Wegen naar veerdiensten op Waddeneilanden lopen onder
LELYSTAD (ANP) - Rijkswaterstaat verwacht dat enkele wegen naar veerdiensten vanaf de Waddeneilanden vrijdag later op de dag onder water gaan lopen. Ook buitendijkse havengebieden kunnen onder water komen te staan door de zware zuidwesterstorm Eunice die over Nederland raast. Veel veerdiensten zijn al geschrapt voor vrijdag aan het eind van de dag.
Langs de hele kust is sprake van hoge waterstanden tussen vrijdagavond en zaterdagochtend. Het water bereikt zaterdag het hoogste punt in het noorden. Op de Wadden zal naar verwachting veel duin afslaan, maar dat herstelt zichzelf weer.
Rijkswaterstaat gaat de Hollandsche IJsselkering vrijdagmiddag weer sluiten. Dat gebeurde eerder deze week bij storm Dudley ook. In de nacht van vrijdag op zaterdag gaan de Haringvlietsluizen weer dicht, zo is de verwachting.
De dijk tussen Enkhuizen en Lelystad, de Houtribdijk, gaat vrijdagmiddag dicht, net als de N57, de weg bij de Oosterscheldekering. Deze wegen zijn zeer windgevoelig en te gevaarlijk bij storm.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Vanwege de droogte wordt de Muidertrekvaart vanaf vrijdag afgesloten. Dat laat waterschap Amstel, Gooi en Vecht weten.
1 uur geledenOOSTRUM (ANP) - De natuurbrand bij het Noord-Limburgse Venray is dinsdagavond niet verder uitgebreid, maar ook nog niet onder controle. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Wel is de wind boven het gebied gaan liggen en dat is volgens hem gunstig. "Zeker omdat de blushelikopters 's nachts niet vliegen, is het fijn dat het vuur niet verder wordt verspreid door de wind." De brand in Venray woedt sinds maandag. Tot nu toe is door de brand zo'n honderd hectare natuur verloren gegaan.
1 uur geledenOOSTRUM (ANP) - De Duitse krant Welt meldt dat de Nederlandse brandweer nog niet om assistentie van de Duitse collega's heeft gevraagd bij het blussen van de grote natuurbrand bij Venray. Een woordvoerder van de Veiligheidsregio Limburg-Noord bevestigt dat. Volgens Welt staat de Duitse brandweer wel paraat om te helpen in de Noord-Limburgse plaats, wanneer dat nodig blijkt.
1 uur geledenOOSTRUM (ANP) - De twee blushelikopters van Defensie die zijn ingezet bij de grote natuurbrand bij het Noord-Limburgse Venray, zijn dinsdagavond laat weer teruggekeerd naar de vliegbasis Gilze-Rijen. Dat geldt ook voor de eenheden die op de grond ondersteuning boden, meldt de Koninklijke Luchtmacht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink laat burgemeesters en wethouders van nog eens veertien gemeenten zich melden op het ministerie omdat ze niet genoeg asielopvangplekken regelen. Dit zijn onder meer de gemeenten Bunschoten, Vlaardingen en Vught. Eerder ontbood hij al tien andere gemeenten om dezelfde reden.
7 uur geledenOOSTRUM (ANP) - De blushelikopters van Defensie die worden ingezet voor het bestrijden van de natuurbrand bij het Noord-Limburgse Venray hebben maandag en dinsdag in totaal bijna 900.000 liter water gedropt. Dat laat een woordvoerder van de Koninklijke Luchtmacht weten.
9 uur geledenBERGEIJK (ANP) - De zeer grote brand die in een bebost gebied bij het Noord-Brabantse Bergeijk woedde, is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio. De brandweer verwacht geen uitbreiding van het vuur meer.
9 uur geleden