Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Wegen rond Parijs nog relatief rustig, elders wel files

Wegen rond Parijs nog relatief rustig, elders wel files

DEN HAAG (ANP) - Op de snelwegen naar Zuid-Europese vakantiebestemmingen, waar deze zaterdag ook veel Nederlanders gebruik van maken, is het in de loop van de ochtend behoorlijk druk geworden, blijkt uit X-berichten van de ANWB. Maar rond Parijs staan minder files dan andere zomers en de opstoppingen zijn er maar kort, aldus een woordvoerster van de ANWB. "Het valt daar heel erg mee. Er staan een paar korte files en er zijn maar weinig problemen."

De ANWB had vakantiegangers eerder opgeroepen de Franse hoofdstad zoveel mogelijk te mijden, in verband met de Olympische Spelen die daar vrijdagavond zijn begonnen.

Elders in Frankrijk moeten automobilisten urenlang aanschuiven op de A7, de Autoroute du Soleil, tussen Lyon en Orange. Ook rond Bordeaux staan flinke files.

Gotthardtunnel

In Oostenrijk loopt het vakantieverkeer op de A8 (Passau-Wels) vertraging op, evenals op de B179 bij de Fernpas en de A10 (Tauern Autobahn) voor Villach. Vanuit Villach is het filerijden bij de Karawankentunnel richting Slovenië.

Voor de Gotthardtunnel in Zwitserland staat het beide kanten op vast, maar vooral richting het zuiden. De wachttijd in die richting is opgelopen tot een uur.

In Italië is het vastgelopen op de A22 tussen Bozen (Bolzano) en Rovereto.

Meer uit Binnenland

NSC haalt in geen van vijf gemeenten een raadszetel

DEN HAAG (ANP) - NSC haalt in geen van de vijf gemeenten waar die partij meedeed een raadszetel. Dat blijkt uit de voorlopige uitslagen die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. In Amersfoort, Apeldoorn, Den Haag, Eindhoven en Zoetermeer stond NSC op het stembiljet.

1 uur geleden
De Mos grootste in Den Haag, maar zetel minder dan gedacht

DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, is zoals verwacht de grootste geworden bij de verkiezingen woensdag. De partij komt volgens de Verkiezingsdienst van het ANP uit op 16 zetels. Dat is er eentje minder dan bij de exitpolls van woensdagavond.

1 uur geleden
GroenLinks-PvdA net iets groter dan Leefbaar in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA wordt de grootste fractie in de Rotterdamse gemeenteraad en lost daarmee Leefbaar Rotterdam af. De partij krijgt 11 zetels. Dat zijn er 2 meer dan vier jaar geleden. Ook Leefbaar Rotterdam krijgt 11 zetels, een winst van 1, maar met een kleiner aantal stemmen, meldt de ANP Verkiezingsdienst.

2 uur geleden
Koning praat met Curaçaose bewoners over geopolitieke spanningen

WILLEMSTAD (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft woensdagavond (lokale tijd) op Curaçao een bijeenkomst bezocht waar met verschillende burgers werd gesproken over de geopolitieke situatie rondom Venezuela en de spanningen die dat heeft opgeleverd op het eiland. De koning luisterde, samen met staatssecretaris Eric van der Burg (Koninkrijksrelaties), naar verschillende verhalen over 3 januari van dit jaar.

2 uur geleden
GroenLinks en D66 groeien in Nijmegen naar 11 en 7 zetels

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks en D66 groeien in Nijmegen, blijkt uit de voorlopige uitslag die de ANP Verkiezingsdienst heeft gemeld. GroenLinks gaat van 9 naar 11 zetels, D66 van 6 naar 7.

3 uur geleden
Winst voor FVD en JA21 in Almere, verlies voor PVV

ALMERE (ANP) - In Almere winnen Forum voor Democratie en JA21 bij de gemeenteraadsverkiezingen, blijkt uit de voorlopige uitslag van de Verkiezingsdienst van het ANP. FVD gaat van 2 naar 4, en JA21 komt met 4 zetels nieuw in de raad. In 2022 deed de pas opgerichte partij nog niet mee. De PVV verliest en gaat van 5 naar 4.

3 uur geleden
GroenLinks-PvdA wint zetel in Utrecht en is grootste

UTRECHT (ANP) - GroenLinks-PvdA heeft in Utrecht 14 zetels gekregen. Daarmee is de fusiepartij de grootste partij. Dat blijkt uit de voorlopige uitslag gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Sinds 2022 bezetten de partijen samen 13 zetels.

3 uur geleden