
Wegen rond Parijs nog relatief rustig, elders wel files
DEN HAAG (ANP) - Op de snelwegen naar Zuid-Europese vakantiebestemmingen, waar deze zaterdag ook veel Nederlanders gebruik van maken, is het in de loop van de ochtend behoorlijk druk geworden, blijkt uit X-berichten van de ANWB. Maar rond Parijs staan minder files dan andere zomers en de opstoppingen zijn er maar kort, aldus een woordvoerster van de ANWB. "Het valt daar heel erg mee. Er staan een paar korte files en er zijn maar weinig problemen."
De ANWB had vakantiegangers eerder opgeroepen de Franse hoofdstad zoveel mogelijk te mijden, in verband met de Olympische Spelen die daar vrijdagavond zijn begonnen.
Elders in Frankrijk moeten automobilisten urenlang aanschuiven op de A7, de Autoroute du Soleil, tussen Lyon en Orange. Ook rond Bordeaux staan flinke files.
Gotthardtunnel
In Oostenrijk loopt het vakantieverkeer op de A8 (Passau-Wels) vertraging op, evenals op de B179 bij de Fernpas en de A10 (Tauern Autobahn) voor Villach. Vanuit Villach is het filerijden bij de Karawankentunnel richting Slovenië.
Voor de Gotthardtunnel in Zwitserland staat het beide kanten op vast, maar vooral richting het zuiden. De wachttijd in die richting is opgelopen tot een uur.
In Italië is het vastgelopen op de A22 tussen Bozen (Bolzano) en Rovereto.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf hoeft een column die misdaadjournalist John van den Heuvel vorige maand schreef niet te rectificeren, oordeelde de rechtbank Amsterdam dinsdag. Advocaat Vito Shukrula had dat geëist in een kort geding omdat Van den Heuvel volgens hem "feitelijk onjuiste, kwalijke en lasterlijke informatie" had gepubliceerd over hem. De rechtbank wees alle eisen van Shukrula af.
17 minuten geledenBONN (ANP) - Terwijl Nederland zijn warmste 1 juli sinds het begin van de metingen beleeft, is het ook in veel andere Europese landen uitzonderlijk warm voor de tijd van het jaar. Uitschieters qua temperatuur worden gemeten in een groot gebied, van het Verenigd Koninkrijk tot aan Portugal en van de Balkan en Italië tot het westen van Duitsland, laten de Europese weer- en klimaatdiensten zien. Op veel plaatsen in Europa is het "ongebruikelijk" of zelfs "extreem" heet.
32 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Radiozender KINK heeft een procedure over de toekenning van de FM-frequenties verloren. De rechter in Rotterdam heeft alle bezwaren van de zender dinsdag verworpen.
57 minuten geledenHAARLEM (ANP) - De provincie Noord-Holland zet vanaf volgende week drones in bij incidenten op de weg of het water. Het gaat om een proef waarbij onder meer wordt gekeken naar de voordelen, de kosten en de waarde van de drone-inzet voor navigatiediensten als Google Maps en TomTom.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voetballer Mohamed Ihattaren (23) heeft een taakstraf van zestig uur gekregen voor de mishandeling van zijn toenmalige vriendin en voor een poging tot bedreiging. Het Openbaar Ministerie heeft de straf, die is opgelegd tijdens een hoorzitting op 19 mei, dinsdag naar buiten gebracht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Afsluitdijk is weer open voor verkeer. Na een storing aan de brug over de Stevinsluizen bij Den Oever was de snelweg enige tijd in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat meldt dat het verkeer nu in beide richtingen over de Zuidbrug wordt geleid.
1 uur geledenHELMOND (ANP) - Actievoerders die dinsdagavond in Helmond willen demonstreren rond de komst van minderjarige vluchtelingen gaan zich mogelijk "bewapenen met zwaar illegaal vuurwerk", meldt de gemeente. Daarom mag de politie tot 02.00 uur 's nachts mensen preventief fouilleren.
1 uur geleden