Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Weg N31 dicht in Friesland na ongelukken door gladheid

Weg N31 dicht in Friesland na ongelukken door gladheid

DEN HAAG (ANP) - In Friesland is de weg N31 in beide richtingen dicht tussen Leeuwarden en Drachten. Er zijn daar vier ongelukken gebeurd. Rijkswaterstaat noemt het "aannemelijk" dat dat komt door de gladheid. Over gewonden is de woordvoerster niets bekend.

Ook in Amsterdam zijn auto's uit de bocht gegleden, meldt ze. "Dit is bijzonder, want op zaterdagochtend is het doorgaans heel rustig op de weg."

Volgens Omrop Fryslân is op de N31 een auto in de sloot beland en sloeg een auto over de kop. Andere auto's belandden tegen de vangrail.

Zout

Het KNMI heeft voor Groningen en Friesland code oranje afgegeven vanwege de ijzel, en dat geldt tot 09.00 uur. In vrijwel het hele land, behalve op de Wadden, geldt verder tot 11.00 uur code geel. Het is vooral uitkijken op bruggen, fiets- en voetpaden. Rijkswaterstaat adviseert iedereen erg voorzichtig te zijn buiten.

Rijkswaterstaat heeft sinds vrijdag 19.00 uur bijna 3,3 miljoen kilo zout gestrooid op de snelwegen. Gemeenten en provincies voorzien onder meer de doorgaande wegen van een laagje zout.

Meer uit Binnenland

Hitte zorgt niet voor problemen bij Roparun

ROTTERDAM (ANP) - Ondanks de hitte en de droogte onderweg zijn er geen medische noodsituaties geweest tijdens het loop- en fietsevenement Roparun. Dat laat de organisator weten. De teams zijn inmiddels in de buurt van Rotterdam en komen in de loop van maandag over de finish op de Coolsingel in de stad.

20 minuten geleden
Campagne Amber Alert om onveilige thuissituatie te herkennen

BEEK (ANP) - De Europese tak van Amber Alert begint een campagne om volwassenen te helpen bij het herkennen van signalen van een onveilige thuissituatie bij kinderen, om zo te voorkomen dat ze weglopen van huis. De campagne gaat van start in twintig landen, waaronder Nederland. Amber Alert maakt zich zorgen omdat er jaarlijks duizenden kinderen verdwijnen nadat zij van huis zijn weggelopen.

1 uur geleden
Bussen met asielzoekers uit Ter Apel vertrokken naar Groningen

TER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.

12 uur geleden
Rode Kruis deelt weer maaltijden uit aan asielzoekers in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.

16 uur geleden
Parkeerplaatsen Scheveningen en Kijkduin vol met strandgangers

DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.

20 uur geleden
Kabinet heeft nog geen excuses van Israël om behandeling flotilla

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.

22 uur geleden
Ruim 160 gevangenen geëvacueerd na brand gevangenisvleugel Vught

VUGHT (ANP) - Ruim 130 gedetineerden zijn geëvacueerd naar andere gevangenissen na een brand die zaterdagavond ontstond in de wasruimte op een gevangenisvleugel van de PI Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) meldt dat de hele afdeling met 162 gevangenen is ontruimd vanwege wateroverlast.

22 uur geleden