Wegen rond Parijs nog relatief rustig, elders wel files
DEN HAAG (ANP) - Op de snelwegen naar Zuid-Europese vakantiebestemmingen, waar deze zaterdag ook veel Nederlanders gebruik van maken, is het in de loop van de ochtend behoorlijk druk geworden, blijkt uit X-berichten van de ANWB. Maar rond Parijs staan minder files dan andere zomers en de opstoppingen zijn er maar kort, aldus een woordvoerster van de ANWB. "Het valt daar heel erg mee. Er staan een paar korte files en er zijn maar weinig problemen."
De ANWB had vakantiegangers eerder opgeroepen de Franse hoofdstad zoveel mogelijk te mijden, in verband met de Olympische Spelen die daar vrijdagavond zijn begonnen.
Elders in Frankrijk moeten automobilisten urenlang aanschuiven op de A7, de Autoroute du Soleil, tussen Lyon en Orange. Ook rond Bordeaux staan flinke files.
Gotthardtunnel
In Oostenrijk loopt het vakantieverkeer op de A8 (Passau-Wels) vertraging op, evenals op de B179 bij de Fernpas en de A10 (Tauern Autobahn) voor Villach. Vanuit Villach is het filerijden bij de Karawankentunnel richting Slovenië.
Voor de Gotthardtunnel in Zwitserland staat het beide kanten op vast, maar vooral richting het zuiden. De wachttijd in die richting is opgelopen tot een uur.
In Italië is het vastgelopen op de A22 tussen Bozen (Bolzano) en Rovereto.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - De twee verdachten die maandag werden opgepakt voor betrokkenheid bij het doodsteken van een meisje (14) in Blerick, zijn haar ouders. De moeder zou de dodelijke steekwonden hebben toegebracht. Het OM verdenkt haar van moord dan wel doodslag. De vrouw blijft veertien dagen langer vast.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op het Nederlandse spoor vonden vorig jaar 586 ernstige verstoringen plaats, meldt ProRail in zijn jaarverslag. De spoorbeheerder waarschuwde in november al dat afspraken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft het aantal grote storingen in 2025 niet gehaald zouden worden.
9 uur geledenZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.
10 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.
10 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Rusland stelt zich steeds aanvallender op tegen Europese landen. De oorlog in Oekraïne is daar slechts een onderdeel van. Ook als die eindigt, zal de confrontatie voortduren. Dat stelt de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) donderdag in het jaarverslag van 2025. In dat jaar is ook de Chinese dreiging tegen Nederland en andere westerse landen verbreed en verdiept.
10 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De AIVD heeft vorig jaar veel meer waarschuwingen over gevaarlijke personen of organisaties gedeeld dan in voorafgaande jaren. In 2025 werden zogeheten ambtsberichten 93 keer gedeeld met instanties zoals de politie of gemeenten, tegenover 73 een jaar eerder. Deze cijfers komen uit het jaarverslag 2025, dat de AIVD donderdag presenteert.
10 uur geledenZOETERMEER (ANP) - In de tachtig jaar dat de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) en zijn voorlopers bestaan, was het nationale dreigingsbeeld nog nooit zo ernstig als nu. De nationale veiligheid staat van veel verschillende kanten "langdurig onder druk", stelt AIVD-directeur Simone Smit donderdag op basis van het jaarverslag van afgelopen jaar. Er is sprake van "een veelvoud aan dreigingen die met elkaar samenhangen".
10 uur geleden