geruïneerd
"Is de boer geruïneerd, dan wordt het eten geïmporteerd", stond op een van de vele meegebrachte spandoeken. "Wij werken graag voor de bevolking, maar alleen voor de juiste prijzen en het gepaste respect", zei een van de demonstranten.
Nederlandse boeren hebben de afgelopen tijd ook meerdere keren geprotesteerd. Ze zijn het niet eens met het huidige stikstofbeleid van de regering. In oktober nog kwamen veel boeren met hun tractoren samen op het Malieveld in Den Haag.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Het Oekraïense parlement heeft Naftogaz-baas Serhi Koretsky aangesteld als nieuwe premier. Eerder deze week stapte Joelia Svyrydenko op als premier, op aangeven van president Volodymyr Zelensky die uit is op een cultuurverandering in zijn kabinet.
6 uur geledenFONTAINEBLEAU (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron is naar Fontainebleau gegaan om brandbestrijders te bedanken die de bosbrand daar blussen. Die brak zondag uit en heeft ruim 2000 hectare bos verwoest. De brand is inmiddels onder controle.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal dit weekend niet afreizen naar de VS, zo maakte zijn kantoor bekend. Netanyahu zou daar de uitvaart van de onlangs overleden conservatieve senator Lindsey Graham bijwonen, maar die is uitgesteld tot het eind van de maand.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Op verschillende plekken in Oekraïne is protest uitgebroken over het ontslag van minister van Defensie Mychajlo Fedorov. Die bevestigde woensdag op te stappen, nadat eerder in verschillende media werd gesuggereerd dat president Volodymyr Zelensky uit was op zijn ontslag. Eerder stapte ook premier Joelia Svyrydenko op, op aangeven van Zelensky.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het Iraanse leger heeft bekendgemaakt dat het donderdag Amerikaanse militaire bases en faciliteiten in Koeweit en Bahrein heeft aangevallen met drones. De aanvallen waren een reactie op nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran.
9 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Het zoeken naar vermisten na het kapseizen en zinken van een toeristenboot in de Baai van San Francisco is stopgezet. Er zijn volgens de autoriteiten waarschijnlijk vier doden gevallen. Het bootongeluk was dinsdag niet ver van het eiland Alcatraz. Er werd een slachtoffer gevonden dat snel overleed, drie vermisten worden verondersteld dood te zijn.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het centrale commando van het Amerikaanse leger, CENTCOM, meldt dat het leger de laatste reeks aanvallen op Iran heeft voltooid. De aanvallen werden uitgevoerd in opdracht van president Donald Trump.
14 uur geleden