Wegen rond Parijs nog relatief rustig, elders wel files
DEN HAAG (ANP) - Op de snelwegen naar Zuid-Europese vakantiebestemmingen, waar deze zaterdag ook veel Nederlanders gebruik van maken, is het in de loop van de ochtend behoorlijk druk geworden, blijkt uit X-berichten van de ANWB. Maar rond Parijs staan minder files dan andere zomers en de opstoppingen zijn er maar kort, aldus een woordvoerster van de ANWB. "Het valt daar heel erg mee. Er staan een paar korte files en er zijn maar weinig problemen."
De ANWB had vakantiegangers eerder opgeroepen de Franse hoofdstad zoveel mogelijk te mijden, in verband met de Olympische Spelen die daar vrijdagavond zijn begonnen.
Elders in Frankrijk moeten automobilisten urenlang aanschuiven op de A7, de Autoroute du Soleil, tussen Lyon en Orange. Ook rond Bordeaux staan flinke files.
Gotthardtunnel
In Oostenrijk loopt het vakantieverkeer op de A8 (Passau-Wels) vertraging op, evenals op de B179 bij de Fernpas en de A10 (Tauern Autobahn) voor Villach. Vanuit Villach is het filerijden bij de Karawankentunnel richting Slovenië.
Voor de Gotthardtunnel in Zwitserland staat het beide kanten op vast, maar vooral richting het zuiden. De wachttijd in die richting is opgelopen tot een uur.
In Italië is het vastgelopen op de A22 tussen Bozen (Bolzano) en Rovereto.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De website waarop lezers kunnen stemmen voor de NS Publieksprijs is woensdagmiddag offline gehaald na waarschuwingen over kwetsbaarheden in programmeertaal PHP. Boekenkoepel CPNB laat weten de website uit voorzorg te hebben gesloten.
9 uur geleden