Wegen naar veerdiensten op Waddeneilanden lopen onder
LELYSTAD (ANP) - Rijkswaterstaat verwacht dat enkele wegen naar veerdiensten vanaf de Waddeneilanden vrijdag later op de dag onder water gaan lopen. Ook buitendijkse havengebieden kunnen onder water komen te staan door de zware zuidwesterstorm Eunice die over Nederland raast. Veel veerdiensten zijn al geschrapt voor vrijdag aan het eind van de dag.
Langs de hele kust is sprake van hoge waterstanden tussen vrijdagavond en zaterdagochtend. Het water bereikt zaterdag het hoogste punt in het noorden. Op de Wadden zal naar verwachting veel duin afslaan, maar dat herstelt zichzelf weer.
Rijkswaterstaat gaat de Hollandsche IJsselkering vrijdagmiddag weer sluiten. Dat gebeurde eerder deze week bij storm Dudley ook. In de nacht van vrijdag op zaterdag gaan de Haringvlietsluizen weer dicht, zo is de verwachting.
De dijk tussen Enkhuizen en Lelystad, de Houtribdijk, gaat vrijdagmiddag dicht, net als de N57, de weg bij de Oosterscheldekering. Deze wegen zijn zeer windgevoelig en te gevaarlijk bij storm.
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao was niet betrokken "bij de planning of uitvoering van de reis van María Corina Machado", de Venezolaanse oppositieleider die deze week haar Nobelprijs voor de Vrede in Noorwegen ophaalde. Premier Gilmar 'Pik' Pisas heeft dat vrijdag in een officiële verklaring meegedeeld. Hij laat weten dat Curaçao een strikt neutrale positie hanteert in de huidige regionale politieke spanningen.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Een meerderheid van Provinciale Staten in Noord-Brabant heeft, hoewel Statenleden zich onder druk gezet voelden, ingestemd met het nieuwe stikstofplan van de provincie.
6 uur geledenMOLENLANDEN (ANP) - Twee mannen zijn vrijdag opgepakt voor het bedreigen van een boer uit Molenlanden. De politie meldt dat de bedreigingen zijn gedaan naar aanleiding van een artikel en beelden over misstanden bij verzamelcentra voor runderen en kalveren.
6 uur geledenASSEN (ANP) - De provincie Drenthe bereidt maatregelen voor tegen een wolf die donderdag twee wandelaars benaderde in het Dwingelderveld. Drenthe wil dit dier afschrikken met een paintballgeweer en is ook van plan de wolf te voorzien van een zender. Hiervoor moet het dier eerst worden verdoofd.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 47-jarige man uit Schiedam is zaterdag opgepakt omdat hij ervan verdacht wordt mensen te hebben verkracht en aangerand in een Rotterdamse massagesalon. Dat meldt de politie vrijdag.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als het stelsel voor arbeidsongeschiktheid niet drastisch wordt aangepakt, loopt de wachttijd voor een beoordeling op tot drie jaar in 2030. Daarvoor waarschuwen ambtenaren van verschillende ministeries in een gezamenlijk beleidsadvies. In dat geval zouden bijna 200.000 mensen wachten op een definitieve uitkering.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 52-jarige Sofian A., verdacht van het doodsteken van de 33-jarige Lassaad Chourou in een woning aan de Duivenvoordestraat in de Rotterdamse wijk Middelland, is daarvoor niet strafbaar, vindt het Openbaar Ministerie. Volgens de officier van justitie is aannemelijk dat A. heeft gestoken om zichzelf te verdedigen. De steekpartij vond ruim 22 jaar geleden plaats.
10 uur geleden