Wegen rond Parijs nog relatief rustig, elders wel files
DEN HAAG (ANP) - Op de snelwegen naar Zuid-Europese vakantiebestemmingen, waar deze zaterdag ook veel Nederlanders gebruik van maken, is het in de loop van de ochtend behoorlijk druk geworden, blijkt uit X-berichten van de ANWB. Maar rond Parijs staan minder files dan andere zomers en de opstoppingen zijn er maar kort, aldus een woordvoerster van de ANWB. "Het valt daar heel erg mee. Er staan een paar korte files en er zijn maar weinig problemen."
De ANWB had vakantiegangers eerder opgeroepen de Franse hoofdstad zoveel mogelijk te mijden, in verband met de Olympische Spelen die daar vrijdagavond zijn begonnen.
Elders in Frankrijk moeten automobilisten urenlang aanschuiven op de A7, de Autoroute du Soleil, tussen Lyon en Orange. Ook rond Bordeaux staan flinke files.
Gotthardtunnel
In Oostenrijk loopt het vakantieverkeer op de A8 (Passau-Wels) vertraging op, evenals op de B179 bij de Fernpas en de A10 (Tauern Autobahn) voor Villach. Vanuit Villach is het filerijden bij de Karawankentunnel richting Slovenië.
Voor de Gotthardtunnel in Zwitserland staat het beide kanten op vast, maar vooral richting het zuiden. De wachttijd in die richting is opgelopen tot een uur.
In Italië is het vastgelopen op de A22 tussen Bozen (Bolzano) en Rovereto.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In 7 van de 25 veiligheidsregio's geldt een verhoogd risico op natuurbranden. Dat is te zien op een kaart die de brandweer bijhoudt. De waarschuwing geldt in alle Noord-Hollandse veiligheidsregio's. In twee Zuid-Hollandse en een Limburgse veiligheidsregio geldt ook fase 2.
5 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag twee jaar gevangenisstraf geëist tegen twee vrouwen vanwege zware kindermishandeling in Utrecht. Volgens het OM heeft Karlijn van R. (37) haar minderjarige zoon en dochter stelselmatig mishandeld. Een vriendin van haar, Chantal S. (42), ziet de officier als medeplichtige.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Op dit moment geldt op meer zwemlocaties een waarschuwing voor gezondheidsrisico's, blijkt uit een analyse van het ANP van data van Zwemwater.nl. Bij het vorige peilmoment op vrijdag 12 juni werd op 40 locaties gewaarschuwd vanwege slechte waterkwaliteit. Momenteel gelden er 46 waarschuwingen.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Nederlandse Tanja Gonggrijp is verkozen tot de plaatsvervangend secretaris-generaal van de Raad van Europa. Ze kreeg met 135 stemmen de voorkeur boven de Finse Marja Ruotanen-Bourdages (59 stemmen).
1 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Woensdag en donderdag wordt de luchtkwaliteit in het midden en zuiden van het land volgens het RIVM "slecht" door smog. Op woensdag is de kans op smog het grootst in delen van Flevoland, Utrecht en in het midden en westen van Noord-Brabant en op donderdag ten zuiden van de lijn Leiden-Amersfoort-Apeldoorn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een Nederlandse ambtenaar sluit aan bij een overleg tussen de Europese Commissie en de Taliban, melden ingewijden na berichtgeving van de Volkskrant hierover. Het gaat om een overleg op ambtelijk niveau over het terugsturen van afgewezen Afghaanse asielzoekers. Dinsdag is een delegatie van de Taliban hiervoor naar Brussel afgereisd, meldden meerdere media eerder al.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Komend weekend rijden er in de nacht van zaterdag op zondag en van zondag op maandag geen treinen van en naar Amsterdam Centraal. Overdag rijden op een aantal trajecten van en naar dat station minder treinen, meldt de NS. De beperkingen komen door werkzaamheden van ProRail, dat onder meer nieuwe kabels aanlegt.
2 uur geleden