Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weg N31 dicht in Friesland na ongelukken door gladheid

Weg N31 dicht in Friesland na ongelukken door gladheid

DEN HAAG (ANP) - In Friesland is de weg N31 in beide richtingen dicht tussen Leeuwarden en Drachten. Er zijn daar vier ongelukken gebeurd. Rijkswaterstaat noemt het "aannemelijk" dat dat komt door de gladheid. Over gewonden is de woordvoerster niets bekend.

Ook in Amsterdam zijn auto's uit de bocht gegleden, meldt ze. "Dit is bijzonder, want op zaterdagochtend is het doorgaans heel rustig op de weg."

Volgens Omrop Fryslân is op de N31 een auto in de sloot beland en sloeg een auto over de kop. Andere auto's belandden tegen de vangrail.

Zout

Het KNMI heeft voor Groningen en Friesland code oranje afgegeven vanwege de ijzel, en dat geldt tot 09.00 uur. In vrijwel het hele land, behalve op de Wadden, geldt verder tot 11.00 uur code geel. Het is vooral uitkijken op bruggen, fiets- en voetpaden. Rijkswaterstaat adviseert iedereen erg voorzichtig te zijn buiten.

Rijkswaterstaat heeft sinds vrijdag 19.00 uur bijna 3,3 miljoen kilo zout gestrooid op de snelwegen. Gemeenten en provincies voorzien onder meer de doorgaande wegen van een laagje zout.

Meer uit Binnenland

Minder mensen verbleven afgelopen nacht in opvanglocatie Warffum

WARFFUM (ANP) - In het Groningse Warffum zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag 45 asielzoekers opgevangen, meldt het Rode Kruis. Dat is minder dan een nacht eerder, toen er 82 mensen in de nachtopvang sliepen. Volgens een woordvoerster van het Rode Kruis wijst het lagere aantal er vermoedelijk op dat meer mensen zijn doorgestroomd naar andere opvanglocaties.

20 minuten geleden
Nieuwe verdachte (35) opgepakt na vondst dode man in sloot Herpen

OSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.

5 uur geleden
Scenario waarin Moerdijk blijft bestaan 'nadrukkelijker' in beeld

DEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.

12 uur geleden
Code oranje in het oosten vanwege zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.

16 uur geleden
Groep mensen richt vernielingen aan bij Mevlana Moskee Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.

18 uur geleden
Volgende week enquêteverhoren met Arib en Van Dissel

DEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquête over corona gaat volgende week verder met openbare verhoren van toenmalig Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib, Jaap van Dissel en Pieter-Jaap Aalbersberg. De week staat in het teken van het begin van de pandemie.

18 uur geleden
Code geel in heel Nederland vanwege onweersbuien

DE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.

18 uur geleden